ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

16 травня 2011
Уряд схвалив погоджений з підприємцями законопроект про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва. Нові правила для малого ювелірного бізнесу можуть запрацювати вже з 1 липня 2011 року!

16 травня 2011 року Урядом був схвалений проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва)», текст якого був погоджений 12 травня 2011 року на засіданні з Координаційною радою з питань малого та середнього підприємництва при Кабінеті Міністрів України та Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України за участі Прем'єр-міністра України М.Я. Азарова. У спільному засіданні підприємницьких рад з Урядом від Союзу ювелірів України брав участь його президент Дмитро Видолоб.

Урядовий законопроект щодо спрощеної системи оподаткування 16 травня був внесений Урядом на розгляд Верховної Ради України та зареєстрований за №8521.

Законопроектом №8521 передбачена заборона провадження діяльності на єдиному податку у сфері обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння тільки для суб`єктів господарювання, які здійснюють видобуток і промислове виробництво дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння;

Законопроектом запроваджені диференціації платників податків-фізичних осіб на три категорії, залежно від річного обсягу доходу, кількості найманих працівників і виду діяльності.

Окрім того, передбачено підвищення граничного обсягу доходу, що визначається у розмірі мінімальної заробітної плати. Так, для фізичних осіб обсяг граничний доходу для переходу на спрощену систему збільшується з 500 тис. грн. до 2 млн. грн., для юридичних осіб – з 1 млн. грн. до 5 млн. гривень.

Щодо фіксованої ставки єдиного податку, то вона буде змінюватися залежно від зміни розміру мінімальної заробітної плати.

Передбачається ведення спрощеного обліку доходів та витрат лише фізичними особами, зареєстрованими платниками ПДВ. Для інших платників – ведення обліку лише доходів.

Також скасовується обмеження щодо віднесення на витрати платника податку на прибуток витрат на придбання товарів (робіт, послуг) у фізичних осіб-платників єдиного податку.

Також законопроектом передбачено скасування 50% надбавки до фіксованих ставок податку, що застосовується за кожного найманого працівника з метою стимулювання підприємців у частині легалізації трудових відносин та зниження рівня безробіття.

Щодо стимулювання і підтримки власного виробництва - ставка єдиного податку буде зменшена вдвічі, тобто на 50% від загальної ставки.

Проектом закону спрощується адміністрування для економії витрат часу суб’єктів малого підприємництва за рахунок:
- скасування щорічного переоформлення свідоцтва платника єдиного податку та отримання в податкових органах довідки про трудові відносини з найманими особами;
- запровадження річного звітного періоду, замість квартального, для фізичних осіб з незначним обсягом доходу (до 150 тис. грн.).

Також, запроваджено низку компромісних рішень щодо дотримання соціальної справедливості в оподаткуванні для платників єдиного податку, а саме:
- надання короткотермінового свідоцтва платника єдиного податку для громадян, які здійснюють несистематичний продаж товарів;
- звільнення від сплати єдиного податку фізичних осіб на час відпустки або хвороби;
- відміна штрафних санкцій, нарахованих протягом 2010 року, за несплату платниками єдиного податку єдиного соціального внеску;
- звільнення від сплати єдиного соціального внеску платників єдиного податку, які є інвалідами та пенсіонерами;
- запровадження зниженої ставки податку на доходи фізичних осіб (7,5% замість 15%) на перехідний період до 1 січня 2016 року для дрібних підприємців-спрощенців, що переходять на загальну систему оподаткування.

Крім того, задля забезпечення реалізації системних заходів щодо запобігання ухиленню від оподаткування та мінімізації податкових зобов’язань передбачено:
- подання платниками податку на прибуток переліку доходів та витрат у розрізі контрагентів, що є платниками єдиного податку;
- встановлення вимоги для фізичних осіб, які сплачують податок за фіксованими ставками щодо надання послуг виключно фізичним особам та платникам єдиного податку;
- встановлення фінансової відповідальності за порушення умов застосування спрощеної системи та визначення підстав для анулювання свідоцтва;
- заборона «спрощенцям» - як юридичним особам, так і фізичним особам-підприємцям - здійснювати розрахунки в інший спосіб, відмінний від готівкового та безготівкового розрахунків коштами (тобто фактична заборона працювати на єдиному податку через обмінний фонд).

Проблемне питання про необхідність збереження обмінного фонду може бути вирішене на користь малого ювелірного бізнесу після прийняття законопроекту №8521 у першому читанні при його підготовці до другого читання.

У разі прийняття законопроекту №8521 в найближчі пленарні тижні в цілому, як Закону, його буде введено в дію з 1 липня 2011 року, а не з 1 січня 2012 року, як це раніше планувалося.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP