ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

06 жовтня 2011
Союз ювелірів України схвалює декриміналізацію відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності.

Сьогодні Верховна Рада України прийняла за основу внесений Президентом України В.Ф.Януковичем проект закону України «про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності).

Законопроект передбачає скасування кримінальної відповідальності за ті діяння у сфері господарської діяльності, які на сьогодні втратили ознаки підвищеної суспільної небезпеки, достатньої для переслідування їх у кримінальному порядку.

  • А саме:
  • ст.201 ККУ «Контрабанда» – стосовно контрабанди товарів,
  • ст.202 ККУ «Порушення порядку зайняття господарською діяльністю та діяльністю з надання фінансових послуг»,
  • ст.208 «Незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків»,
  • ст. 214 «Порушення правил здачі дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння»,
  • ст.217 «Незаконне виготовлення, збут або використання державного пробірного клейма»,
  • ст.225 «Обман покупців та замовників» та інші.

За вчинення вищеназваних правопорушень законопроектом встановлюється адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафів.

Значна частина випадків незаконного впливу на підприємців та інших осіб з боку представників правоохоронних органів пов’язана з тим, що чинний Кримінально-процесуальний кодекс України надає можливість необґрунтованого і безпідставного застосування запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях неодноразово визнавав цю особливість вітчизняного законодавства такою, що не відповідає загальновизнаним демократичним стандартам та принципу верховенства права.

У зв'язку з цим законопроектом пропонується встановити, що взяття під варту не може бути застосоване до раніше несудимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років, за виключенням випадків, коли вона переховується від органів слідства або перешкоджає розслідуванню справи.

Стосовно підстав застосування запобіжного заходу у вигляді взяття під варту у справах щодо злочинів у сфері економіки і господарської діяльності, а також у справах щодо службових злочинів, вчинених підприємцями, законопроектом запроваджується механізм, відповідно до якого підозрюваного, обвинуваченого у таких справах може бути взято під варту лише у випадку невнесення ними коштів в якості застави або переховування від органів слідства чи перешкоджання розслідуванню справи.

Законопроектом також установлено перелік складів злочинів у сфері господарської діяльності, притягнення до відповідальності за які можливе виключно на підставі скарги потерпілого. При цьому порядок притягнення до кримінальної відповідальності за скаргою потерпілого передбачає, що відповідна кримінальна справа підлягає закриттю у випадку, якщо потерпілий примириться з обвинуваченим до моменту видалення суду в нарадчу кімнату для постановлення вироку.

Притягнення до кримінальної відповідальності лише за наявності скарги потерпілого стосується складів злочинів, передбачених статтями 2031 "Незаконний обіг дисків для лазерних систем зчитування, матриць, обладнання та сировини для їх виробництва", частиною першою статті 206 "Протидія законній господарській діяльності", 219 "Доведення до банкрутства", 229 "Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару", 231 "Незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять комерційну або банківську таємницю", 232 "Розголошення комерційної або банківської таємниці", 2321 "Незаконне використання інсайдерської інформації", 2322 "Приховування інформації про діяльність емітента" чинного Кримінального кодексу України.

Крім того, законопроектом пропонується внести зміни до деяких статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, що встановлюють адміністративну відповідальність за порушення у сфері господарської діяльності, а також виключити статтю 1602 "Незаконна торговельна діяльність", яка дублює зміст статті 164 "Порушення порядку провадження господарської діяльності", і статтю 168 "Випуск у продаж нестандартної продукції", яка дублює зміст статті 167 "Випуск і реалізація продукції, яка не відповідає вимогам стандартів" названого Кодексу.

Законопроектом також передбачено внесення змін до таких законодавчих актів: Кримінальний кодекс України, Кримінально-процесуальний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Митний кодекс України, Кримінально-виконавчий кодекс України, Закон України "Про міліцію".

Союз ювелірів України повністю схвалює положення зазначеного законопроекту.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP