ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

20 грудня 2015
На що слід очікувати українському бізнесу в черговому «компромісному» законопроекті щодо податкової реформи?

Наступного тижня Верховна Рада України розгляне черговий «компромісний» варіант податкової реформи, який наразі готує уряд.

Малий бізнес, як найбільш активна частина підприємництва, відстояв свої інтереси щодо збереження спрощеної системи оподаткування з найменшими втратами. Юридичні особи зможуть надалі бути платниками єдиного податку, фізичним особам-підприємцям з оборотом до 1 млн грн. застосовувати РРО необов'язково, для них не буде запроваджено облік витрат і облік товарних запасів, для платників єдиного податку третьої групи річний оборот буде знижено з 20 до не 2, а 5 млн грн., а ставка єдиного податку підвищиться на 1% і стане такою ж, як до 2015 р – 3% з додатковою сплатою ПДВ або 5% без сплати ПДВ.

Станом на 19.12.2015 р. цей варіант податкової реформи передбачатиме наступне.

1. Введення з 01.07.2016 року електронної системи акцизу на пальне (щось подібне до СЕА ПДВ). Електронні акцизні накладні потрібно буде реєструвати не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання, можливо складати зведені та щоденні. Введено формулу для розрахунку реєстраційної суми. Проведення камеральної перевірки по СЕА акциз паливо та документальна позапланова перевірка у разі якщо виявлено розбіжності даних, що містяться у зареєстрованих акцизних накладних/розрахунках коригуваннях в Єдиному реєстрі акцизних накладних та деклараціях з акцизного податку, поданих платником акцизного податку, що реалізує пальне. Реалізація пального без реєстрації суб'єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому цим Кодексом, - тягнуть за собою накладання штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального, штрафи за несвоєчасну реєстрацію накладних.

2. Податок на прибуток: відміна сплати щомісячних авансів, введення щоквартальної звітності і сплата податку щоквартальна (крім новостворених, з доходів до 20 млн.грн. на рік, сільхоз.виробники), податок на прибуток зменшується на суму нарахованого та сплаченого податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки). Введено ще одну різницю: фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму нарахованих доходів від участі в капіталі інших платників податку на прибуток підприємств, платників єдиного податку четвертої групи та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, які підлягають виплаті на його користь від інших платників податків, які сплачують авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів.

3. Для сільськогосподарських виробників: декларація про прибуток буде за заявою за період з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня, скасування особливостей оподаткування ПДВ при постачанні зернових та технічних культур, в результаті чого всі платники, які будуть експортувати зерно матимуть право на бюджетне відшкодування ПДВ, скасування додаткового ПДВ - рахунку, спец. режим діє для с/г виробників але тільки 25% ПДВ повертається на спец. рахунок, а 75% сплачується до бюджету (тимчасово).

4. ПДВ: не реєстрація податкової накладної - штраф 100% (зараз 50%), можливість подати скаргу на постачальника і через штрафи примусити його зареєструвати податкову накладну або виправити у ній помилку, що дасть право на податковий кредит, скасування норми, що надає можливість анулювати свідоцтва платника ПДВ по стану "9", з бази оподаткування ПДВ прибрали роздрібний акциз та база у разі реалізації виготовленої продукції не нижче звичайної ціни; уточнено, що якщо коригування до ПН реєструється без запізнення, то можна коригувати ПК та ПЗ у періоді формування ПН; база оподаткування операцій з постачання послуг з перевезення Нафтогаз України, визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів; немає права на ПК у разі якщо далі це використовується для постачання за межами митної території України; передбачено донарахування ПЗ у разі нестачі товарі при проведенні інвентаризації контролюючим органом; скасовані всі критерії для автоматичного відшкодування ПДВ, впроваджено публічний Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та повернення ПДВ по ньому у порядку "живої черги" за результатами камеральної перевірки; право на ПК у будь-яких випадках окрім помилки у ІПН та якщо ПДВ нараховане по операціях звільнених від ПДВ; переплати у бюджет через ПДВ рахунок - повертаються на ПДВ - рахунок, введення додаткового показника у формулу Sліміт (овердрафт), можливість реєструвати ПН із запізненням у сумі Sперев. без поповнення ПДВ - рахунку; передбачено збільшений овердрафт на 1 рік (1/12 від суми нарахованого ПДВ за останні 12 місяців), передбачено овердрафт для тих хто переходить із спрощеної системи оподаткування без ПДВ на загальну з ПДВ; можливість коригування реєстраційної суми при поданні уточненої декларації за періоди до 01.07.2015 року через перевірку контролюючим органом.

5. ПДФО: єдина ставка 18% (замість15%-20%) для всіх видів виплат, 18 відсотків - для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування (зараз 20%); соціальна пільга 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (пряма норма), авансові платежі по НДФЛ розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат кожного календарного кварталу, та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (зараз розрахунок відповідно до попереднього року та платимо до закінчення кварталу).

6. Акцизи: збільшення ставок акцизного податку на 2016 рік на спирт, алкогольні напої і пиво – на 30%, на тютюнові вироби - на 30%.

7. Екологічні податки: підвищення ставок податку за викиди в атмосферне повітря, у водні об'єкти, за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, за утворення радіоактивних відходів (індексація ставок на індекс споживчих цін (26,7%).

8. Рентна плата: щодо рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин:


- зменшуються з 1 січня 2016 року ставки рентної плати за користування надрами для видобування газу природного (для потреб промисловості) з 55 до 29 % (видобутий з покладів до 5000 м) та з 28 до 14 % (видобутий з покладів понад 5000 м);
- зменшується з 1 квітня 2016 року ставка рентної плати за природний газ, що відповідає умові, визначеній у пункті 252.24 цієї статті, (для потреб населення) видобутий з покладів до 5000 метрів з 70 до 29 відсотків.
щодо рентної плати: за спеціальне використання води; за використання надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин; за спеціальне використання лісових ресурсів; за спеціальне використання радіочастотного ресурсу; за користування радіочастотним ресурсом України:
- індексація ставок на індекс цін виробників (26,5%).

щодо рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України

скасовується рентна плата за транспортування природного газу трубопроводами на території України з одночасним запровадженням оподаткування ПДВ операцій з послуг по транзитному транспортування природного газу.

9. Транспортний податок. Об’єктом оподаткування тепер є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років та середньоринкова вартість становить понад 750 розмірів МЗП (приблизно 1 млн.грн) , встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Ставка податку без змін – 25 тис. грн. в рік.

10. Спрощена система оподаткування. Встановлення максимального обсягу доходу для 3 групи фізичних осіб 5 млн.грн (зараз 20 млн.рн). Ставки для 3 групи 3% +ПДВ та 5% без ПДВ - зараз 2%+ПДВ та 4% без ПДВ).

11. ЕСВ: встановлено максимальна величина з якої сплачується ЕСВ 25 МЗП (зараз 17 МЗП), відміна понижуючого коефіцієнту та введення ставки 22%. Скасування ЄСВ, що утримується із заробітної плати (доходу) робітників (фізичних осіб) – 2%, 2,6%, 2,85%, 3,6% та 6,1%.

12. Імпортний збір. Скасовується з 1 січня 2016 року Закон щодо введення додаткового імпортного збору.

(При підготовці публікації використані матеріали члена Громадської ради при ДФС України Ольги Богданової)
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua