ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

21 квітня 2016
Попередня інформація щодо законопроекту №4462 щодо посилення відповідальності за незаконне видобування та введення в обіг бурштину та ювелірних виробів (ОНОВЛЕНО).

Шановні учасники ювелірного ринку!

Є попередня інформація з приводу законопроекту №4462 від 18.04.2016 р. (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58777), зареєстрованого народним депутатом України Романом Заставним:

1. Хто стоїть за законопроектом?
- Національна поліція. Ініціатива йде «знизу» з регіонів, де відбувається незаконний видобуток бурштину.

2. Яка мета законопроекту?
- Встановити повний контроль Нацполіціі над обігом насамперед бурштину на всіх етапах - від видобутку до продажу ювелірних виробів з нього і з його використанням, в тому числі при транспортуванні, виробництві, «демонструванні», продажу. Якщо без прибуткових документів, накладається штраф, а продукція конфіскується.

3. До чого тут всі інші ювелірні вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння?
- У них може бути закріплений незаконно видобутий бурштин.

4. Чому саме зараз?
- З 29 квітня в райони незаконного видобутку бурштину у Волинській, Рівненській, Житомирській і Київській (там вже теж копають!) Областях будуть введені підрозділи Нацполіціі. Спочатку це буде зведена група з 200 поліцейських, потім контроль над цими районами повністю перейде поліції. Законопроект потрібен, щоб надати Нацполіціі виняткові повноваження по розгляду адміністративних справ про накладення штрафів і конфіскації цінностей, при цьому виключити інші органи - армію, гвардію, податкову міліцію, прикордонників.

5. При чому тут розширення об'єкта оподаткування збором з ювелірних виробів за формулою 10% + 10% + 10%, яке пропонується в законопроекті?
- Це, скоріше за все, «змазка» для законопроекту, щоб він легше і швидше проходив у парламенті, оскільки впливає на збільшення дохідної частини Державного бюджету. Реальна мета законопроекту не пов'язана з оподаткуванням ювелірної галузі.

6. Чому законопроект вніс народний депутат Роман Заставний?
- Швидше за все, це пов'язано з його колом спілкування та територіальною наближеністю до місць незаконного видобутку корисних копалин, зокрема бурштину.

7. Чи знало вище керівництво Нацполіціі про підготовку законопроекту?
- Судячи з усього, не знало: мій візаві по «бурштинової» робочої групи, 1-й заступник начальника Нацполіціі Вадим Троян запевняє, що не знав. (Оновлено!) Виявляється, що не тільки знав, але й мав відношення до його розроблення, як повідомив автор законопроекту народний депутат України Роман Заставний. Він (Троян) підтримує посилення кримінальної та адміністративної відповідальності і вважає, що потрібно було б ще збільшити терміни позбавлення волі за незаконний видобуток бурштину.

8. Чи розглядався законопроект №4462 на засіданні парламентської робочої групи з бурштину?
- Ще не розглядалося, але буде розглянуто в травні.

Є ще ряд обставин, на які прошу звернути увагу.

1) Профільним комітетом ВР з розгляду законопроекту №4462 визначено Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності (А.А. Кожем'якін). Нам раніше не доводилося працювати з цим комітетом.

2) Разом з законопроектом №4462 народним депутатом Романом Заставним зареєстрований законопроект №4466 від 18.04.2016 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо запобігання незаконному введенню в обіг бурштину та виробів з його використанням). Він проходить через Комітет ВР з питань бюджету (Павелко А.В.). Хочу нагадати, що майже рік тому при розгляді нашого законопроекту №1911 на засіданні бюджетного комітету від народного депутата Анатолія Матвієнка надійшла пропозиція залишити збір на ОГПС з ювелірних виробів при таврування і доповнити його збором при їх продажу.

3) Ми домагаємося зустрічі з народним депутатом України Романом Заставним.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua