ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

21 листопада 2015
Податкові консультанти та аудитори через податкову реформу лобіюють розширення власного бізнесу.
№3357

Одна зі слабких сторін законопроекту №3357 щодо «ліберальної» податкової реформи - намагання його авторів шляхом внесення змін до Податкового кодексу створити ринок комерційних послуг податкових консультантів і розширити ринок аудиторських послуг. Такий відвертий лобізм заради збільшення заробітків окремих груп інтересів викликатиме справедливий спротив. Насамперед у малого бізнесу, який активізувався внаслідок чергової спроби встановлення обмежень на застосування спрощеної системи оподаткування. А також у середнього бізнесу – платників ПДВ через відсутність у авторів законопроекту волі до ліквідації системи електронного адміністрування, скасування ПДВ-рахунків та депонування коштів.

Податкові консультанти, діяльність яких наразі не врегульована законом, у разі прийняття законопроекту №3357 отримають офіційний статус і визначення в термінах Податкового кодексу, право вести справи всіх платників податків, які пов`язані зі сплатою податків, і підписувати податкові декларації від їх імені, надавати контролюючим органам інформацію щодо платників податків, а висновки податкового консультанта будуть використовуватися при податкових перевірках.

Розгляд у Верховній Раді України законопроекту №3557 щодо податкової лібералізації відбувається одночасно з розглядом проекту Закону України «Про аудиторську діяльність» (реєстр. № 2534 від 03.04.2015), нова редакція якого була внесена 06 жовтня 2015 р. Народні депутати України, які зареєстрували зазначений законопроект, одночасно є співавторами законопроекту №3557 щодо податкової лібералізації.

15 жовтня 2015 року заступник міністра фінансів України Олена Макеєва, яка є аудитором, на ініційованому міністерством та Світовим банком Першому професійному форумі аудиторів заявила: «Ми прагнемо до розширення ринку аудиторських послуг». Законопроект №2534 передбачає розширення цього ринку насамперед за рахунок звуження спрощеної системи оподаткування.

Суб`єкти малого підприємництва, яких законопроектом №3357 щодо ліберальної податкової реформи пропонується виключити зі спрощеної системи оподаткування, або ті, хто вважатимуть її непривабливою та занадто витратною внаслідок підвищення ставок єдиного податку та несправедливого податкового навантаження на малий бізнес порівняно з суб`єктами на загальній системі, як правило, не знайомі з правилами оподаткування, ведення обліку та подання звітності ані на загальній, ані на «пом`якшеній» загальній системі оподаткування. Такі суб`єкти потребуватимуть кваліфікованої допомоги. За словами представника авторського колективу законопроекту №3557, власника аудиторської фірми Ольги Богданової, «мені, щоби було кому облік та аудит продавати, потрібне зростання економіки і розвиток підприємництва, та, звичайно, гідні реформи».

Окрім податкових консультантів, суб`єкти аудиторської діяльності зможуть надавати їм платні сумісні послуги – тобто послуги, які надаються суб’єктами аудиторської діяльності крім аудиторських послуг, зокрема послуги з оподаткування, консультативні та дорадчі послуги, які включають участь в управлінні або прийнятті рішень суб’єктом господарювання, що прямо передбачено у ч. 12 ст. 1 законопроекту «Про аудиторську діяльність» (реєстр. № 2534 від 03.04.2015). В альтернативному законопроекті «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», розробленому Мінфіном, який не зареєстрований у Верховній Раді, також прямо не забороняється надання суб`єктами аудиторської діяльності перелічених вище послуг.

Крім того, за рахунок звуження спрощеної системи оподаткування ринок аудиторських послуг розшириться у разі запровадження обов`язкового проведення аудиту фінансової звітності. Згідно з ч. 2 ст. 20 законопроекту №2534, проведення аудиту є обов’язковим для суб’єктів суспільного інтересу, публічно значимих підприємств, великих підприємств та інших суб’єктів господарювання, звітність яких відповідно до законів України підлягає офіційному оприлюдненню, за винятком підприємств, установ, організацій, що повністю утримуються за рахунок державного або місцевого бюджетів.

З аналізу норм законопроекту №2534 вбачається, що обов`язкове проведення аудиту передбачено запровадити для всіх публічно значимих підприємств, а не тільки для тих, які зобов`язані офіційно оприлюднювати звітність. Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 1 законопроекту №2534 «публічно значимі підприємства - суб’єкти господарської діяльності, фінансово-господарська діяльність яких впливає на інтереси широкого кола осіб» - тобто всі підприємства, які здійснюють діяльність у сфері товарного виробництва, торгівлі та послуг, які відповідають вказаним вище критеріям.

Норма ч. 4 ст. 20 законопроекту №2534, згідно з якою публічно значимі суб’єкти господарської діяльності, в тому числі неприбуткові та благодійні організації, зобов’язані проводити аудит річної і консолідованої фінансової звітності, якщо протягом останнього звітного року були перевищені два з трьох критеріїв: 1) величина активів еквівалентна 2 млн. євро; 2) виручка від продаж еквівалентна 3 млн. євро; 3) середня чисельність працюючих за звітний рік – 50 осіб, не містить імперативного уточнення – «тільки якщо», «за умови, якщо» тощо, і тому не є уточнюючою по відношенню до ч. 2 ст. 20 законопроекту.

Множинність трактування норм законопроекту №2534 може призвести до запровадження обов`язкового аудиту фінансової звітності підприємств, які, згідно з законопроектом №3557, втрачають право на застосування спрощеної системи оподаткування.

Авторський колектив законопроекту №3357 – скачати.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua