ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

06 грудня 2011
Хто може бути платником єдиного податку і хто не може

Союз ювелірів України, який впродовж 2005-2011 років системно та професійно відстоював та захищав право малого ювелірного бізнесу на єдиний податок, повідомляє про наступне.

Відповідно до Закону України від 04.11.2011 р. №4014-VI «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності», що вводиться у дію з 1.01.2012 р., можуть бути:


1) платниками єдиного податку першої групи суб`єкти господарювання – фізичні особи-підприємці, які здійснюють такі види господарської діяльності згідно КВЕД ДК 009-2005:

36.22.0 - Виробництво ювелірних виробів (як побутова послуга населенню, що надається за індивідуальним замовленням);

52.48.2 - Роздрібна торгівля годинниками та ювелірними виробами (тільки на території ринків);

52.73.2 – Ремонт ювелірних виробів (як побутова послуга населенню);


2) платниками єдиного податку ІІ групи суб`єкти господарювання – фізичні особи-підприємці, які здійснюють такі види господарської діяльності згідно КВЕД ДК 009-2005:

33.50.0 - Виробництво годинників ( 1) як виробництво; 2) як послуга, яка може надаватися іншим платникам єдиного податку або населенню);

36.22.0 - Виробництво ювелірних виробів ( 1) як виробництво; 2) як послуга, яка може надаватися іншим платникам єдиного податку або населенню);

51.47.9 - Оптова торгівля іншими непродовольчими товарами споживчого призначення;

52.48.2 - Роздрібна торгівля годинниками та ювелірними виробами;

52.73.1 – Ремонт годинників (як послуга, яка може надаватися тільки іншим платникам єдиного податку або населенню);

52.73.2 – Ремонт ювелірних виробів (як послуга, яка може надаватися тільки іншим платникам єдиного податку або населенню);

71.40.0 - Прокат побутових виробів та предметів особистого вжитку (як послуга, яка може надаватися тільки іншим платникам єдиного податку або населенню);

74.87.0 - Надання інших комерційних послуг (як послуга, яка може надаватися тільки іншим платникам єдиного податку або населенню);

51.19.0 - Посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту (як послуга, яка може надаватися тільки іншим платникам єдиного податку або населенню), або, з метою постачання товарів, робіт, послуг платникам на загальниій системі оподаткування, слід переходити на ІІІ групу платників єдиного податку або створювати юридичну особу - платника єдиного податку ІV групи.

Обмеження на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності поширюється тільки на суб`єктів господарювання, які здійснюють операції з сировиною, а не з готовою споживчою продукцією, а саме - видобуток (КВЕД 13.20.0, КВЕД 14.50.0), виробництво (КВЕД 27.41.0), торгівлю (КВЕД 51.52.4) дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, у тому числі органогенного утворення.

Зауважуємо, що відповідно до Класифікації видів економічної діяльності КВЕД ДК 009:2005 та Державного класифікатора продукції та послуг ДКПП ДК 016-97 дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення розуміються як сировина, яка може бути самостійним товаром. Ювелірні вироби та годинники є окремими видами продукції, які не є тотожними до дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення. А отже, Закон України від 04.11.2011 р. №4014-VI не встановлює обмеження на застосування спрощеної системи оподаткування суб`єктами господарювання – юридичними особами та фізичними особами-підприємцями – операторами ринку ювелірної продукції.

Підкреслюємо, що діяльність вітчизняних операторів ювелірного ринку знаходиться під постійним контролем з боку Держави. Усі ювелірні та побутові вироби мають відбиток державного пробірного клейма, що засвідчує їхню належну якість і безпечність та унеможливлює потрапляння на ринок неякісної продукції. Із введенням у дію з 1.07.2011 р. Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» на законодавчому рівні визначений орган державного ринкового нагляду – Державна пробірна служба України, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. №573.

Додатково платники єдиного податку на загальних підставах сплачують збір на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з продажу ювелірних виробів з золота (крім обручок), платини та дорогоцінного каміння у розмірі 5%.

Діяльність в Україні фізичних осіб-підприємців – операторів ринку ювелірної продукції сприяє створенню нових робочих місць та наповненню ринку ювелірними виробами тільки належної якості.

Не встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють вказані вище види діяльності, може призвести до зменшення надходжень до місцевого, державного бюджету та Пенсійного фонду, а також до скорочення робочих місць кваліфікованих працівників, які не зможуть у майбутньому знайти роботу за відповідним фахом внаслідок обмеженого попиту на ювелірні спеціальності в Україні.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP