ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

19 вересня 2011
Законопроект №8521 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва) може бути прийнятий у другому читанні в перший тиждень жовтня 2011 р.

До порядку денного IX сесії Верховної Ради України на пленарний тиждень з 4 до 7 жовтня 2011 року включено розгляд у другому читанні проекту Закону України від 16.05.2011 р. №8521 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва), внесеного Кабінетом Міністрів України.

Нагадаємо, що цей законопроект був прийнятий у першому читанні 16 червня 2011 року.

Законопроектом передбачено включення до Податкового Кодексу України розділу щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва.

Підготовка законопроекту №8521 до другого читання проводилася робочою групою при Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики, до складу якої входив представник Союзу ювелірів України Видолоб Д.В.

Станом на 19.09.2011 р. законопроект №8521 не містить обмежень або заборон за застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва – юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які провадять господарську діяльність у сфері ювелірного виробництва та торгівлі. Проте, існують і протилежні пропозиції до цього законопроекту – заборонити малому ювелірному бізнесу працювати на єдиному податку, які можуть проявитися при розгляді проекту закону в другому читанні.

Законопроект №8521 передбачає значне збільшення гранично допустимого обсягу річного доходу для фізичних осіб-підприємців до 1000 та 2000 розмірів мінімальної зарплати, для юридичних осіб – до 5000 розмірів мінімальної зарплати, скасування для фізичних осіб-підприємців 50%-ї надбавки до ставки єдиного податку за кожного найманого працівника, значне спрощення обліку у вигляді книги обліку доходів (а не обліку доходів і витрат), зниження ставок єдиного податку для юридичних осіб вдвічі – до 3% бази оподаткування + ПДВ або 5% бази оподаткування та інші позитивні норми.

Єдиною негативною з точки зору малого ювелірного бізнесу нормою законопроекту №8521 є фактична заборона всім платникам єдиного податку реалізацію ювелірних виробів шляхом обміну. На сьогоднішній день обмін брухту дорогоцінних металів на готові ювелірні вироби не мають права здійснювати тільки платники єдиного податку – юридичні особи, згідно чинного Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва» в редакції Указу від 28.06.1999 р. №746/99.

Законопроект №8521 не містить обмежень на провадження учасниками ювелірного ринку давальницьких операцій з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням.

Союз ювелірів України вважає, що прийняття законопроекту №8521 потребує всебічної підтримки з боку учасників ювелірного ринку з метою недопущення прийняття норм, які могли б негативно вплинути на розвиток малого та середнього ювелірного бізнесу в Україні.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP