ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

31 січня 2008
Союз Ювелірів України пропонує Уряду запровадити реальний механізм отримання виробниками права самостійно клеймувати власні вироби пробірним клеймом.

Союз Ювелірів України занепокоєний тим, що з 1067 виробників ювелірної продукції лише 4 мають право самостійно клеймувати ювелірні вироби власного виробництва державним пробірним клеймом, і що за останні 10 років жодне нове підприємство не одержало такого права. Це створює нерівні умови на ринку ювелірних виробів в Україні.

Протягом листопада 2007 р.- січня 2008 р. Союзом Ювелірів України було напрацьовано ряд норм, які дозволять розширити перелік українських виробників, які мають право на самостійне клеймування.

Згідно підготовленого СЮУ проекту, для отримання права самостійно клеймувати ювелірні вироби власного виробництва не потрібне прийняття Постанови Кабінету Міністрів України – достатньо відповідного рішення Держспоживстандарту як центрального органу виконавчої влади, спеціально уповноваженого призначати органи з сертифікації продукції та оцінки відповідності. Для одержання права на самостійне клеймування необхідно мати атестовану випробувальну лабораторію.

Водночас, необхідно забезпечити державний нагляд за дотриманням стандартів, норм і правил підприємствами, які мають або набувають право самостійно клеймувати свою ювелірну продукцію, щоби уникнути поширення на ринку неякісних виробів. Державний нагляд є функцією Держспоживстандарту України. Крім того, проектом пропонується забезпечити аналогічний державний нагляд за казенними підприємствами пробірного контролю, адже їхня діяльність по клеймуванню ювелірних виробів нічим не відрізняється від діяльності підприємств, які мають право самостійно клеймувати ювелірні вироби власного виробництва. За оцінками Союзу Ювелірів України, на сьогоднішній день понад 120 ювелірних компаній вже готові та мають достатню матеріально-технічну базу для одержання права самостійно клеймувати ювелірні вироби власного виробництва та нести повну відповідальність за якість.

В ході розробки проекту Союзом Ювелірів України було підготовлено відповідний проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними”.

31 січня 2008 року представники Союзу Ювелірів України (Д.В.Видолоб, Е.Р.Джумажанов) вручили проект Прем`єр-Міністру України Ю.В.Тимошенко. Ще раніше – 13 грудня 2007 р. та 18 січня 2008 р. – проект Союзу Ювелірів України підтримала Громадська рада при Держспоживстандарті України.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP