ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

10 травня 2016
Про результати зустрічі з народним депутатом України Романом Заставним – автором законопроекту №4462.

Сьогодні відбулася зустріч президента Союзу ювелірів України Дмитра Видолоба з народним депутатом України Романом Заставним, автором законопроекту №4462 від 18.04.2016 р, яким пропонується, зокрема, встановити повноваження Національної поліції накладати штрафи і конфісковувати бурштин, будь-які ювелірні вироби з дорогоцінних каменів і дорогоцінних металів, які перевозяться, або експонуються, або пропонуються до продажу без супровідних документів, які б підтверджували походження товару, а також зобов'язати всіх учасників ювелірного ринку сплачувати збір на загальнообов'язкове державне пенсійне за ставкою 10% вартості бурштину, будь-яких ювелірних виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння на всіх стадіях просування на ринку.

Р.Й. Заставний повідомив, що законопроект №4462, розроблений представниками правоохоронних органів за участю представників вищого керівництва Національної поліції, готується до розгляду в травні-червні 2016 року. Законопроект не буде відкликаний. Як пояснив народний депутат, для вирішення проблеми незаконного видобутку та обігу бурштину поставлені жорсткі терміни. Роман Заставний висловив упевненість, що даний законопроект буде підтриманий в числі низки інших законопроектів у сфері видобутку та обігу бурштину Головою Верховної Ради Андрієм Парубієм і парламентською більшістю.

Президентом Союзу ювелірів України була висловлена ??позиція нашої організації: учасники ювелірного ринку - виробники і торговці готовою продукцією споживчого призначення - ювелірними виробами - не мають ні інтересу, ні відношення до незаконної видобутку бурштину, його введення в обіг та контрабанду, і не задіяні в злочинних схемах. Більш того, вітчизняні ювелірні компанії і підприємці були б зацікавлені в легалізації ринку українського бурштину, як сировини для цілей ювелірного виробництва.

Згідно з позицією Союзу ювелірів України, законопроект №4462 передбачає надмірну відповідальність учасників ювелірного ринку за правопорушення, які вони не роблять. Більшість учасників ринку є фізичними особами-підприємцями - платниками єдиного податку, для яких у 2015 році ми домоглися скасування ведення обліку товарних запасів, скасування порядку ведення обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та, таким чином, дали їм право працювати без наявності супровідних документів на товар, що підтверджують його походження, і інших первинних документів обліку. Якщо в запропонованій редакції законопроект буде прийнятий, органи Нацполіціі отримають право конфісковувати величезні обсяги ювелірних виробів у добросовісних підприємців, які не мають відношення до незаконного видобутку бурштину, які використовують створені для них законодавчі умови для спрощення ведення бізнесу.

Також Романа Заставного було поінформовано, що за нашою ініціативою у Верховній Раді України зареєстрований, прийнятий в першому читанні і готується до другого читання законопроект №1910 про перегляд збору на ОГПС з ювелірних виробів, який передбачає встановлення ставки не 10%, а 2%, що покриває потреби Державного бюджету.

Ми просимо народного депутата Р.Й. Заставного внести новий текст законопроекту №4462 на заміну зареєстрованому 18.04.2016 р і виключити з нього всі норми, що стосуються готової продукції - ювелірних виробів, залишивши в ньому тільки положення щодо бурштину-сирцю в необробленому вигляді.

Р.Й. Заставний повідомив, що у правоохоронних органів достатньо матеріалів, які свідчать про участь представників ювелірного бізнесу в схемах незаконного обігу бурштину, виробів з його використанням, а також інших ювелірних виробів. Він відмінно знає ситуацію навколо незаконного видобутку бурштину та механізми його легалізації на внутрішньому ринку України з метою використання для цілей ювелірного виробництва. Тому він солідарний з представниками правоохоронних органів в думці про необхідність введення жорстких заходів наведення порядку як в сфері видобутку бурштину, так і на ювелірному ринку.

Проте, Р.Й. Заставний висловив готовність до конструктивного аргументованого діалогу з усіх спірних питань навколо законопроекту №4462. Для вирішення цих питань він запропонував налагодити комунікацію між Союзом ювелірів України та представниками правоохоронних органів. Вже з завтрашнього дня ми приступимо до роботи.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua