ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

25 травня 2015
Заява Союзу ювелірів України з приводу законопроекту №1910 та намірів щодо конфіскації ювелірних виробів без відбитків пробірних клейм або з підробленими клеймами

Ініційований Загальними зборами в Києві 22 січня 2015 р. перегляд нищівного для вітчизняних виробників та усієї нашої галузі збору на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування при поданні на клеймування ювелірних виробів, тобто задовго до розміщення продукції на ринку та отримання доходу, виходить на фінальну стадію. Відповідний проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про збір на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування (щодо врегулювання збору з ювелірних виробів)» (реєстр. №1910 від 02.02.2015 р.) підготовлений до другого читання та рекомендований профільним парламентським Комітетом до прийняття в цілому, як закону України. Проект передбачає діючий дискримінаційний збір замінити на збір з доходу за ставкою 2% при здійсненні операцій з виготовлення ювелірної продукції, оптової, роздрібної, комісійної торгівлі такою продукцією. Тобто, його платитимуть усі учасники ювелірного ринку, але платитимуть з отриманого доходу, а не на одній зі стадій виробничого процесу, задовго до розміщення товарів на ринку, їх реалізації та одержання доходу, як це є зараз.

Законопроект №1910 є справедливим, патріотичним і по суті світлим. У разі його прийняття, як Закону України, буде подолана дискримінація вітчизняних виготовлювачів ювелірної продукції та зупинене вимивання їхніх обігових коштів. Буде запроваджено рівномірне навантаження зі сплати збору між усіма учасниками ринку та максимально розширено об`єкт оподаткування, завдяки чому зростуть надходження до Державного бюджету. З прийняттям законопроекту №1910 до об`єкту оподаткування будуть включені справжні предмети розкоші - ювелірні та побутові вироби з діамантами та іншим дорогоцінним камінням, з яких сьогодні збір при поданні на клеймування не сплачується.

Проте, не всім до вподоби прийшлися норми законопроекту. Насамперед він невигідний тим, хто, використовуючи закон, хотів монополізувати ювелірний ринок та нав`язати йому свої умови. Минулого тижня в ЗМІ розпочалася брудна замовна кампанія, яка одночасно переслідує дві мети – провалити голосування у другому читанні за законопроект №1910 та очорнити одного з його авторів, народного депутата України.

Почерк організаторів замовної кампанії дуже знайомий ще з 2008 року – викласти у засобах масової інформації та Інтернеті якийсь нікчемний «компромат» на певну особу, на «біле» казати «чорне», перекручувати факти і статистичні дані на свою користь, наводити безліч показників без будь-якого підтвердження.

На жаль, на публікації ЗМІ реагують в парламенті. Зокрема, 19 травня 2015 р. щодо законопроекту №1910 були подані зауваження Головним юридичним управлінням Верховної Ради України з рекомендацією направити проект на доопрацювання. Це уповільнює процес розгляду, але, будьте впевнені, що народні депутати і представники Союзу ювелірів України – автори законопроекту зроблять все можливе, щоби якомога швидше розглянути зауваження і належним чином на них відреагувати.

Важлива інформація: Закон №71-VIII щодо податкової реформи, яким був запроваджений з 1 січня 2015 р. збір при поданні ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів на клеймування, розроблявся у Мінфіні. Зараз на сайті цього міністерства оприлюднений законопроект щодо дерегуляції у сфері державного пробірного контролю (у Раді не зареєстрований), яким передбачається не просто штрафувати суб`єктів господарювання за торгівлю ювелірними виробами без відбитків державного пробірного клейма або з підробленим клеймом, як це є зараз, а й конфісковувати такі вироби. Разом із тим в Мінфіні активно йде створення «кишенькової» служби експертів при казенних підприємствах пробірного контролю. Ці «незалежні» експерти братимуть участь у перевірках учасників ювелірного ринку з боку правоохоронних та інших контролюючих органів. Не будучи державними службовцями і не маючи жодної відповідальності перед законом за свої дії, вони будуть визначати, чи є справжніми відбитки державних пробірних клейм на виробах, чи вони є підробленими. Наміри Мінфіну є прозорими, а дії – послідовними. Вочевидь, у міністерстві вважали, що запровадження грабіжницького збору при клеймуванні спричинить масовий відхід ювелірів у «тінь» та на ринку масово почнуть з`являтися ювелірні вироби без клейм або з підробленим клеймом. Логіка представників Мінфіну зрозуміла: на рівні закону створити проблему, щоби загнати ювелірів у «тінь», а потім конфісковувати контрафактну продукцію.

Хочеться поставити питання розробникам законопроекту та керівникам міністерства, що це за ієзуїтська «дерегуляція», коли легальним учасникам ювелірного ринку спочатку не дають працювати, свідомо заганяють у «тінь», а потім роблять з них порушників і разом з накладанням штрафів конфісковують товар?

Союз ювелірів України у встановлений законодавством строк надасть Мінфіну зауваження та пропозиції щодо оприлюдненого законопроекту.

Єдиним способом, як запобігти в майбутньому появі «шедеврів» законотворчості, подібних до збору при клеймуванні ювелірних виробів та «багатоходовок» з ними, є запровадження персональної відповідальності чиновників за будь-які негативні наслідки їхньої нормотворчої роботи. Союз ювелірів України ініціює запровадження такої відповідальності і виступатиме за це на всіх рівнях.

президент Союзу ювелірів України Д.В. Видолоб
генеральний директор Союзу ювелірів України Е.Р. Джумажанов    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua