ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

03 жовтня 2017
Розпочався новий наступ на спрощену систему оподаткування та законні права малого бізнесу.

Шановні учасники ювелірного ринку!

Розпочався новий наступ на спрощену систему оподаткування та законні права малого бізнесу. Нові спроби розширення обов`язкового застосування РРО без будь-якого спрощення адміністрування, без можливостей використання побутових гаджетів в якості РРО та умовно безкоштовного програмного забезпечення для них, запровадження для підприємців обов`язкового обліку витрат та обліку товарних запасів на підставі первинних прибуткових документів, нових величезних штрафів та механізмів податкового контролю, у тому через грошове заохочення споживачів доносити на підприємців органам ДФС – це нові законодавчі ініціативи, які вже зареєстровані у Верховній Раді України.

Впродовж понад двох років фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку були однозначно звільнені від обов`язку ведення обліку товарних запасів на підставі первинних документів та від відповідальності за відсутність такого обліку і відсутність первинних документів на товари. Це відбулося завдяки прийняттю Закону України від 01.07.2015 р. №569-VIII, ініційованому Оксаною Продан, за прийняття якого (законопроект №1088) підприємці виходили на масові акції біля стін Верховної Ради, і домоглися свого. З того моменту сотні тисяч фізичних осіб-підприємців змогли з полегшенням зітхнути та забути про контроль податкової за наявністю прибуткових документів на товари.

Проте, у законопроекті «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо заходів з детінізації обігу товарів і послуг» (реєстр. №7142 від 27.09.2017 р.) - http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62606 пропонується встановити, що платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які є платниками податку на додану вартість, та платники єдиного податку другої та третьої груп (фізичні особи - підприємці, які не є платниками податку на додану вартість), які зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій відповідно до закону зобов`язані:

- здійснювати оприбуткування та облік отриманих (придбаних) товарів на підставі первинних документів, що підтверджують отримання (придбання) товарів, шляхом відображення інформації в Книзі обліку доходів і витрат;

- забезпечити зберігання первинних документів, що підтверджують отримання (придбання) ними товарів не менш як 1095 днів з дати їх відображення в Книзі обліку доходів і витрат, а у випадку невнесення відомостей про такі документи до Книги обліку доходів і витрат – не менш як 1095 днів з дати їх складання.

Зрозуміло, що підприємці не зможуть забезпечити наявність первинних документів для «оприбуткування» товарних запасів, придбаних або отриманих раніше набрання чинності цією нормою закону, а відтак наражають себе на штраф у двократному розмірі їх вартості за цінами реалізації. Відповідні зміни до статті 20 Закону про РРО розробники також передбачили у законопроекті №7142.

Більше того, цим законопроектом пропонується обмежити конкуренцію та надати преференції платникам податку на додану вартість, пропонуючи норми, якими обмежується право "спрощенців" на вільний вибір постачальника товарів.

З тексту законопроекту №7142: «291.8. Платники єдиного податку другої та третьої групи, які зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій відповідно до закону, не мають права здійснювати оприбуткування товарів для подальшого продажу на підставі первинних документів, складених особами, які не є платниками податку на додану вартість (крім товарів ручної роботи несерійного виробництва та сільськогосподарської продукції, що підпадає під визначення груп 1-24 УКТ ЗЕД)».

Це означає, що таким платникам єдиного податку буде заборонено закуповувати товари для подальшого продажу в інших «спрощенців», які не є платниками ПДВ. Антимонопольний комітет України однозначно має зацікавитися такими законотворчими ініціативами.

Розробники законопроекту №7142 також пропонують розширити сферу обов`язкового застосування РРО, вчергове діючи за принципом «розділяй і володарюй». Цього разу вони прагнуть зобов`язати застосовувати касові апарати та фіскальні реєстратори не тільки фізичних осіб-підприємців, які торгують технічно складними побутовими товарами, а й тих, які:

- здійснюють продаж (реалізацію) лікарських засобів та/або ювелірних чи побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння та/або підакцизних товарів незалежно від місця провадження діяльності;

- здійснюють продаж (реалізацію) товарів та/або надання послуг громадського харчування в торговельному об’єкті (окрема будівля чи споруда, яка не є ринком) площею понад 150 квадратних метрів (за винятком продажу товарів та/або надання послуг громадського харчування в пункті дрібнороздрібної торговельної мережі, тимчасовій споруді для здійснення підприємницької діяльності або в приміщенні площею до 100 квадратних метрів з можливістю окремого входу, що знаходяться в такому торговельному об’єкті);

- здійснюють продаж (реалізацію) товарів та/або надання послуг громадського харчування в приміщенні площею понад 100 квадратних метрів, яке є частиною торговельного центру, іншого об’єкту незалежно від класифікації або є прибудованим чи вбудовано-прибудованим до такого об’єкту (за винятком діяльності на ринку).

Крім того, підприємців, які надають побутові послуги з ремонту та/або виготовлення за індивідуальним замовленням ювелірних виробів, пропонується позбавити права обирати першу групу платників єдиного податку.

Зауважимо, що ювеліри та аптекарі вдруге за 12 років опинилися разом під ударом. Так уже було, коли у травні-червні 2005 року ювеліри з аптекарями спільними зусиллями повернули собі майже втрачене право на спрощену систему оподаткування, проводили спільні масові акції біля Верховної Ради за прийняття ініційованого ними законопроекту №7413-д, який був прийнятий, як Закон України.

Крім того, законопроект №7142 та раніше зареєстрований у Верховній Раді законопроект «про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо створення умов для детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (реєстр. №6757 від 17.07.2017 р.) створюють новий механізм податкового контролю через грошове заохочення споживачів доносити на підприємців органам ДФС. Зокрема, у разі відсутності фіскального чеку у відкритій для доступу базі ДФС споживач матиме право звернутися до податкових органів та зажадати виплатити йому 100% вартості здійсненої покупки. Відповідно, розмір штрафу для підприємців зросте вдвічі – зі 100% до 200%.

Вважаємо, що законопроект №7142 має бути відкликаний з Верховної Ради України. Союз ювелірів України направляє звернення розробникам законопроекту з відповідними вимогами, а також усім зацікавленим органам, у тому числі Антимонопольному комітету України, щодо проведення аналізу його положень на відповідність чинному законодавству, неприпустимості його розгляду та прийняття, як Закону України.

Переконані, що тільки згуртувавшись та об`єднавши зусилля, учасники ювелірного ринку, Союз ювелірів України знову переможуть, і черговий наступ на права малого ювелірного бізнесу, на спрощену систему оподаткування, буде зупинений.

З повагою,

Дм. Вік. Видолоб
президент Союзу ювелірів України

т. (067) 537-83-87
E-mail: info@juvelir.org.ua
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP