ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

04 вересня 2015
Щодо проектів податкової реформи та їх впливу на спрощену систему оподаткування

Шановні учасники ювелірного ринку!

03 вересня на засіданні Національної ради реформ були обговорені проекти податкової реформи, розроблені Міністерством фінансів України (Н. Яресько) та Комітетом Верховної Ради України з питань податкової та митної політики (Н.П. Южаніна).

Проект податкової реформи, розроблений представниками громадських об`єднань, який передбачає збереження спрощеної системи оподаткування без будь-яких змін до глибокого реформування загальної системи, не розглядався.

Презентацію проекту податкової реформи від Мінфіну можна скачати ТУТ .

Презентацію проекту податкової реформи від Комітету ВР можна скачати ТУТ .

Обидва проекти передбачають реформування третьої групи платників єдиного податку. Нагадаємо, що такі види діяльності як виготовлення ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння (крім виготовлення за індивідуальним замовленням) та торгівля такими виробами можуть здійснюватися платниками єдиного податку виключно третьої групи. Мінфін пропонує ліквідувати третю групу, об`єднати її з другою та встановити гранично допустимий оборот на рівні 2 млн грн. на рік. Єдиний податок у міністерстві пропонують встановити в розмірі 20% різниці між доходом і витратами, а якщо платник не веде обліку витрат, зараховувати до складу оподатковуваного доходу 80% загального обороту. Робиться все для того, щоби змусити підприємців-«спрощенців» вести облік витрат та мати первинні документи обліку.

У свою чергу, Комітет ВР пропонує залишити третю групу, проте обмежити чисельність найманих працівників до 10 для фізичних осіб-підприємців та 25 для юридичних осіб, при цьому обмежити гранично допустимий оборот на рівні 5 млн грн. Ставку єдиного податку у Комітеті пропонують збільшити до 6-10% в залежності від виду діяльності. Це викликає багато запитань як у представників громадськості, так і в платників – чому запроваджується дискримінація підприємців за видом діяльності, як платити, якщо здійснюються види діяльності з різними ставками податку? Крім того, Комітетом запропоновано у 2016 р. збільшити для всіх платників третьої групи ставку єдиного податку до 6%, а у 2017 р. – 8%.

Народний депутат України Оксана Продан запропонувала не чіпати спрощену систему: «Давайте згадаємо, які цілі ставляться податковій реформі? Детінізація, спрощення, створення умов... Все це уже є в єдиному податку, проведеному при Азарові, тож давайте не чіпати «спрощенку» взагалі, бо жоден з варіантів її не покращує. Максимум, що можна зробити, це зменшити 20 млн. обороту».

Союз ювелірів України не підтримує жоден з обговорених 3 вересня 2015 р. проектів податкової реформи в частині оподаткування малого та мікро- бізнесу.

Нагадаємо, що спроби обмеження або погіршення умов застосування спрощеної системи оподаткування, або скасування права на її застосування для окремих категорій платників відбувалися у 2005, 2008 р.р., а у 2010-2015 роках – постійно щороку та навіть по декілька разів на рік. Це не створює передумов для інвестування у сферу малого підприємництва та його розвитку. Навпаки, це призводить до масового згортання діяльності, а відтак – до втрат Державного та місцевих бюджетів.

Ми переконані, що будь-яке подібне «реформування» спрощеної системи призведе до поглиблення кризових процесів в економіці України, зниження ділової активності та зростання безробіття. Підприємцям не потрібні нові потрясіння у податковій сфері, проте необхідні стабільні та незмінні впродовж тривалого часу умови оподаткування.

Союз ювелірів України закликає всіх учасників ювелірного ринку згуртуватися навколо нашої організації та спільними зусиллями переконати владу не допустити нових обмежень у застосуванні спрощеної системи оподаткування!
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua