ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

24 січня 2012
Органи Податкової служби на місцях не реагують на лист Комітету Верховної Ради, але прислухаються до листа Мінфіну

За повідомленнями підприємців з Криму, Вінницької, Волинської, Донецької, Київської, Луганської, Рівненської, Одеської, Хмельницької областей та м. Києва органи Державної податкової служби на місцях ігнорують лист Комітету Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики про право малого ювелірного бізнесу на єдиний податок.

23 січня зафіксовано випадок, коли начальник податкової інспекції прямо заявив підприємцеві, що Комітет ВР йому не указ, що у нього є своє начальство, свій центральний орган виконавчої влади і вищестоящий орган. А Верховна Рада України може вплинути на податкову службу лише шляхом прийняття нового закону або внесення змін до чинного закону. Учасники ювелірного ринку висловлюють обурення таким ставленням деяких податківців до позиції вищого органу законодавчої влади.

При цьому територіальні органи ДПС реагують на документ координуючого та направляючого їх діяльність органу - це лист Міністерства фінансів України від 19.01.2012 р. № 31-08160-10-18/1122 на адресу ДПСУ, в якому роз'яснюються види господарської діяльності в сфері операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, на які не поширюється спрощена система оподаткування.

Союз ювелірів України відповідає на питання, які надійшли з приводу даного листа Мінфіну:

1. Чому лист Мінфіну підписаний 19.01.2012 р., а оприлюднений 22.01.2012 р.?

В органах виконавчої влади в Україні діють встановлені стандарти діловодства. Підготовлений виконавцем лист узгоджується безпосереднім начальником, керівниками інших структурних підрозділів міністерства, юристами, літературними редакторами тощо і тільки після цього подається на підпис керівництву міністерства. Підписаний лист передається в канцелярію міністерства, де йому присвоюється вихідний номер, і ставиться на відправку. Потім кур'єрською службою міністерства або поштою лист надсилається адресату. При цьому копія листа за підписом керівника міністерства або його заступника з усіма вихідними реквізитами повертається виконавцю як його виконана робота. Надісланий одержувачу лист доставляється в канцелярію одержувача і реєструється. Потім отриманий лист подається керівництву державного органу, що його отримав. Цей лист має бути «розписаний» на виконавця, який повинен розглянути і підготувати проект рішення.

Оскільки короткий день у п'ятницю і два вихідних прямо передбачені трудовим законодавством, і їх ніхто не скасовував, дата підписання листа і можлива дата його оприлюднення найчастіше будуть відрізнятися. Так заведено в органах виконавчої влади. З народними депутатами (це законодавча влада) завжди простіше працювати у сфері офіційного листування, ніж з міністерствами.

2. Чому органи Державної податкової служби на місцях не знають про лист Мінфіну?

Див. відповідь на перше запитання. Працює бюрократична система документообігу та офіційної переписки.

Саме для прискорення роботи з листом Мінфіну Союз ювелірів України розмістив на сайті www.juvelir.org.ua факсимільну копію цього листа з усіма реквізитами. Прискорити ознайомлення органів ДПС на місцях з листом Мінфіну можуть зацікавлені особи - тобто Ви, шановні підприємці.

Тому Союз ювелірів України рекомендує Вам роздрукувати цей лист Мінфіну з сайту СЮУ і додати його до документів, які Ви подаєте разом із заявою про застосування спрощеної системи оподаткування.

Дотримуйтесь рекомендацій Союзу ювелірів України при поданні заяви!

3. Чому в листі Мінфіну немає прямої вказівки на види діяльності, які можуть здійснюватися на єдиному податку, а вказані лише заборонені види?

Формула взаємовідносин влади і громадянина така: громадянину дозволено все, що не заборонено законом, виходячи з положень статей розділу ІІ Конституції України.

А формула взаємовідносин державних органів та їх посадових осіб з громадянами інша: державним органам та їх посадовим особам дозволено тільки те, що дозволено Конституцією та законами України, виходячи з п. 2 ст. 19 Конституції України.

Податковий Кодекс України не забороняє Вам бути платниками єдиного податку, і тому Ви можете бути на спрощеній системі оподаткування, згідно з п.п. 4 п.п. 291.5.1.п. 291.5 ст. 291 ПКУ.

Якщо в листі Мінфіну в переліку видів діяльності, які не можуть здійснюватися платниками єдиного податку, немає обраних Вами видів діяльності, це означає, що Ви можете бути платниками єдиного податку.

При цьому якщо обрані Вами види діяльності можуть здійснюватися платниками єдиного податку, орган Державної податкової служби зобов'язаний прийняти у Вас заяву про застосування спрощеної системи оподаткування і в 10-денний термін видати Вам свідоцтво платника єдиного податку.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP