ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

06 лютого 2012
Союз ювелірів України звертається до Верховної Ради щодо необхідності внесення змін до Податкового Кодексу та вносить пропозиції

6 лютого 2012 року Союз ювелірів України звернувся до Голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталія Юрійовича Хомутинніка. Текст звернення наводимо повністю.

Закликаємо всіх небайдужих учасників ювелірного ринку підтримати ініціативу Союзу ювелірів України, надіславши листи електронною поштою до Віталія Юрійовича Хомутинніка на адресу: Khomutynnik.Vitalii@rada.gov.ua . Для створення Ваших листів Ви можете використовувати звернення Союзу ювелірів України. Текст звернення наводимо повністю.


Вих. №21


"06» лютого 2012 р."

Голові Комітету Верховної
Ради України з питань фінансів,
банківської діяльності,
податкової та митної політики
В.Ю. ХОМУТИННІКУ
---------------------------------------------
вул. Грушевського, 5
м. Київ, 01008


Щодо внесення змін до Податкового Кодексу України
в частині спрощеної системи оподаткування

Шановний Віталію Юрійовичу !

Насамперед дозвольте висловити Вам велику подяку від імені всього малого та середнього ювелірного бізнесу за Ваш визначний внесок у вирішення проблеми збереження права виготовлювачів та торговців ювелірними виробами на застосування спрощеної системи оподаткування.

На жаль, на даний час Державна податкова служба України не прийняла адекватного рішення щодо забезпечення у 2012 році переходу на спрощену систему оподаткування виготовлювачів і торговців ювелірними виробами. Податкова консультація від 28.12.2012 р. щодо неможливості бути платниками єдиного податку виготовлювачам і торговцям ювелірними виробами не відкликана. У всіх регіонах України органи ДПС відмовляють у застосуванні спрощеної системи оподаткування.

Виходом з ситуації, що склалася, є уточнення норми п.п. 4) п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового Кодексу України з метою забезпечення однозначного тлумачення норми контролюючим органом і платниками податків.

Союз ювелірів України пропонує змінити чинну норму ПКУ на норму законопроекту від 16.05.2011 р. №8521, яка була напрацьована робочою групою при очолюваному Вами Комітеті та була прийнята у першому читанні, а саме:

  • «291.5. Не можуть бути платниками єдиного податку:
  • 291.5.1. суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють:
  • 4) видобуток, промислове виробництво дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення;».

Крім того, проблемою для переходу на спрощену систему оподаткування були стислі терміни подання заяв до 25 січня 2012 року. Внаслідок цього кількість платників єдиного податку скоротилася з 1305,5 тис. до 1089 тис. юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Скорочення кількості платників єдиного податку на 216,5 тис. осіб відбулося не тільки через стислі терміни подання заяв, а і за рахунок безпідставних відмов у видачі свідоцтва платників єдиного податку.

Також слід зазначити, що в понад 95% випадків органи Державної податкової служби не видають нові свідоцтва платника єдиного податку, передбачені ст. 299 ПКУ, а продовжують термін дії раніше виданих свідоцтв про сплату єдиного податку на 2012 рік. З урахуванням того, що свідоцтво платника єдиного податку видається на невизначений строк, дії податкових органів не відповідають вимогам ПКУ. Причиною ситуації, що склалася, є недостатнє забезпечення органів ДПС бланками свідоцтв платника єдиного податку.

З метою вирішення вказаних проблем Союз ювелірів України пропонує внести зміни до Закону України від 04.11.2011 р. №4014-VI «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності».

Зокрема, Союз ювелірів України пропонує продовжити термін подання заяв про застосування спрощеної системи оподаткування до 21 травня 2012 року, тобто за 10 календарних днів до дати закінчення терміну дії свідоцтв про сплату єдиного податку, виданих платникам у 2011 році – 1 червня 2012 року. Відповідно до ст. 299 ПКУ орган Державної податкової служби протягом 10 календарних днів зобов`язаний видати свідоцтво платника єдиного податку або надати письмову вмотивовану відмову.

Зазначені вище проблеми потребують термінового вирішення.

Керуючись ст. 6 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Союз ювелірів України звертається до Вас з пропозицією невідкладно розробити та внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законів України» (щодо уточнення положень та продовження строків подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування).

Проект закону, пояснювальної записки та порівняльної таблиці додаються. Союз ювелірів України готовий надати фахівців з метою опрацювання зазначеного проекту та всіляко сприяти його проходженню та прийняттю.

З повагою,

Президент Союзу ювелірів України Д.В. Видолоб

Додатки:

  1. проект Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законів України» (щодо уточнення положень та продовження строків подання заяв)
  2. проект пояснювальної записки до проекту Закону України
  3. проект порівняльної таблиці до проекту Закону України    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP