ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

27 листопада 2008
Союз Ювелірів України захищає малих підприємців. З 1 січня 2009 року не буде скасоване право торговців ювелірними виробами на єдиний податок - результат позачергових Всеукраїнських Зборів Союзу Ювелірів України 27 листопада 2008 року.

У Конгрес-холі Державної податкової адміністрації України 27.11.2008 р. відбулися позачергові Всеукраїнські Збори Союзу Ювелірів України.

У Зборах взяли участь підприємці та керівники ювелірних підприємств з АР Крим, Вінницької, Дніпропетровської, Донецької (м. Донецька та м. Краматорська), Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей, міст Києва та Севастополя; представники центральних органів виконавчої влади - Міністерства економіки України, Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державної податкової адміністрації України. У Зборах взяли участь також учасники іншого об`єднання - Асоціації ювелірів України, які одночасно входять до складу Союзу Ювелірів України, що не заборонено його Статутом.

Головне питання порядку денного - обговорення проекту Закону України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва", який був оприлюднений Міністерством економіки. Зокрема, у зазначеному законопроекті пропонувалося з 1 січня 2009 року заборонити працювати на єдиному податку фізичним особам - підприємцям, які здійснюють торгівлю виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, обмежити граничну чисельність найманих працівників, які вступають у трудові відносини з фізичними особами підприємцями - платниками єдиного податку, з 10 до 5 осіб, у тому числі членів їхніх сімей, розширити базу оподаткування єдиним податком тощо.

Учасники Зборів активно обговорювали законопроект з представниками Мінекономіки та Держкомпідприємництва України.

Директор департаменту регуляторної політики Міністерства економіки України Володимир Жовтуха звернув увагу учасників Зборів на те, що Україна знаходиться на 145 місці зі 180 країн світу за легкістю ведення бізнесу, тому спрощена система залишається як така. Але за 10 років свого існування "спрощенка" застаріла та потребує реформування. Однією з проблем "спрощенки" є її використання великими підприємствами з метою мінімізації податків, а також забезпечення обліку доходів і витрат фізичних осіб підприємців. На репліку з залу про те, що заборона на єдиний податок для підприємців, які торгують ювелірними виробами, є результатом лоббістської діяльності окремих зацікавлених ювелірних компаній, В.О. Жовтуха відповів, що "лоббістські інтереси є скрізь". Але малий бізнес також має право відстоювати та захищати свої інтереси.

"Необхідно залишити єдиний податок, особливо в умовах кризи, та повернутися до питання "спрощенки" через рік. Ми не ухиляємося від податків. Так, ми розуміємо, що існуюча спрощена система застаріла. Тому підніміть ставку єдиного податку, але скажіть, скільки треба платить. До того ж, давно пора збільшити граничний обсяг виручки для платників єдиного податку", - запропонував підприємець Олександр Швед (м. Дніпропетровськ), звертаючись до представника Мінекономіки.

Учасники Зборів підтримали пропозицію рекомендувати Мінекономіки та Держкомпідприємництву розглянути можливість підняття ставок єдиного податку для фізичних осіб - підприємців - учасників ювелірного ринку, а також збільшення гранично допустимого обсягу виручки для платників єдиного податку - до 1,5 млн гривень для фізичних осіб-підприємців та до 3 млн гривень для юридичних осіб.

Багато учасників Зборів як зі Сходу, так і з Заходу України зауважували, що введення в дію з 1 січня 2009 року Закону України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва" недоцільне та несвоєчасне і може зруйнувати весь легальний малий ювелірний бізнес та призвести до значної "тінізації" цього сектору економіки, скорочення створених робочих місць. Підприємці рекомендували Мінекономіки зняти з обговорення оприлюднений законопроект.

"Учасники ювелірного ринку України не хочуть платити менші податки і ніколи не просили для себе якихось особливих пільг. Підприємці хочуть одного - платити податки простіше: перераховувати їх однією "платіжкою" на один розрахунковий рахунок та складати і подавати одну єдину податкову декларацію", - повідомив у короткій промові президент Союзу Ювелірів України Дмитро Видолоб.

Ірина Муральова, начальник відділу спеціальних режимів оподаткування Держкомпідприємництва України, повідомила, що комітет звертатиметься до Мінекономіки з пропозицією виключити з законопроекту про спрощену систему оподаткування обмеження на єдиний податок для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють торгівлю виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. "Ми ніколи підприємців образити не дамо", - повідомила І.Ю. Муральова у своєму виступі під час Зборів.

В результаті обговорення учасниками Зборів проекту Закону України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва" директор Департаменту регуляторної політики Мінекономіки В.О. Жовтуха пообіцяв до кінця дня 27 листопада 2008 року внести зміни до законопроекту щодо його введення в дію не з 1.01.2009 р., а з 1 січня 2010 року. Змінений варіант законопроекту був розміщений на офіційному сайті Мінінстерства економіки України - www.me.gov.ua. Водночас, представник Мінекономіки повідомив, що міністерство буде детально розглядати всі зауваження та пропозиції, які будуть надходити від Союзу Ювелірів України та Держкомпідприємництва.

Таким чином, в результаті позачергових Всеукраїнських Зборів Союзу Ювелірів України 27.11.2008 р. було знято питання про введення нових обмежень на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва з 1 січня 2009 року.

Союз Ювелірів України продовжує громадське обговорення проекту Закону України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва".

Додатково про позачергові Всеукраїнські Збори Союзу Ювелірів України 27.11.2008 р. читайте в рубриці "Діяльність".
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP