ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

16 листопада 2011
ЄДИНИЙ ПОДАТОК-2012. Союз ювелірів України розвіює найбільш поширені міфи.

Шановний учаснику ювелірного ринку!

У зв`язку з прийняттям Закону України від 20.10.2011 р. №3931-VI «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» (законопроект від 16.05.2011 р. №8521) серед учасників ювелірного ринку стали поширюватися чутки щодо нових правил справляння єдиного податку, ведення спрощеного обліку та подання спрощеної звітності з 1 січня 2012 року.

Найбільш поширені чутки потребують коментарів.

Чутка 1. Президент України не підписав прийнятий Закон (слово «не підписав» у контексті цієї чутки означає «ветував»).


Коментар Союзу ювелірів України.

Законопроект №8521 розроблявся Кабінетом Міністрів України разом з представниками підприємницької спільноти за дорученням Президента України В.Ф. Януковича, був узгоджений з підприємцями та внесений Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради 16.05.2011 р. Чого б у такій ситуації Президенту України «ветувати» прийнятий 20.10.2011 р. Закон?

Але Президент його все-таки «ветував», тобто 3.11.2011 р. повернув закон на доопрацювання у Верховну Раду зі своїми пропозиціями. Пропозиції не стосувалися спрощеної системи оподаткування, а лише були спрямовані на виключення з тексту закону лише однієї норми щодо запровадження нульової ставки ПДВ для експортерів зернових та технічних культур.

Верховна Рада оперативно розглянула повторно з пропозиціями Президента зазначений законопроект №8521 та прийняла його в цілому 4.11.2011 р. Відповідно до Конституції України, Президент України має право підписати прийнятий закон впродовж 15 днів з дня подання його на підпис. Прийнятий закон переданий на підпис Президенту 9.11.2011 р. А отже термін, відведений Конституцією на підписання Закону спливе 24.11.2011 р.

Союз ювелірів України впевнений, що Президент України підпише прийнятий Закон та введе його в дію з 1 січня 2012 року.

Чутка 2. Нібито платникам єдиного податку не треба до 15.12.2011 р. подавати заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва у 2012 році.

Поширювачі цієї чутки мотивують це тим, що подання заяв буде здійснюватися за новою законодавчою базою згідно Податкового Кодексу в період з 1 до 15 січня 2012 року.


Коментар Союзу ювелірів України.

Станом на 15 грудня 2011 року нова законодавча база щодо спрощеної системи оподаткування ще не буде введена в дію. Діятиме чинний до 1 січня 2012 року Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва» в редакції від 28.06.1999 р. №746/99.

Саме відповідно до цього Указу всім бажаючим працювати за спрощеною системою у 2012 році до 15 грудня 2011 року необхідно подати заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва у 2012 році.

У заяві необхідно чітко вказати вид діяльності згідно КВЕД ДК 009:2005, а виробникам додатково обов`язково зазначити вид продукції, який виготовляється (див. таблицю нижче). Наприклад, «Вид діяльності – КВЕД 36.22.0 - Виробництво ювелірних виробів; вид продукції, що виробляється – ювелірні вироби (згідно ДКПП 36.22.13)». Або інший приклад для торгівлі: «Вид діяльності – КВЕД 52.48.2 - Роздрібна торгівля годинниками та ювелірними виробами».

У разі неподання цієї заяви до 15 грудня 2011 року платник податків ще у 2011 році буде переведений на загальну систему оподаткування з 1.01.2012 р.

ВСІМ ДО 15 ГРУДНЯ 2011 р. ПОДАТИ ЗАЯВИ НА ЄДИНИЙ ПОДАТОК !!!

ІНАКШЕ – ПЕРЕХІД НА ЗАГАЛЬНУ СИСТЕМУ. Не зважайте, що заява подаватиметься Вами за старою формою, адже ми розкажемо на семінарах, як її правильно заповнити.

Втім, Союз ювелірів України не виключає такої можливості, що в період з 1 до 15 січня Вам доведеться подати до органу Державної податкової служби ще одну заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.

Чутка 3. Нібито малих виготовлювачів ювелірних виробів і торговців ювелірними виробами з 1 січня 2012 року переводять зі спрощеної на загальну систему оподаткування.

Поширювачі цієї чутки мотивують тим, що, згідно прийнятої у Законі норми п.п.4) п. 291.5.1. ст.295 Податкового Кодексу, не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи підприємці), які здійснюють видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення.

Водночас, відповідно до п. 1, 2 ст. 1 Закону України від 18.11.1997 р. №637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними», у цьому Законі (а не у законодавстві України в цілому – прим. СЮУ) терміни та поняття вживаються у такому значенні:

1) дорогоцінні метали - золото, срібло, платина і метали платинової групи (паладій, іридій, родій, осмій, рутеній) у будь-якому вигляді та стані (сировина, сплави, напівфабрикати, промислові продукти, хімічні сполуки, вироби, відходи, брухт тощо);

2) дорогоцінне каміння - природні та штучні (синтетичні) мінерали в сировині, необробленому та обробленому вигляді (виробах).


Коментар Союзу ювелірів України.

Чутка не має під собою законодавчого підґрунтя. Чому?

По-перше, Закон України від 18.11.1997 р. №637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» не визначає перелік видів господарської діяльності у сфері обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та не є спеціальним законодавством у сфері видів господарської діяльності та питань оподаткування.

По-друге, згідно прийнятого Закону, а саме - п.п. 5) п. 298.3. ст. 298 Податкового Кодексу, у заяві щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування зазначаються, зокрема, обрані фізичною особою - підприємцем види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2005, у разі здійснення виробництва - також види товару (продукції), що нею виробляються.

Таким чином, види господарської діяльності, які здійснюються платниками єдиного податку, визначаються виключно Класифікацією видів економічної діяльності згідно КВЕД ДК 009:2005. (Бухгалтери, зверніть увагу! З 1.01.2012 р. в Україні вводиться нова Класифікація згідно КВЕД ДК 009-2010. Проте Ви будете визначати види діяльності Ваших підприємців при поданні до 15 грудня 2011 року заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва або подібних заяв у подальшому, виходячи зі «старого» КВЕД ДК 009:2005).

У сфері обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, згідно КВЕД ДК 009:2005, передбачені такі види економічної діяльності:

Код КВЕД:
Розділ
Група
Клас
Код КВЕД:
Підклас
Вид діяльності Вид продукції, що добувається або виробляється (тільки для виробників) Чи може провадитися платником єдиного податку?
13.20 13.20.0 Добування руд кольорових металів
Цей підклас включає:
- добування та збагачення руд, цінних, переважно, вмістом у них кольорових металів, крім уранової та торієвої руд:
алюмінієвої руди (бокситів), міді, свинцю, цинку, олова, хрому, нікелю, кобальту, молібдену, танталу, ніобію, ванадію тощо дорогоцінних металів: золота, срібла, платини
Цей підклас не включає:
- добування та первинне збагачення уранової і торієвої руд (див. 12)
- виробництво оксиду алюмінію, мідного та нікелевого штейну (див. 27.42, 27.44, 27.45)
дорогоцінні метали не може
14.50 14.50.0 Інші галузі добувної промисловості, не віднесені до інших групувань
Цей підклас включає:
- добування підземним та відкритим способом мінералів та матеріалів, не віднесених до інших групувань: абразивних матеріалів, азбесту, природного графіту, стеатиту (тальку), польового шпату тощо; дорогоцінного каміння, кварцу, слюди тощо; природного асфальту та бітуму
дорогоцінне каміння не може
27.41 27.41.0 Виробництво дорогоцінних металів
Цей підклас включає:
- виробництво та афінаж необроблених дорогоцінних металів: золота, срібла, платини тощо
- виробництво сплавів з дорогоцінних металів
- виробництво напівфабрикатів з дорогоцінних металів
- нанесення покриття з срібла на недорогоцінні метали
- нанесення покриття з золота на недорогоцінні метали та срібло
- нанесення покриття з платини або металів платинової групи на золото, срібло та недорогоцінні метали
Цей підклас не включає:
- виробництво годинникових корпусів з дорогоцінних металів (див. 33.50)
- виробництво ювелірних виробів з дорогоцінних металів (див. 36.22)
дорогоцінні метали не може
27.54 27.54.0 Лиття інших кольорових металів
Цей підклас включає:
- лиття виливків з важких кольорових і дорогоцінних металів

дорогоцінні метали

не може
Цей підклас не включає:
- лиття, яке є частиною процесу виробництва металевих виробів (див. 27 - 36)
ювелірні вироби може
33.50 33.50.0 Виробництво годинників

Цей підклас включає:
- виробництво наручних та інших годинників усіх видів, включаючи годинники для панелей приладів
- виробництво корпусів годинників, включаючи корпуси з дорогоцінних металів
- виробництво годинникових механізмів усіх видів
- виробництво приладів відліку часу: приладів для вимірювання, реєстрації або фіксації інтервалів часу, наприклад, лічильників часу паркування, датчиків часу тривання технологічних процесів, таймерів, реле часу тощо
- виробництво деталей для годинників, таких як пружини, камені, циферблати, стрілки тощо
- виробництво металевих браслетів та ремінців для наручних годинників
- монтаж, технічне обслуговування та ремонт приладів вимірювання часу промислового призначення

Цей підклас не включає:
- виробництво неметалевих ремінців для годинників (див. 19.20)
- ремонт наручних, кишенькових, настільних та настінних годинників (див. 52.73.1)
корпуси годинників може (у заяві обов`язково зазначається вид продукції, що виробляється)
36.22 36.22.0 Виробництво ювелірних виробів

Цей підклас включає:
- виробництво оброблених перлів - виробництво обробленого дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, включаючи оброблення каміння промислового призначення, а також штучного та відновленого дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння - виробництво оброблених алмазів дорогоцінне каміння органогенного утворення, дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння не може
- отримання крихти та порошків природного або штучного дорогоцінного чи напівдорогоцінного каміння дорогоцінне каміння не може
- виробництво ювелірних виробів із дорогоцінних та недорогоцінних металів, плакованих дорогоцінними металами, з дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння, з дорогоцінних металів у сполученні із дорогоцінним та напівдорогоцінним камінням або з іншими матеріалами вироби ювелірні (код згідно ДКПП 36.22.13) може (у заяві обов`язково зазначається вид продукції, що виробляється)
- виробництво предметів побуту з дорогоцінних металів або з недорогоцінних металів, плакованих дорогоцінними металами: столових приборів, дрібного та глибокого посуду, предметів туалету, декоративних виробів для бюро та офісів, виробів релігійного призначення тощо вироби ювелірні (код згідно ДКПП 36.22.13) може (у заяві обов`язково зазначається вид продукції, що виробляється)
- виробництво технічних виробів з платини вироби технічні з платини (код ДКПП 36. 22.14.700) може (у заяві обов`язково зазначається вид продукції, що виробляється)
Цей підклас включає також:
- гравірування за індивідуальним замовленням виробів з дорогоцінних металів виробниками Цей підклас не включає:
- виробництво виробів з недорогоцінних металів з гальванічним покриттям з дорогоцінних металів (див. 28)
- виробництво корпусів годинників та металевих браслетів для годинників (див. 33.50)
- виробництво біжутерії (див. 36.61)
- виробництво оброблених коралів, бурштину, сепіоліту, гагату та виробів з них (див. 36.63)
послуги може
51.52 51.52.4 Оптова торгівля золотом та іншими дорогоцінними металлами
Цей підклас не включає:
- операції зі зливками золота на фінансових ринках (див. 65.23)
дорогоцінні метали не може
51.47 51.47.9 Оптова торгівля іншими непродовольчими товарами споживчого призначення, н. в. і. г. Оптова торгівля іншими непродовольчими товарами споживчого призначення, н. в. і. г.

Цей підклас включає:
- оптову торгівлю неелектричними музичними інструментами та нотами, фотографічними та оптичними товарами, іграми та іграшками, годинниками,
ювелірними виробами, спортивними товарами, велосипедами, їх частинами та належностями, виробами зі шкіри та дорожніми належностями, іншими непродовольчими товарами споживчого призначення ювелірні вироби може
52.12 52.12.0 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах без переваги продовольчого асортименту
Цей підклас включає:
- роздрібну торгівлю в універсальних магазинах широким асортиментом товарів без переваги продовольчих товарів: одягом, меблями, побутовими електротоварами, залізними виробами, косметичними товарами,
ювелірними виробами, іграшками, спортивними товарами тощо ювелірні вироби може
52.48 52.48.2 Роздрібна торгівля годинниками та ювелірними виробами ювелірні вироби може
52.73 52.73.1 Ремонт годинників та ювелірних виробів
Ремонт годинників
послуги може
52.73.2 Ремонт ювелірних виробів послуги може
71.40 71.40.0 Прокат побутових виробів та предметів особистого вжитку
Цей підклас включає:
- прокат виробів для домашніх господарств, підприємств та організацій: текстильних виробів, одягу, взуття; меблів, виробів зі скла та кераміки, кухонного та столового посуду, побутових електроприладів, ручних інструментів тощо; прогулянкових човнів та суден, велосипедів, спортивного інвентарю;
ювелірних виробів, музичних інструментів, театральних декорацій та костюмів, аудіо- та відеопродукції, квітів та інших рослин тощо
Цей підклас не включає:
- оренду особистих автомобілів та легкових автофургонів, мотоциклів, житлових автофургонів та причепів, трейлерів тощо (див. 71.10, 71.21)
- надання бібліотеками книг, газет, журналів, прокат платівок, відеокасет і цифрових відеодисків (див. 92.51.1)
- прокат пральнями білизни, робочого одягу та інших подібних виробів (див. 93.01)
послуги може (тільки ІІ, ІІІ та ІV групи платників єдиного податку)
74.87 74.87.0 Надання інших комерційних послуг

Цей підклас включає:
- послуги з оцінювання платоспроможності у зв'язку із фінансовим станом або комерційною практикою фізичних або юридичних осіб
- послуги з оплати рахунків
- послуги з моделювання: текстильних виробів,
одягу, взуття, ювелірних виробів, меблів, інших предметів внутрішнього оздоблення інтер'єрів, сучасних товарів, а також інших побутових виробів та товарів особистого вжитку
- послуги з посередництва різного: діяльність посередників та маклерів, імпресаріо, літературних та інших подібних агентів
- послуги з експертизи в справах, не пов'язаних з нерухомим майном, страхуванням і інженерними послугами: судово-експертні послуги з проведення криміналістичних, судово-медичних та судово-психіатричних експертиз, інші види експертиз
- діяльність з організації ярмарків, виставок, конгресів тощо
- випуск цінників та фірмових торгівельних знаків (логотипів), дозволів на пільги та акцизних марок тощо
- випуск преміальних марок (купонів), які надають право на знижку або безкоштовну купівлю товарів тощо
- послуги з графічного дизайну, послуги декораторів інтер'єру, художників-оформлювачів
- діяльність незалежних аукціоністів
- діяльність консультантів, крім інженерів і спеціалістів, не віднесену до інших групувань
- зняття показань газових, водяних та електричних лічильників
- надання інших, не віднесених до інших групувань, комерційних послуг
- діяльність з продажу стартових пакетів та скретч-карток поповнення рахунку мобільного зв'язку без активації послуги зв'язку
Цей підклас включає також:
- діяльність агентів та агентств, що здійснюється від імені окремих осіб та пов'язана із складанням контрактів (договорів) на участь у кінофільмах, театральних постановах та інших розважальних чи спортивних заходах, а також із наданням книг, п'єс, речей образотворчого мистецтва, фотографій тощо видавцям, продюсерам тощо
Цей підклас не включає:
- діяльність, пов'язану з кредитними картками (див. 65)
- проектування виробничих будівель та споруд, включаючи розміщення машин та устатковання (див. 74.20.1)
- діяльність з розміщення реклами (див. 74.40)
послуги може (тільки ІІ, ІІІ та IV групи платників єдиного податку)
51.19 51.19.0 Посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту послуги може (тільки ІІ, ІІІ, IV групи платників єдиного податку)

З наведеного вище переліку стає очевидним, що виробництво ювелірних виробів, торгівля ювелірними виробами та супутні послуги не є видами діяльності, пов`язаними з видобутком, виробництвом і торгівлею дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням, у тому числі дорогоцінним камінням органогенного утворення в термінах КВЕД ДК 009:2005. Це ж фактично підтверджується і в листі ДПА України від 2.08.2010 р. №15444/7/15-0117.

А отже, зазначені види діяльності у сфері ювелірного виробництва та торгівлі можуть здійснюватися платниками єдиного податку.

ВСІМ ЧЛЕНАМ СОЮЗУ ЮВЕЛІРІВ УКРАЇНИ ТА РЕГІОНАЛЬНИМ КООРДИНАТОРАМ !!!

Закликаємо Вас відстежувати процес затвердження ставок єдиного податку за видами діяльності для І та ІІ груп платників. Якщо органи місцевого самоврядування не встановлять ставки єдиного податку для вище вказаних видів господарської діяльності, які можуть здійснюватися платниками єдиного податку, НЕГАЙНО звертайтеся до Союзу ювелірів України для вжиття необхідних заходів.

Всі інші чутки та міфи навколо нової законодавчої бази щодо спрощеної системи оподаткування ми розвіюємо та надаємо достовірну, точну, повну інформацію на наших семінарах. Графік семінарів шукайте на цьому сайті – www.juvelir.org.ua , цей графік буде оновлюватися у найближчі дні.

Всі питання щодо участі в семінарах задавайте нам за тел. 066 – 257 86 26, 067 – 537 83 87, або на e-mail: dm.vydolob@gmail.com; ptcenter@i.com.ua

.

З повагою,

Апарат Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP