ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

30 серпня 2016
Союз ювелірів України реагує на планові перевірки фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку, органами захисту прав споживачів.

На Сумщині фізичні особи-підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, одержують повідомлення про проведення ПЛАНОВИХ перевірок Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області.

Прямо скажемо, не найприємнійший подарунок до Дня підприємця, оскільки ці перевірки планується проводити в обхід Закону України №4448-VI, яким встановлено, що органи захисту прав споживачів проводять ТІЛЬКИ ПОЗАПЛАНОВІ перевірки "спрощенців" за скаргами споживачів.

Союз ювелірів України звернувся до територіального управління та керівництва Держпродспоживслужби з вимогою про забезпечення законності при проведенні перевірок учасників ювелірного ринку.

В.о. начальника Головного управління
Держпродспоживслужби в Сумській області
В.В. МОІСЕЄНКУ

Копія: Голові Держпродспоживслужби України
В.І. ЛАПІ


Щодо планових перевірок cуб`єктів 
господарювання, які застосовують 
спрощену систему оподаткування

До Союзу ювелірів України звернулися асоційовані члени нашої організації з м. Конотоп та м. Глухів Сумської області, які поінформували про одержання ними повідомлень про проведення у вересні 2016 р. планових перевірок Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області.

Зазначені особи зареєстровані як фізичні особи-підприємці, застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності та є платниками єдиного податку третьої групи. Відомості про це є у відкритому доступі на офіційному сайті ДФС України www.sfs.gov.ua в розділі «Реєстр платників єдиного податку».

Звертаємо Вашу увагу на те, що Законом України від 23.02.2012 р. №4448-VI «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності» встановлено, що:

«Стаття 3. Здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

1. Здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб:

органи державного нагляду (контролю), їх посадові особи проводять планові та позапланові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням санітарного законодавства, законодавства про працю, зайнятість (у тому числі зайнятість та працевлаштування інвалідів), про рекламу щодо реклами про вакансії (прийом на роботу), про загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати матеріального забезпечення страхових виплат, надання соціальних послуг;

органи захисту прав споживачів проводять ПОЗАПЛАНОВІ перевірки за скаргами споживачів.»

Одним з основним принципів державного нагляду (контролю), відповідно до ст. 3 Закону України від 05.04.2007 г. №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, є здійснення державного нагляду (контролю) лише за наявності підстав та в порядку, визначених законом.

Згідно з Законом України «Про захист прав споживачів» (у діючій редакції) не розмежовуються види перевірок, які проводяться органами захисту прав споживачів, водночас Законом України №4448-VI встановлені особливості проведення планових та позапланових перевірок щодо суб`єктів малого підприємництва, які обрали особливий режим оподаткування.

Проведення органами захисту прав споживачів планових перевірок таких суб`єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, не передбачено чинним законодавством. Такі суб`єкти не мають бути включені до планів перевірок зазначеними органами.

За даними ДФС України 97,5% суб`єктів роздрібної торгівлі ювелірною продукцією та 83,1% виготовлювачів ювелірних виробів застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, відтак на них поширюється дія Закону №4448-VI.

Крім того, щодо одного з заявників у повідомленні про проведення планового заходу неправильно були зазначені прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи-підприємця. Звертаємо Вашу увагу, що, згідно з ч. 4 ст. 5 Закону України №877-V, органи державного нагляду (контролю) здійснюють планові заходи з державного нагляду (контролю) за умови письмового повідомлення суб'єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу. Повідомлення повинно містити, зокрема, найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід. Суб'єкт господарювання має право не допускати посадову особу органу державного нагляду (контролю) до здійснення планового заходу в разі неодержання повідомлення про здійснення планового заходу.

У разі неправильного зазначення в повідомленні найменування юридичної особи або прізвища, ім`я, по батькові фізичної особи-підприємця суб`єкти господарювання так само мають право не допускати посадових осіб органів державного нагляду (контролю) до проведення планових заходів.

Підтримуючи необхідність підвищення рівню захисту прав споживачів у цілому та ювелірної продукції зокрема, Союз ювелірів України вимагає від органів державного нагляду (контролю) при проведенні перевірок суб`єктів господарювання неухильно дотримуватися норм чинного законодавства.

президент Союзу ювелірів України             Д.В. Видолоб
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua