ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

15 червня 2016
Ювеліри та копачі бурштину: люди, які працюють із коштовним камінням, прагнуть допомогти копачам легалізувати їхню діяльність – Радіо «Ера-ФМ» (текст, аудіо-запис, відео)

Союз ювелірів виступає за те, аби нарешті вкласти видобуток бурштину в рамки закону. При цьому преференції пропонують надати приватним особам-підприємцям. Однак зовсім не про те йдеться у пропонованих законопроектах так званого «бурштинового пакету», які мають винести на розгляд найближчим часом. Отож ювеліри просять парламент опрацювати всі нюанси законопроектів і відкласти їх обговорення аж  до осені. Деталі з’ясовувала Наталка Северин

Від місячного до чорного – український бурштин буває найрізноманітніших відтінків, тому дуже високо цінується за кордоном. От тільки добувають його варварськи, так само перевозять і продають. Зовсім недавно в Раві-Руській спіймали перевізника, який напхав бурштину в бак для пального, розповідає речниця Львівського прикордонного загону Ярослава Мельник.

Робота над пакетом законопроектів, покликаних легалізувати видобування бурштину, почалася не вчора. Проте ювеліри, які теж входять до робочої групи, пропонують відкласти розгляд аж до осені. Надто багато зауважень, кажуть вони. Наприклад, закони про посилення відповідальності за незаконний обіг бурштину передбачають покарання і для ювелірів – а це їм а ніяк не подобається.

Говорить президент Союзу ювелірів України Дмитро Видолобслухати запис. Він критикує Мінекології, що виступило за такі от покарання. Зробити відповідальність за незаконний бурштин суворішою вимагає, наприклад, заступник міністра природних ресурсів Світлана Коломієць.

Окрім того, ювеліри виступають проти того, аби весь добутий бурштин продавався на так званій Бурштиновій біржі. Продавати його треба до Державного сховища Мінфіну, кажуть вони. Й сумніваються в тому, що на біржі якісно оцінять бурштин, що продається. Говорить Дмитро Видолоб – слухати запис.

Ще один недолік, про який говорять ювеліри, це незахищеність інтересів копача-приватного підприємця. Вартість бурштину оцінюють у землекористувача чи землевласника. А як перевірити правильність оцінки? - питає експерт ювелірного ринку Оксана Грабовськаслухати запис.

Також ювеліри сподівалися на те, що преференції надаватимуться приватним копачам – таким чином з’явився б механізм цивілізованого підприємництва. Однак переваги передбачено для артілей, а не для окремих підприємців. Отож працівники галузі просять відтермінувати розгляд законів до осені.


Наталка Северин, радіо Ера-ФМ.
Джерело: Ера Медіа

Повне відео прес-конференції Союзу ювелірів України в «Укрінформі» на тему «Врегулювання проблеми видобутку бурштину в Україні: позиція ювелірної галузі»:

    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP