ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

04 листопада 2008
Звернення до учасників ювелірного ринку про хід перегляду наказу Мінфіну від 07.07.2008 р. №894.

Шановні підприємці !

Союз Ювелірів України об`єднує у першу чергу представників малого та середнього ювелірного бізнесу та заснований з метою захисту їхніх прав та законних інтересів. Створення Союзу не було випадковим. Діюча з 2000 р. Асоціація ювелірів України майже ніколи не підтримувала малих підприємців, і до цього часу налічує близько 200 учасників, в той час як на ювелірному ринку працюють понад 6500 суб`єктів господарювання.

Асоціація ювелірів України звикла захищати більш-менш великі компанії, інколи всупереч інтересам малого та середнього ювелірного бізнесу. Саме тому на Перших Всеукраїнських зборах учасників ювелірного ринку України, які відбулися у м. Києві 12.04.2005 р. за участі майже 900 підприємців було прийняте рішення про створення Союзу Ювелірів України.

Створення Союзу є цілком нормальним і природнім процесом. Існування одночасно і Союзу Ювелірів України, і Асоціації може тільки сприяти розвитку як ювелірної галузі, так і здорової конкуренції на ринку.

Адже, коли завдяки зусиллям Союзу Ювелірів України у 2005 р. було повернено право малим ювелірним підприємствам та приватним підприємцям працювати на єдиному податку, навіть великі ювелірні компанії скористалися цим правом і у багатьох випадках перевели свої торгівельні підрозділи на єдиний податок та успішно при цьому працюють.

Як відомо, в ювелірному бізнесі бути великим не означає бути кращим, а захищати інтереси учасників ринку не обов`язково можуть тільки великі бізнесмени.

Протягом вересня-жовтня 2008 р. до Союзу Ювелірів України звернулися понад 800 суб`єктів господарювання з пропозиціями спільними зусиллями спонукати Мінфін відмінити наказ від 07.07.2008 р. №894 «Про затвердження форми звіту про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням та порядку його складання» і привести його норми у відповідність до чинного законодавства.

На підставі цих звернень та резолюцій зібрань підприємців Союзом Ювелірів України було ініційовано процедуру перегляду зазначеного наказу.

Конкретні зауваження та обґрунтування щодо запроваджених форм звітності, порушень чинного законодавства і прав суб`єктів господарювання та відповідні пропозиції направлені Союзом Ювелірів України до Держкомпідприємництва, як спеціально уповноваженого органу влади з питань регуляторної політики, та Мінюсту, як органу, який здійснює державну реєстрацію нормативно-правових актів. Проводяться всі необхідні процедури, передбачені законом щодо перегляду актів.

Позицію Союзу Ювелірів України підтримала Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України, яка за зверненням Союзу направила листа до Мінфіну щодо призупинення дії наказу Мінфіну від 07.07.2008 р. №894, проведення широкого громадського обговорення його положень та їх перегляду.

Цікаву позицію у ситуації, що склалася, зайняла Асоціація ювелірів України. Її генеральний директор Мажаровський Г.І. направив повідомлення своїм учасникам, що досягнуто домовленості з Мінфіном про відмову від застосування санкцій до тих суб`єктів господарювання, які не подали або несвоєчасно подали звіти про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням за ІІІ квартал 2008 р.

В той же час, з боку цієї Асоціації не висловлено жодних зауважень або пропозицій про неправомірність окремих положень і норм, затверджених цим наказом Мінфіну. Хоча усім зрозуміло, що запроваджена звітність про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням суперечить навіть Конституції України.

Більше того, в останні дні жовтня 2008 р. Асоціацією ювелірів України було оприлюднене та розповсюджене звернення до учасників ювелірного ринку директора Департаменту державного регулювання операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та пробірного нагляду Мінфіну України Мельника В.П., в якому поширено завідомо неправдиву інформацію про Союз Ювелірів України, спрямовану на дискредитацію нашого громадського об`єднання. Наклепницькі звинувачення та твердження від імені Міністерства фінансів України державного службовця Мельника В.П., якого ніхто не уповноважував представляти Мінфін, звичайно, не залишаться без реагування Союзу Ювелірів України згідно чинного законодавства.

Разом із тим, неправдиве твердження Мельника В.П. про те, що Союз Ювелірів України нібито «маніпулює вашою свідомістю» і прохання «не піддаватись на провокаційні заклики» свідчить про те, що до учасників ювелірного ринку звернувся вже не державний службовець Міністерства, а якийсь громадський діяч. Тільки яку асоціацію чи об`єднання він представляє або хоче представляти ?

Звичайно, колишній спеціаліст у досить вузькому секторі харчової та переробної промисловості Мельник В.П. не має фахових можливостей професійно відстоювати підготовлений його Департаментом Наказ Мінфіну №894, а тому вдається лише до наклепів, закликів і гасел.

Союз Ювелірів України, як це і передбачено його Статутом, узагальнює пропозиції своїх учасників і виступає проти прийняття органами державної влади нормативних актів без їх громадського обговорення та всупереч чинному законодавству.

Вважаємо, що така позиція Союзу Ювелірів України буде підтримана, і до неї приєднається більшість активних учасників ювелірного ринку.

Пропонуємо на наступних семінарах і зборах спільно виробити позицію щодо форми звіту, порядку здійснення контролю за діяльністю суб`єктів господарювання та інших змін у законодавстві, які будуть прийнятними для учасників ювелірного ринку.

З повагою,

Президент Союзу Ювелірів України,
член Секретаріату Громадської колегії Держкомпідприємництва України,
заступник керівника Комісії з розгляду проектів нормативних актів
у сфері оподаткування Громадської колегії при ДПА України,
член Національної координаційної Ради з питань захисту прав споживачів
Д.В.Видолоб    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP