ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

06 серпня 2011
Нові правила щодо справляння податку на доходи фізичних осіб

6 серпня 2011 року введено в дію Закон України від 07.07.2011 р. №3609-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України».

Законом, зокрема, внесені зміни до розділу IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового Кодексу України. Так, згідно нового п.168.1.5 ст. 168 ПКУ, якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом (наприклад, роботодавцем або скупником брухту дорогоцінних металів і каміння), але не виплачується (не надається) платнику податку (наприклад працівнику або здавальнику брухту дорогоцінних металів), то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.

Відбулися зміни і в порядку оподаткування доходів від продажу або обміну об`єктів нерухомого майна. Зокрема, згідно п.173.3 ст. 173 ПКУ, у разі якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа – підприємець (наприклад, скупник брухту дорогоцінних металів), така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі визначені ПКУ функції податкового агента. При цьому податковий агент (наприклад, скупник) утримує податок за ставкою 5% з урахуванням інформації про черговість продажу рухомого майна, зазначеної платником податку (наприклад, здавальником) у договорі купівлі-продажу чи в окремій заяві.

Крім того, згідно п.173.8 ст. 173 ПКУ, під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об'єкти рухомого майна, крім їх успадкування та дарування, тобто обмін брухту дорогоцінних металів на готові ювелірні вироби також є продажем.

Проте, при провадженні фізичними особами-підприємцями обміну брухту на готові ювелірні вироби важливо пам`ятати, що не сама операція обміну підлягає оподаткуванню, а лише дохід, який може бути отриманим, а може й не бути отриманим клієнтом-фізичною особою в результаті такого обміну.

Ще раз звертаємо увагу фізичних осіб-підприємців – учасників ювелірного ринку на те, що Указ Президента України від 03.07.1998 р. №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва» не містить адміністративних обмежень на здійснення діяльності через обмінний фонд. Тільки на юридичних осіб поширюються обмеження на застосування інших форм розрахунків, крім готівкового та безготівкового розрахунків коштами.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP