ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

19 вересня 2011
Союз ювелірів України підтримує проект порядку погодження вивезення за кордон дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння як давальницької сировини

Союз ювелірів України розглянув оприлюднений Мінфіном 4.08.2011 р. проект постанови Кабінету Міністрів України «Про Порядок погодження вивезення за межі митної території України як давальницької сировини дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, їх відходів та брухту» (далі – проект Постанови) та погоджується з його положеннями.

Проте, Рішенням Держкомпідприємництва від 07.09.2011 р. №800 відмовлено в погодженні цього проекту Постанови.

У Рішенні Держкомпідприємництва, зокрема, вказується на порушення розробником вимог :


1) ст.4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» в частинах:

  • – передбачуваності, оскільки запропонована редакція проекту Постанови не в повній мірі узгоджується з нормами діючого законодавства України;
  • – адекватності, тобто відповідності форм та рівня державного регулювання господарських відносин потребі у вирішенні існуючої проблеми та ринковим вимогам з урахуванням усіх прийнятних альтернатив;
  • – збалансованості, оскільки розробником не доведено балансу інтересів громадян, суб’єктів господарювання і держави внаслідок реалізації проекту Постанови.


2) статті 5 даного Закону в частинах недопущення прийняття регуляторних актів, які є непослідовними або не узгоджуються з діючими регуляторними актами, а також викладення положень регуляторного акта у спосіб, який є доступним та однозначним для розуміння особами, які повинні впроваджувати або виконувати вимоги цього регуляторного акта.

З урахуванням викладених у Рішенні Держкомпідприємництва зауважень, Союз ювелірів України наголошує на необхідності прийняття зазначеного проекту Постанови у зв`язку з відсутністю в законодавстві України чіткого механізму погодження Мінфіном вивезення за межі митної території України дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння як давальницької сировини, що спричиняє штучне стримування розвитку зовнішньоекономічної діяльності в сфері ювелірного виробництва та торгівлі ювелірними виробами.

Законодавче підґрунтя для запровадження такого механізму погодження є. Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2009 р. №269 скасовано тимчасову заборону на вивезення за межі митної території України дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, як давальницької сировини, яку було запроваджено постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.1996 р. №1429.

Крім того, пунктом 89 додатку до Закону України від 19.05.2011 р. №3392-VI «Про перелік документів дозвільного характеру», який набирає чинності з 01.01.2012 р., прямо передбачене Погодження вивезення за межі митної території України дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, їх брухту і відходів як давальницької сировини.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 «Прикінцеві положення» Закону України від 19.05.2011 р. №3392-VI, Кабінету Міністрів України доручено привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону. Офіційне опублікування Закону відбулося у виданнях:


«Голос України» вiд 16.06.2011 - № 108
«Офіційний вісник України» вiд 24.06.2011 - 2011 р., № 45, стор. 20, стаття 1824, код акту 57086/2011
«Урядовий кур'єр» вiд 26.07.2011 - № 134

Таким чином, на сьогоднішній день існують законодавчі підстави для прийняття проекту Постанови. До оприлюдненого Мінфіном проекту Постанови Союз ювелірів України не має суттєвих зауважень.

Керуючись ст. 6 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Союз Ювелірів України запропонував Держкомпідприємництву погодити проект Постанови у разі його повторного подання Мінфіном з урахуванням викладених у Рішенні Держкомпідприємництва зауважень.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP