ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

21 листопада 2015
Обмеження застосування спрощеної системи оподаткування при проведенні податкової реформи не відповідає нормам Конституції та Податкового кодексу України

Шановні учасники ювелірного ринку України!

На наступному тижні відбудуться важливі події у напрямку прийняття законопроекту №3357 щодо «ліберальної» податкової реформи – 24.11. законопроект передбачається включити до порядку денного поточної сесії Верховної Ради України, 25.11. розглянути його на засіданні профільного Комітету ВР з питань податкової та митної політики, а вже 26.11.2015 р. розглянути його у першому читанні на пленарному засіданні парламенту.

Одночасно готується до реєстрації та внесення на розгляд Верховної Ради разом із проектом Державного бюджету України на 2016 рік законопроект щодо податкової реформи, розроблений у Міністерстві фінансів. Орієнтовна дата подання – 11 грудня 2015 р.

Обидва проекти податкової реформи передбачають запровадження обмежень на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Зміни до Податкового кодексу в обох законопроектах пропонується ввести у дію з 1 січня 2016 р.

Союз ювелірів України відзначає, що одним із принципів податкового законодавства України, відповідно до п 4.1.9. ч. 4.1. ст. 4 Податкового кодексу, є стабільність - зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року.

Таким чином, введення у дію з 1 січня 2016 р. будь-яких змін до Податкового кодексу, у тому числі в частині спрощеної системи оподаткування, не відповідатиме нормам кодексу, і тому є неможливим раніше, ніж 1 липня 2016 р.

Окремо слід розглянути питання запровадження будь-яких обмежень на застосування спрощеної системи фізичними особами-підприємцями.

Відповідно до ст. 42 розділу ІІ «Права, свободи та обов`язки людини і громадянина» Конституції України, кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 55 Господарського кодексу України суб`єктами господарювання є, зокрема, громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

Таким чином, бути суб`єктом господарювання є конституційним правом громадянина, при цьому при реєстрації такого громадянина підприємцем дія інших прав, свобод та обов`язків громадянина не обмежується.

Згідно зі ст. 67 «Права, свободи та обов`язки людини і громадянина» Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Зазначена норма поширюється на громадян, які є підприємцями відповідно до норм ГКУ.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України від 22.03.2012 № 4618-VI «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» одним з основних напрямів державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва в Україні є запровадження спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності для суб’єктів малого підприємництва, що відповідають критеріям, встановленим у податковому законодавстві.

У ст. 291 Податкового кодексу України встановлені критерії, за якими громадяни, зареєстровані підприємцями, мають право обирати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, у ст. 293 ПКУ – ставки єдиного податку, у ст. 296 ПКУ – умови та особливості ведення обліку і складання звітності платниками єдиного податку, у ст. 298 ПКУ - порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування.

Відповідно до ст. 22 розділу ІІ «Права, свободи та обов`язки людини і громадянина» Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Таким чином, при прийнятті змін до Податкового кодексу України не допускається обмеження законних прав громадян, зареєстрованих підприємцями, на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, які її обрали та застосовують на момент набрання чинності такими змінами до ПКУ.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua