ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

24 липня 2015
Втратила чинність Інструкція про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння

Шановні учасники ювелірного ринку!

Дерегуляція господарської діяльності у сфері обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння розпочалася! З 24 липня 2015 р. втратила чинність Інструкція про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.04.1998 р зі змінами та доповненнями:


http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0271-98
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z2191-12
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z2033-13

Дані зміни відбулися у зв'язку з офіційним опублікуванням наказу Міністерства фінансів України від 22.06.2015 р №587 "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства фінансів України" - http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0793-15.

Що це означає? Насамперед, скасовується порядок ведення окремого обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння суб`єктами господарювання всіх форм власності, які здійснюють операції з ними. Скасовуються обов`язкові показники обліку, дотриматися декотрих з них у сфері ювелірної торгівлі було неможливим. Замість жорсткого порядку ведення обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння Мінфін розроблятиме методичні рекомендації щодо ведення такого обліку, які матимуть рекомендаційний характер.

Скасовуються норми, які регламентують порядок проведення щорічних, станом на 1 січня кожного року, інвентаризацій дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння в усіх місцях зберігання та використання.

Втрачають чинність норми щодо обов`язкового застосування державного стандарту ДСТУ 3527-97 «Вироби золотарські з коштовних металів. Загальні технічні умови» та застосування інших державних і галузевих стандартів, а також технічних умов. У тому числі це стосується технічних умов на сплави ювелірні з дорогоцінних металів, за допомогою яких у 2005 р. відбулася спроба монополізації сфери ювелірного виробництва в Україні.

Скасовуються вимоги щодо зазначення реквізитів, які обов`язково повинні наноситися на етикетку для маркування ювелірних виробів, встановлені згідно з ДСТУ 3527-97. Тепер інформацію про ювелірну продукцію буде необхідно надавати споживачам виключно на підставі Закону України «Про захист прав споживачів».

Скасовуються вимоги щодо порядку отримання, використання та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, а також вимоги до матеріально-технічного забезпечення об`єктів, де провадяться операції з ними та документального забезпечення господарських операцій та операцій переміщення цінностей.

Очевидно, що положення Інструкції №84 відображають пост-радянський підхід до державного регулювання сфери обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Вони спричиняють надмірне втручання держави у діяльність суб`єктів господарювання. При цьому вони ускладнюють умови ведення бізнесу як у сфері ювелірного виробництва та торгівлі, так і в інших сферах – збирання і первинної обробки відходів і брухту дорогоцінних металів, афінажу, діяльності ломбардів тощо.

Ювелірний ринок давно потребує глибинної дерегуляції. Хоча перший важливий крок був зроблений ще у 2010 році, коли Союз ювелірів України домігся скасування ліцензування господарської діяльності у сфері ювелірного виробництва та торгівлі.

Союз ювелірів України поставив питання про перегляд та скасування положень Інструкції №84 незадовго після цих подій 2010 року. Ми постійно наполягали на нашій позиції - норми Інструкції призводять до зайвого втручання держави в господарську діяльність.

Однак, в 2012 році у зв'язку з прийняттям нової редакції Інструкції ситуація ще більше ускладнилася. Деякі норми виявилися відірваними від реалій ведення бізнесу та такими, що не могли бути виконані.

Тільки у вересні 2014 ми прийшли до спільного з представниками Мінфіну бачення способів і механізмів вирішення питання про перегляд Інструкції №84.

У лютому 2015 ми винесли проект рішення щодо Інструкції №84 на засідання робочої групи з дерегуляції в ювелірній галузі при Державній регуляторної службі України, який був підтриманий робочою групою.

На початку травня цього року Мінфін оприлюднив для обговорення відповідний проект наказу.

Впродовж травня 2015 р. нам вдалося в прискореному порядку отримати погодження Державної регуляторної служби України проекту наказу Мінфіну, що передбачає визнання такою, що втратила силу даної Інструкції з усіма змінами та доповненнями.

Тепер ми маємо позитивний результат. Вітаємо всіх учасників ювелірного ринку України!

З повагою,

президент Союзу ювелірів України

Д.В. Видолоб

генеральний директор Союзу ювелірів України

Е.Р. Джумажанов
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua