ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

16 грудня 2015
Кабінет Міністрів схвалив законопроект щодо дерегуляції у сфері державного пробірного контролю.

На засіданні уряду 16.12.2015 р. схвалено розроблений Міністерством фінансів України законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції у сфері державного пробірного контролю».

Законопроектом передбачається посилити відповідальність суб`єктів господарювання за торгівлю на території України ювелірних та побутових виробів без відбитків державного пробірного клейма або підробленого пробірного клейма у вигляді штрафу від 8500 до 17000 грн. разом із конфіскацією таких виробів та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі. На даний час за такі правопорушення передбачений штраф у розмірі 100% вартості виробів.

Також пропонується посилити відповідальність за ухилення від першочергового пропонування Національному банку України або Мінфіну афінованих дорогоцінних металів, видобутого або рекуперованого дорогоцінного каміння, скуплених або невикуплених з-під застави ювелірних виробів, а також дорогоцінного каміння І порядку, запровадивши штраф від 8500 до 17000 грн.

Санкції за вказані правопорушення, як вбачається з тексту законопроекту, будуть накладатися за рішенням суду.

Законопроектом не змінюються норми щодо ведення всіма суб`єктами господарювання незалежно від форм власності обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та подання звітності, а також продажу або передавання для афінажу відходів і брухту дорогоцінних металів.

Розробники законопроекту допускають за певних обставин обіг ювелірних виробів з іноземними або міжнародними пробірними клеймами на території України. Проте, не створюються можливості для клеймування виготовлених в Україні ювелірних виробів міжнародними пробірними клеймами, наприклад, Спільним пробірним клеймом Віденської пробірної конвенції, з метою стимулювання експорту. Законопроектом не передбачається у перспективі приєднання України до Віденської конвенції.

З урахуванням викладеного вважати схвалений урядом законопроект таким, що спрямований на дерегуляцію у сфері державного пробірного контролю, не має підстав, і назва законопроекту не відповідає його змісту.

Крім того, розробниками законопроекту пропонується змінити статус казенних підприємств пробірного контролю, які за законом не підлягають приватизації та виконують виключну монопольну функцію держави щодо клеймування ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів державним пробірним клеймом, на статус державних підприємств. У разі прийняття цієї норми система державного пробірного контролю в Україні буде дискредитована та у близькій перспективі ліквідована.

Законопроект на даний час не зареєстрований у Верховній Раді України. Його внесення на розгляд парламенту відбудеться у наступному 2016 році.

Текст проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції у сфері державного пробірного контролю».
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua