ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

09 листопада 2010
На підставі зауважень та пропозицій Союзу ювелірів України Держкомпідприємництвом не погоджено проект постанови Кабміну, згідно якої значно би зросла кількість перевірок учасників ювелірного ринку

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва прийняв рішення від 08.11.2010 № 1127 про відмову в погодженні проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2008 р. № 909». У разі прийняття цього проекту кількість перевірок учасників ювелірного ринку з боку органів та служб Міністерства фінансів України могла б значно зрости. Тепер цей проект постанови не може бути прийнятий як нормативно-правовий акт України.

Підставою для відмови в погодженні проекту стали зауваження та пропозиції, надані Союзом ювелірів України. Текст рішення наводимо повністю.

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

Рішення від 08.11.2010 № 1127
про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва у відповідності до Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” розглянув проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2008 р. № 909” /далі – проект постанови/ і документи, що додаються до проекту, надіслані на погодження листом Міністерства фінансів України від 03.09.2010 № 31-33030-06-28/23215.

За результатами здійсненого аналізу встановлено, що при розробці проекту постанови розробником не дотримано вимог статті 4 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” в частині порушення принципів ефективності та збалансованості державної регуляторної політики.

Зокрема, представленим проектом постанови, зокрема, передбачається внести зміни в додатки 1 та 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 16.10.2008 № 909 «Про затвердження критеріїв оцінки ступеню ризику від провадження господарської діяльності (крім видобутку) з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення, напівдорогоцінним камінням і періодичності проведення планових заходів державного нагляду (контролю)» /далі – постанова № 909/, а саме – виключити слова «у сукупності» з пунктів 2 зазначених додатків.

Слід зауважити, що внесення зазначених змін до постанови № 909 значно розширює коло суб’єктів господарювання, зокрема, суб’єктів малого підприємництва, які будуть належати до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику і підлягатимуть плановим перевіркам не частіше одного разу на рік.

Крім того, зазначаємо, що на сьогоднішній день діє мораторій на здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, передбаченого Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов ведення бізнесу в Україні» та постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2009 року № 502 «Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року».

З огляду на зазначене, внесення вищезгаданих змін до постанови № 909, за позицією Держкомпідприємництва, є недоцільним.

Крім того, зауважуємо, що розробником не дотримано вимоги статті 8 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 /далі – Методика/.

Зокрема, в розділі 8 аналізу регуляторного впливу проекту постанови визначені не всі обов’язкові показники результативності регуляторного акту.

Зазначаємо, що згідно з пунктом 10 Методики, прогнозні значення показників результативності регуляторного акта встановлюються протягом різних періодів після набрання чинності актом, обов'язковими з яких повинні бути:

розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов'язаних з дією акта;

кількість суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта;

розмір коштів і час, що витрачатимуться суб'єктами господарювання та/або фізичними особами, пов'язаними з виконанням вимог акта;

рівень поінформованості суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта.

Крім того, звертаємо увагу на необхідності визначення методу, що буде використовуватися для відстеження результативності регуляторного акта.

Слід зазначити, що метод визначається виходячи з показників результативності, визначених для кожного конкретного регуляторного акта.

Оскільки, під час підготовки аналізу регуляторного впливу, як правило, визначаються два типи показників результативності – статистичні та соціологічні (опитування певної групи респондентів), то відповідно під час проведення відстеження результативності регуляторного акта можуть бути застосовані два методи одержання результатів відстеження - статистичний або соціологічний метод.

Враховуючи викладене, керуючись частиною п’ятою статті 21 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

вирішив:

відмовити в погодженні проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2008 р. № 909”.

Голова М.Бродський    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP