ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

13 січня 2011
Виготовлювачі та торговці ювелірними виробами, виробники дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння НЕ повинні подавати звіти ф. 1-ДМ-ДК до Мінфіну


До уваги фізичних осіб-підприємців,
керівників підприємств
сфери ювелірного виробництва
та торгівлі


У зв`язку з численними зверненнями учасників ювелірного ринку щодо необхідності складання та подання до Мінфіну звіту про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням за IV квартал 2010 року, Союз ювелірів України повідомляє про наступне.

Згідно пункту 2 Порядку складання звіту про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням, затвердженого наказом Мінфіну України від 07.07.2008 р. №894, «дія цього Порядку поширюється на суб'єктів господарювання, які згідно із законодавством України здійснюють операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням, що підлягають ліцензуванню», а не на всіх суб`єктів господарювання.

Після набуття чинності з 16.11.2010 р. Закону України від 19.10.2010 р. №2608-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження державного регулювання господарської діяльності» ліцензуванню не підлягають, зокрема, такі види діяльності::

  • - виробництво дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння;
  • - виготовлення виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння,
  • - торгівля виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння.

Таким чином, складання та подання звіту ф. 1-ДМ-ДК є обов`язковим виключно для суб`єктів господарювання, які здійснюють видобуток, збирання та первинну обробку відходів і брухту дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, що підлягають ліцензуванню.

Для всіх суб`єктів господарювання, діяльність яких не підлягає ліцензуванню, складання та подання звіту ф. 1-ДМ-ДК не є обов`язковим.

Зазначаємо, що жодних адміністративних, адміністративно-господарських або фінансових санкцій (штрафів) за неподання звіту ф. 1-ДМ-ДК законодавством України не передбачено. Єдина міра відповідальності полягає в можливості анулювання ліцензії за певних обставин, визначених законодавством України.

Неподання звіту ф. 1-ДМ-ДК не є підставою для проведення позапланової перевірки учасників ювелірного ринку та виробників дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Згідно ст. 6 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» однією з підстав для проведення позапланової перевірки є, зокрема, неподання у встановлений термін суб'єктом господарювання документів обов'язкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про причини, які перешкоджали поданню таких документів. Звіт ф. 1-ДМ-ДК не є документом обов`язкової звітності для учасників ювелірного ринку та виробників дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, діяльність яких не підлягає ліцензуванню.

Враховуючи викладене, Союз ювелірів України вважає, що звіт про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням ф. 1-ДМ-ДК не повинні складати та подавати Міністерству фінансів України суб`єкти господарювання, які здійснюють види діяльності, що не підлягають ліцензуванню.

Інформуємо, що Союз ювелірів України у 2008-2010 роках ініціював та проводив перегляд форми звіту ф. 1-ДМ-ДК та порядку його складання та подання з причин наявних порушень законних прав суб`єктів господарювання на комерційну таємницю та принципів державної регуляторної політики, які мали місце у зв`язку з прийняттям та введенням у дію наказу Мінфіну від 07.07.2008 р. №894.

Також звертаємо Вашу увагу на те, що офіційна позиція Мінфіну стосовно складання та подання звіту ф.1-ДМ-ДК має бути оформленою у документальній формі за підписом керівника органу державної влади або уповноваженої особи та оприлюдненою відповідно до чинного законодавства України.

Просимо учасників ювелірного ринку України та виробників дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння розповсюдити позицію Союзу ювелірів України та довести її до відома всіх суб`єктів господарювання, які провадять господарську діяльність у сфері обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

З повагою,

Президент Союзу ювелірів України          Д.В. Видолоб
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP