ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

22 липня 2015
Президент України підписав прийнятий у цілому, як Закон України, законопроект №1088 щодо «касової реформи»

21 липня 2015 р. Президент України П.О. Порошенко підписав Закон України від 01.07.2015 р. №569-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (законопроект №1088) - http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=52506. Закон набере чинності з дня його опублікування.

Вітаємо всіх, хто разом з нами відстоював прийняття цього Закону, з великою спільною перемогою!

Закон №569-VIII – це однозначна і беззаперечна перемога малого бізнесу. І навіть у меншій мірі через те, що фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку з доходом (оборотом) впродовж календарного року до 1 млн грн. звільняються від обов`язку застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

Головним надбанням підприємців у Законі №569-VIII є однозначне скасування обов`язку вести облік товарних запасів на підставі первинних облікових документів та штрафних санкцій за торгівлю необлікованим товаром у двократному розмірі їхньої вартості за цінами реалізації. Звичайно, якщо вони є платниками єдиного податку і не є платниками ПДВ.

На замітку черговим реформаторам єдиного податку. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності, як і раніше, залишається особливою цінністю для суб`єктів малого підприємництва. У зв`язку з прийняттям Закону №569-VIIІ цінність «спрощенки» у підприємницькому середовищі набагато зросте.

Це відбудеться саме через особливості ведення спрощеного обліку. Контролюючі органи втрачають право вимагати прибуткові документи на товари. Виходимо з реалій: де на ринках Ви бачили товар з такими документами?

Податкова міліція та УБЕЗ не зможуть вилучити товари без документів, як «безхазяйні» та/або для «перевірки та прийняття рішення». Якщо, звичайно, підприємець заявить про своє право на володіння цими товарами, навіть коли воно не підтверджене документально. Правоохоронним органам буде потрібно самим доводити, що товар здобутий саме злочинним шляхом, а не в законний спосіб. Для запобігання протиправному вилученню товарно-матеріальних цінностей в Союзі ювелірів України вже 8 років діє окрема інструкція, яка спрацьовувала на користь підприємців у 100% випадків.

Органи Державної фіскальної служби не зможуть застосувати штрафну санкцію у двократному розмірі вартості «неоприбуткованих» товарів за місцем реалізації, за цінами реалізації до фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку. Навіть якщо такі підприємці застосовують РРО, оскільки їхній дохід (оборот) перевищує 1 млн грн. Неможливо буде також донарахувати таким підприємцям податок на доходи фізичних осіб з вартості товарів, які знаходяться в продажу без прибуткових документів, та застосувати штрафні санкції. Хоча на даний час у нас вже є позитивна, на користь підприємців, судова практика оскарження подібних податкових повідомлень-рішень.

Щодо ведення обліку товарних запасів Законом №569-VIII запроваджується розрив норм Закону «Про РРО» та Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», який поширюється на підприємства, але не на фізичних осіб-підприємців незалежно від обраної системи оподаткування, обліку та звітності. Цього моменту фізичні особи-підприємці давно чекали від української влади.

Внаслідок прийняття Закону №569-VIII будь-які спроби в майбутньому реформувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, які передбачатимуть ведення фізичними особами-підприємцями обліку витрат та/або товарних запасів на підставі первинних облікових документів наражатимуться на справедливий спротив з боку підприємців, які зараз торгують без таких документів, і які, завдяки Закону №569-VIII, легалізували це своє право.

У підприємців викликатимуть протест будь-які ідеї щодо повернення до патентування разом зі сплатою ПДФО замість чинної спрощеної системи оподаткування. Адже нарахування ПДФО відбувається на підставі отриманих доходів і документально підтверджених витрат (яких немає). Навіть включення ЄСВ у склад плати за патент ні для кого з підприємців не стане приємністю, "цукеркою", оскільки плата за нього справлятиметься, очевидно, авансом, до одержання доходу від підприємницької діяльності. Скільки буде коштувати підприємцеві патент, наразі невідомо. Але, очевидно, це буде більше, ніж сума сплати єдиного податку та ЄСВ, яка сплачується за нинішнім порядком. Проте, гроші мають свою певну вартість у часі. І не в кожного знайдеться необхідна сума для її сплати до бюджету авансом якраз у момент настання обов`язку зі сплати.

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності у нинішньому вигляді, яка діє з 01.01.2012 р., за яку багато підприємців вже відстраждали своє у 2012-2013 роках, наразі потребує не реформування, а консервації на тривалий період. Тільки впевненість у завтрашньому дні, незмінних правилах і процедурах оподаткування, без податкових і соціально-орієнтованих потрясінь, зможуть вивести малий бізнес в Україні на новий рівень розвитку.

Якщо реформування «спрощенки» на цьому етапі буде законсервоване на досить тривалий час, відновляться головні функції малого бізнесу – сприяння зайнятості населення та створення нових робочих місць, розвиток ремісницьких видів діяльності та сфери послуг, а також забезпечення споживчою продукцією ринків, які не цікаві великим операторам.

Це саме та ситуація, коли консервативний підхід до оподаткування малого бізнесу є максимально адекватним, оскільки він наближений до нинішньої фактичної ситуації на ринках та системи державного регулювання, оподаткування і контролю в різних сферах господарської діяльності.

Наприклад, у сфері обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння якраз у ці дні також відбуваються кардинальні зрушення в напрямку дерегуляції. З 24 липня 2015 р. втрачає чинність Інструкція про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, яка діяла впродовж 17 років. Відповідний наказ Міністерства фінансів України від 22 червня 2015 р. №587 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства фінансів України» зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07 липня 2015 р. за номером 793/27238, буде офіційно опублікований 24 липня 2015 р. Як Союз ювелірів України, ми до цього моменту йшли довгих 4 роки, адже це було потрібно бізнесу у сфері ювелірного виробництва та торгівлі.

При цьому ми розуміємо, що запропонований нами консервативний підхід до «спрощенки» навряд чи влаштує політичні сили, які розраховують на голоси виборців з числа підприємців та їхніх найманих працівників на місцевих виборах у 2015 році та/або на імовірних позачергових виборах до Верховної Ради в разі загострення політичної кризи. Їм потрібні власні перемоги для здобуття голосів виборців. Напевно, саме задля цього до осені відклали розгляд у Верховній Раді важливих для підприємців законопроектів №1718, №1910, №2960 та ін.

Закон №569-VIII є важливим етапом реформи системи законодавства України у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Не зважаючи на особливий момент його розгляду та прийняття Верховною Радою – коли з 1 липня 2015 р. всі підприємці – платники єдиного податку ІІІ групи вже повинні були встановити та застосовувати касові апарати – Закон №569-VIII не став симптоматичним, спонтанним, непродуманим та таким, що з`явився напередодні розгляду. Навпаки - це концептуальний законопроект, який слід сприймати як перший крок "касової реформи" в Україні.

Положення Закону №569-VIII розроблялися у ВОМСБ «Фортеця» ще понад два роки тому. До складу авторського колективу входить президент Союзу ювелірів України Дмитро Видолоб.

Основні положення. Закон №569-VIII, окрім скасування обов`язку застосовувати РРО фізичними особами-підприємцями – платниками єдиного податку з оборотом до 1 млн грн., передбачає, зокрема:

- Скасувати обов'язкове ведення обліку товарних запасів фізичними особами-підприємцями - платниками єдиного податку всіх груп, які не є платниками ПДВ.

- Зменшити максимальну штрафну санкцію за непроведення розрахункової операції через РРО з 500% до 100%.

- Скоротити кількість штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері РРО, скасувати фінансову санкцію за торгівлю «необлікованим» товаром для фізичних осіб-підприємців - платників єдиного податку, не є платниками ПДВ.

- Скасувати обов`язок зі зберігання контрольних стрічок в паперовому вигляді у книгах обліку розрахункових операцій.

- Заборонити виключення з Держреєстру зареєстрованих РРО до закінчення їх терміну експлуатації (7 років).

- Ввести відповідальність центрів сервісного обслуговування РРО.

- Збільшити до 7 днів терміни сервісного обслуговування касової техніки.

- Скасувати штрафні санкції для тих суб`єктів господарювання, які зобов`язані з 01.07.2015 р. застосовувати РРО, у разі наявності в них укладених договорів на постачання РРО та їх сервісне обслуговування - до 1 січня 2016 р.

Подробиці порівняльної таблиці до другого читання станом на 02.07.2015 р. - http://juvelir.org.ua/index.php?news=1090.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua