ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

25 травня 2015
Звернення Союзу ювелірів України щодо обов`язкового застосування касових апаратів і законопроекту №1718

Шановні учасники ювелірного ринку!

З 1 липня 2015 р. всі фізичні особи-підприємці, які є платниками єдиного податку ІІІ групи, які не встановили і не застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО), підлягатимуть перевіркам органами ДФС щодо дотримання законодавства в сфері застосування РРО та нестимуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Ті платники, які до 1 липня встановлять, зареєструють та застосовуватимуть касові апарати, підпадатимуть під дію мораторію на перевірки дотримання законодавства щодо застосування РРО до 2017 року. Представники ДФС стверджують, що в таких підприємців навіть не можна буде провести контрольну закупку, не те що провести повномасштабну фактичну перевірку. Таким чином, для фізичних осіб – платників єдиного податку ІІІ групи стає обов`язковим застосування касових апаратів.

20 травня 2015 р. законопроект №1718 щодо скасування обов`язку застосовувати РРО для фізичних осіб-підприємців, що є платниками єдиного податку ІІ та ІІІ групи, а також при наданні послуг, був розглянутий профільним Комітетом Верховної Ради з питань податкової та митної політики. Не зважаючи на акцію підприємців під стінами Комітету на підтримку законопроекту, лише 6 з 33 його членів – народних депутатів України проголосували за його прийняття за основу – це Роберт Горват, Віталій Гудзенко, Михайло Головко, Максим Курячий, Олег Ляшко та Оксана Продан. Повторний розгляд цього законопроекту після доопрацювання відбудеться за два тижні, проте мова йтиметься тільки про відстрочення застосування РРО.

25 травня 2015 р. засідання робочої групи з питань застосування РРО в профільному парламентському Комітеті також не дало бажаних результатів в питанні скасування обов`язку застосовувати касові апарати.

З урахуванням того, що в усіх виробників касової техніки немає достатньої кількості касових апаратів, а строки поставок становлять 2,5-3 місяці при 100% передоплаті, заступник Міністра фінансів Олена Макеєва запевняє, що за умови наявних договорів поставки касової техніки та сервісного обслуговування жодних санкцій до підприємців не буде застосовано навіть після 1 липня. Під санкції підпадатимуть лише ті підприємці, які не уклали таких договорів. Відповідне розпорядження приймається Державною фіскальною службою.

Також Олена Макеєва звернулася до комерційних банків з пропозицію надавати підприємцям розстрочки на 4 місяці при закупівлі касових апаратів в обсязі до 4000 грн.

З іншого боку, нам вдається відстояти норми щодо скасування обов`язку вести облік товарних запасів в місцях їх зберігання та/або реалізації, як це передбачено в законопроекті №1088, прийнятому в першому читанні 18.03.2015 р.

Союз ювелірів України не припиняє боротьбу за скасування обов`язкового застосування касових апаратів фізичними особами-підприємцями – платниками єдиного податку. Не за відстрочення, а саме за скасування. Ми розділяємо та підтримуємо позицію народного депутата України Оксани Продан та Голови Державної регуляторної служби Ксенії Ляпіної щодо необхідності перегляду груп платників єдиного податку. До третьої групи мають належати підприємці з обсягом річного валового доходу до 3 млн грн., вони матимуть право працювати без РРО. А підприємці з обсягом валового доходу від 3 до 20 млн грн. повинні належати до іншої групи платників єдиного податку та застосовувати РРО. Це – єдиний правильний вихід, як подолати проблему касових апаратів. Але ми не можемо гарантувати, що подолання проблеми РРО можливе до 1 липня 2015 року.

Констатуємо, що учасникам ювелірного ринку – фізичним особам-підприємцям, які є платниками єдиного податку ІІІ групи, зараз доведеться укладати договори про постачання касової техніки та про її сервісне обслуговування з метою подальшої реєстрації в органах Державної фіскальної служби.

Кожен обирає собі постачальника та сервісний центр самостійно. Ми, як Союз ювелірів України, орієнтуємо Вас не більш ніж на формальне виконання норм закону при мінімальних витратах. Не секрет, що в наприкінці травні – у червні 2015 р. внаслідок ажіотажного попиту ціни на касову техніку набагато зростуть. Ваше завдання – потрапити до «білого» списку підприємців, до яких не будуть застосовуватися штрафні санкції. Ми готові надавати Вам правову допомогу у разі протиправних дій службових осіб фіскальних органів, звичайно, якщо Ви є учасниками Союзу.

Під час семінарів, проведених Союзом ювелірів України в різних містах України спільно з Асоціацією виробників касової техніки та сервісних центрів «УкрЕККА», учасникам були надані найкращі цінові пропозиції, з якими ми будемо Вас ознайомлювати.

Ми продовжимо практику проведення семінарів у різних містах України з питань застосування РРО спільно з представниками компаній-виробників касової техніки, які надали найкращі пропозиції, у червні-місяці.

президент Союзу ювелірів України Д.В. Видолоб
генеральний директор Союзу ювелірів України Е.Р. Джумажанов    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua