ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

15 липня 2015
Щодо дерегуляції господарської діяльності у сфері обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння

Дерегуляція господарської діяльності у сфері обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння розпочалася! Втрачає чинність Інструкція про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.04.1998 р. №84 зі змінами та доповненнями.

Що це означає? Насамперед, скасовується порядок ведення окремого обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння суб`єктами господарювання всіх форм власності, які здійснюють операції з ними. Скасовуються обов`язкові показники обліку, дотриматися декотрих з них у сфері ювелірної торгівлі було неможливим. Замість жорсткого порядку ведення обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння Мінфін розроблятиме методичні рекомендації щодо ведення такого обліку, які матимуть рекомендаційний характер.

Скасовуються норми, які регламентують порядок проведення щорічних, станом на 1 січня кожного року, інвентаризацій дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння в усіх місцях зберігання та використання.

Втрачають чинність норми щодо обов`язкового застосування державного стандарту ДСТУ 3527-97 «Вироби золотарські з коштовних металів. Загальні технічні умови» та застосування інших державних і галузевих стандартів, а також технічних умов. У тому числі це стосується технічних умов на сплави ювелірні з дорогоцінних металів, за допомогою яких у 2005 р. відбулася спроба монополізації сфери ювелірного виробництва в Україні.

Скасовуються вимоги щодо зазначення реквізитів, які обов`язково повинні наноситися на етикетку для маркування ювелірних виробів, встановлені згідно з ДСТУ 3527-97. Тепер інформацію про ювелірну продукцію буде необхідно надавати споживачам виключно на підставі Закону України «Про захист прав споживачів».

Скасовуються вимоги щодо порядку отримання, використання та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, а також вимоги до матеріально-технічного забезпечення об`єктів, де провадяться операції з ними та документального забезпечення господарських операцій та операцій переміщення цінностей.

Очевидно, що положення Інструкції №84 відображають пост-радянський підхід до державного регулювання сфери обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Вони спричиняють надмірне втручання держави у діяльність суб`єктів господарювання. При цьому вони ускладнюють умови ведення бізнесу як у сфері ювелірного виробництва та торгівлі, так і в інших сферах – збирання і первинної обробки відходів і брухту дорогоцінних металів, афінажу, діяльності ломбардів тощо.

Ювелірний ринок давно потребує глибинної дерегуляції. Хоча перший важливий крок був зроблений ще у 2010 році, коли Союз ювелірів України домігся скасування ліцензування господарської діяльності у сфері ювелірного виробництва та торгівлі.

Впродовж останніх років Союз ювелірів України наполегливо домагався скасування Інструкції Міністерства фінансів №84.

Нарешті нам вдалося досягти реалізації цього завдання! Відповідний наказ Міністерства фінансів України від 22 червня 2015 р. №587 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства фінансів України» зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07 липня 2015 р. за номером 793/27238 - http://minjust.gov.ua/ua/news/47415.

Цим наказом визнаються такими, що втратили чинність, наступні накази Міністерства фінансів

- від 06 квітня 1998 року № 84 «Про затвердження Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28 квітня 1998 року за № 271/2711;

- від 28 листопада 2012 року № 1230 «Про внесення змін до Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26 грудня 2012 року за № 2191/22503;

- від 8 листопада 2013 року № 929 «Про внесення змін до Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28 листопада 2013 року за № 2033/24565 - http://www.minfin.gov.ua/control/uk/publish/article?showHidden=1&art_id=415997&cat_id=407082&ctime=1431436844477.

Наразі наказ Мінфіну від 22 червня 2015 р. №587 готується до офіційного опублікування та введення у дію.

Союз ювелірів України обов`язково інформуватиме учасників ювелірного ринку про набрання чинності цим нормативно-правовим актом, який перегорне нову сторінку історії державного регулювання сфери обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння в Україні.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua