ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

19 жовтня 2015
У Києві відбулися Всеукраїнські збори учасників ювелірного ринку (+фото).

13 жовтня 2015 р. у м. Києві відбулися Всеукраїнські збори учасників ювелірного ринку. Захід було проведено у великій залі засідань Державної регуляторної служби України. У Зборах взяли участь представники сфери ювелірного виробництва, оптової та роздрібної торгівлі з більшості регіонів України, які є учасниками Асоціації «Союз ювелірів України», ОПЮП «Асоціація ювелірів України», а також які не входять до жодної з асоціацій. Захід був відкритим для всіх учасників ювелірного ринку. Активісти ювелірного ринку зайняли всі місця у залі.

У Всеукраїнських зборах також взяла участь народний депутат України Оксана Продан – лідер ВОМСБ «Фортеця», головний розробник Закону України від 01.07.2015 р. №569-VIII щодо застосування касових апаратів (законопроект №1088), автор законопроекту №1910 щодо перегляду збору з ювелірних виробів.

Збори були присвячені перспективам податкової реформи і пов`язаним із цим можливим проблемам для суб`єктів МСБ, питанням перегляду грабіжницького збору на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з напівфабрикатів ювелірних виробів, який сплачується при їх клеймуванні державним пробірним клеймом, дерегуляції господарської діяльності в ювелірній галузі та запровадження механізмів саморегулювання.

До слова, запрошена до участі в Зборах Заступник міністра фінансів Олена Макеєва проігнорувала всеукраїнський захід.

Учасниками Зборів було зроблено акцент на катастрофічній ситуації в ювелірній галузі, падіння обсягів виробництва сягнуло 62,5% і може досягти 83% до кінця поточного року, кількість суб`єктів господарювання, які здійснюють діяльність на ювелірному ринку, скоротилася на понад 20%. Оскільки вийти з цього ринку непросто внаслідок утворених товарних залишків та вкрай низької оборотності, переважна більшість операторів не припиняє діяльність, але й не розвивається, перебуваючи у процесі стагнації. У 2015 році внаслідок конфіскаційного оподаткування значно зросла кількість скорочень робочих місць, насамперед у сфері ювелірного виробництва – зростає безробіття.

Учасники Зборів провели аналогію між нинішньою ситуацією в Україні з ситуацією в Польщі в 1990-х роках, коли «шокова терапія» та економічні реформи мали в майбутньому позитивний вплив на розвиток економіки країни, але завдали нищівного удару по ювелірній галузі, насамперед по сектору виготовлення виробів із золота. Тільки два останні роки Польща намагається створити умови для відродження потенціалу ювелірних компаній, але вкладати в цю галузь вже ніхто не спішить.

Реанімувати галузь може повна відмова від додаткового специфічного оподаткування ювелірного бізнесу та збереження спрощеної системи оподаткування у тому вигляді, в якому вона діє з 2012 року. 96% учасників ювелірного ринку є суб`єктами малого підприємництва та є платниками єдиного податку, і для них ця система оподаткування є важливою, оскільки при переході на загальну систему зі сплатою ПДВ вони нестимуть навантаження зі сплати податків і зборів у розмірі до 35% з обороту, при якому жоден бізнес вижити не може. Обґрунтування цього були наведені учасниками Зборів.

На першому етапі необхідно Верховній Раді України прийняти в цілому, як Закон України, підготовлений до другого читання законопроект №1910 від 02.02.2015 р. щодо врегулювання збору з ювелірних виробів. Цей законопроект покликаний замінити конфіскаційну модель збору на збір з обороту, який, на відміну від діючого, включатиме до складу об`єкту оподаткування справжні предмети розкоші, як, наприклад, вироби з діамантами, та розділити між усіма учасниками ринку навантаження з його сплати. Державний бюджет і ювелірний ринок від цього тільки виграють.

Крім того, необхідно якомога швидше скасувати обмеження на продаж банківських металів, запроваджених Національним банком України, які діють вже рік.

Краще інших напрямків роботи проходить дерегуляція господарської діяльності в ювелірній галузі – розробляються, погоджуються, приймаються і набирають чинності нормативно-правові акти, якими скасовується вся застаріла система державного регулювання галузі та створюються можливості для саморегулювання окремих учасників ювелірного ринку та їх об`єднання задля спільного вирішення завдань просування своїх товарів. Учасники Зборів позитивно оцінили внесок Державної регуляторної служби у процес дерегуляції.

Важливим завданням ювелірної галузі України на даному етапі є перехід від тотального державного регулювання всіх виробничих процесів і торгівельної діяльності та надмірного втручання держави у бізнес-процеси до саморегулювання галузі, на чому наголосив у своєму виступі президент Союзу ювелірів України Д.В. Видолоб. Учасники Зборів, підтримуючи курс на саморегулювання, зауважували, що спочатку треба вирішити проблеми виживання ювелірної галузі, як такої.

На Зборах було прийнято ряд важливих для всієї ювелірної галузі рішень:

1. Визнати неприйнятними пропозиції щодо запровадження нових обмежень на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб`єктами малого підприємництва, встановлення нових вимог щодо обліку доходів і витрат, зміну об`єкту оподаткування єдиним податком та порядку його нарахування.

2. Звернутися до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем`єр-міністра України, Міністерства фінансів України, Державної регуляторної служби України, Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, керівників парламентських фракцій і груп, народних депутатів України щодо необхідності збереження спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності та неприпустимості внесення змін до неї до завершення реформи загальної системи оподаткування.

3. Визнати нищівним для ювелірної галузі України в цілому та дискримінаційним по відношенню до виготовлювачів ювелірної продукції нині діючий конфіскаційний механізм сплати збору на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування при поданні на клеймування державним пробірним клеймом ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів за ставкою 10% вартості основного дорогоцінного металу в сплаві з цінами НБУ – тобто задовго до виведення на ринок, продажу та отримання виручки.

4. Визнати неприйнятною пропозицію про збереження механізму сплати збору на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування при поданні на клеймування державним пробірним клеймом ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів разом із запровадженням фіксованих ставок збору.

5. Підтримати необхідність невідкладного розгляду та прийняття у другому читанні та в цілому, як Закон України, законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про збір на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (щодо врегулювання збору з ювелірних виробів) (реєстр. №1910 від 02.02.2015 р.). Відповідні звернення направити до Голови Верховної Ради України, Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, керівників парламентських фракцій і груп.

6. Визнати неприйнятним специфічне додаткове оподаткування операцій з ювелірними виробами, у тому числі пропозиції про запровадження додаткового оподаткування учасників ювелірного ринку, зокрема, у вигляді акцизного податку.

7. Вчергове звернутися до Голови Правління Національного банку України щодо необхідності скасування обмежень на продаж комерційними банками банківських металів.

8. Не рідше, ніж один раз на квартал звертатися до Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби, Міністерства соціальної політики з запитами про надання публічної інформації щодо статистичних показників розвитку ювелірної галузі. Звертатися до суду у разі неотримання у встановлений законом строк відповідей на запити та притягати до відповідальності винних осіб. У таких випадках для одержання необхідної інформації використовувати можливості подавати депутатські звернення народними депутатами України.

9. Підготувати текст електронної петиції до Президента України щодо вжиття необхідних заходів для нормалізації ситуації у сфері оподаткування та державного регулювання ювелірної галузі і створення передумов для її розвитку, припинення надмірного втручання держави у регулювання операцій з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням, які не знаходяться у державній власності.

10. Вжити заходи щодо створення та підтримання позитивного іміджу вітчизняної ювелірної галузі в суспільстві в суспільстві.

11. Продовжувати процес об`єднання учасників ювелірного ринку з метою вирішення спільних питань економічного розвитку галузі.

За підсумками Всеукраїнських зборів учасників ювелірного ринку було ухвалено Резолюцію та готується Протокол.

Інформація до відома:

Презентація проекту податкової реформи від Мінфіну – скачати ТУТ

Презентація проекту податкової реформи від Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики – скачати ТУТ

Більше фото – на https://www.facebook.com/UnionJewelersUkraine
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP