Законопроект №1910 щодо перегляду збору з ювелірних виробів передано на розгляд Верховної Ради України у другому читанні
Шановні учасники ювелірного ринку!
Після проведеної Союзом ювелірів України роботи проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про збір на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування щодо врегулювання збору з ювелірних виробів» (реєстр. №1910 від 02.02.2015 р.) передано з профільного парламентського Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.
Одночасно Союз ювелірів України офіційно звернувся до Голови Верховної Ради України В.Б. Гройсмана, Першого заступника голови ВР А.В. Парубія, Заступника голови парламенту О.І. Сироїд, Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Л.Л. Денісової з проханням сприяти сприяти включенню до порядку денного найближчих пленарних засідань Верховної Ради України питання розгляду в другому читанні законопроекту №1910.
Законопроект включено до порядку денного 3-ї сесії Верховної Ради України VIII скликання.
Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення зазначений законопроект розглянуто та прийнято рішення з урахуванням зауважень Головного юридичного управління та поправок народних депутатів України рекомендувати прийняти його в другому читанні та в цілому, як Закон України.
Ювелірна галузь підтримує законопроект №1910 у редакції, підготовленій до другого читання, що було підтверджено рішенням Всеукраїнських зборів учасників ювелірного ринку 13.10.2015 р.
Законопроект передбачає заміну діючого збору на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, який сплачується при поданні ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів на клеймування державним пробірним клеймом за ставкою 10% вартості основного дорогоцінного металу в сплаві за цінами НБУ, на збір з вартості наданих послуг з виготовлення ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, вартості реалізованих зазначених виробів за ставкою 2% об`єкту оподаткування.