ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

09 липня 2010
Президент України В.Ф. Янукович вніс у Верховну Раду законопроект про скасування ліцензування ювелірного виробництва та торгівлі.

Президентський законопроект №6696 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження державного регулювання господарської діяльності» визначений як невідкладний і буде розглянутий на пленарному засіданні Верховної Ради України одразу після закінчення парламентських канікул, тобто у вересні-місяці.

Законопроектом №6696 зокрема передбачено виключення з переліку видів діяльності, що підлягають ліцензуванню, виготовлення виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, торгівлю виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Позиція Президента України В.Ф. Януковича щодо скасування ліцензування зазначених видів господарської діяльності зрозуміла та підтримується учасникам ювелірного ринку України з огляду на наступне.

Діяльність виробників ювелірної продукції та торговців ювелірними виробами не несе загрози життю та здоров`ю громадян, навколишньому природному середовищу та безпеці держави, тому ліцензування їхньої діяльності є недоцільним, оскільки не відповідає критеріям запровадження ліцензування, визначеним у Статті 3 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності».

Усі ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів мають відбиток державного пробірного клейма. За торгівлю ювелірними виробами без державного пробірного клейма, або з відбитком підробленого пробірного клейма, суб`єкти господарювання несуть відповідальність у розмірі 100 відсотків від вартості таких виробів (згідно п.5 Статті 14, п.4 Статті 22 Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними»). Це унеможливлює потрапляння неякісної продукції на ринок.

У жодній з країн Європи виготовлення та торгівля ювелірними виробами не підлягають ліцензуванню. У Російській Федерації ліцензування цих видів діяльності також було відмінене 2001 року.

Крім того, суб`єкти господарювання – виробники ювелірної продукції щорічно проходять процедуру реєстрації іменника (іменного клейма) в Державній пробірній службі Міністерства фінансів України; використання незареєстрованих іменників забороняється (згідно п.24 Статті 1 Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними»). Це створює умови для ефективного державного контролю за належною якістю виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння з боку Мінфіну України та підпорядкованих йому підрозділів.

Для торговців ювелірними виробами запроваджені Правила роздрібної торгівлі ювелірними та іншими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння (згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.1999 р. №460), якими, зокрема, забороняється продаж ювелірних виробів з рук, у дрібнороздрібній торговельній мережі та на ринках (крім розміщених на них спеціалізованих магазинів, відділів); встановлені правила обслуговування споживачів, визначені обов`язкові вимоги до маркування ювелірних виробів.

Таким чином, у разі відміни ліцензування, не буде послаблено державний контроль у сфері обігу ювелірних виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння не включені до переліку продукції, яка підлягає обов`язковій сертифікації, що свідчить про їхню безпечність. Згідно Статті 13 Декрету Кабінету Міністрів України №46-93 «Про стандартизацію і сертифікацію», метою запровадження сертифікації є запобігання реалізації продукції, небезпечної для життя, здоров`я та майна громадян і навколишнього природного середовища.

Ліцензійні умови для виробників та торговців ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння не містять спеціальних вимог до кваліфікації персоналу, обладнання та інструментарію, технічного забезпечення приміщень, порушення яких може завдати шкоди життю та здоров`ю громадян, безпеці держави.

За результатами громадського обговорення, що проводилося серед учасників ювелірного ринку, 95% суб`єктів господарювання вважають за необхідне відмінити ліцензування діяльності з виготовлення та торгівлі ювелірними виробами.

Союз Ювелірів України повністю підтримує позицію Президента України В.Ф. Януковича і закликає народних депутатів України інші бізнес-асоціації підтримати ініціативу щодо скасування ліцензування в сфері ювелірного виробництва та торгівлі.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP