ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

11 грудня 2008
Громадська колегія Держкомпідприємництва України прийняла рішення рекомендувати Комітету відмовити в погодженні законопроекту "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва", підготовленого Міністерством економіки.

У засіданні Громадської колегії взяли участь Голова Держкомпідприємництва К.О. Ващенко, Перший заступник Голови Держкомпідприємництва А.О. Гота, заступники Голови Держкомпідприємництва О.М. Сахненко, М.І. Приступа, Голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України О.П. Продан, директор Департаменту регуляторної політики Міністерства економіки України В.О. Жовтуха.


Одне з основних питань порядку денного засідання - "Про актуальність збереження спрощеної системи оподаткування в сучасних умовах".

Голова Держкомпідприємництва України Костянтин Ващенко зауважив, що при обговоренні питання спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва, окрім балансу інтересів держави та суспільства, виникають розбіжності серед самих підприємців, які представляють різні групи, що представляють інтереси малого, середнього, великого бізнесу.

Заступник Голови Держкомпідприємництва Ольга Сахненко відзначила, що Міністерство економіки розробило проект Закону України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва" як антикризовий, хоча він здатний тільки поглибити економічну кризу. За її словами, в сусідній Росії спрощену систему оподаткування ніхто не збирається ліквідовувати або обмежувати. Більш того, законодавством Російської Федерації встановлені більш широкі, ніж в Україні, межі спрощеної системи оподаткування - до 100 найманих працівників та граничний обсяг доходу до 20 млн російських рублів. О.М. Сахненко також зауважила про недоцільність запровадження заборони на сплату єдиного податку для суб`єктів малого підприємництва, які здійснюють виготовлення та роздрібну торгівлю ювелірними виробами, оскільки ці види діяльності є капіталомісткими і за способом отримання прибутку нічим не відрізняються від інших видів діяльності, наприклад, виробництва та торгівлі виробами з хутра.

Президент Союзу Ювелірів України, член Секретаріату Громадської колегії Держкомпідприємництва Дмитро Видолоб зазначив, що позачергові Всеукраїнські збори Союзу Ювелірів України, які відбулися в м. Києві 27.11.2008 р., визначили недоцільним і несвоєчасним розгляд законопроекту "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва", розробленого Мінекономіки. Крім того, малий бізнес наполягає на збереженні чисельності робочих місць, які можуть створюватися платниками єдиного податку, а також на збільшенні граничного обсягу валової виручки платників єдиного податку - до 1,5 млн грн для фізичних осіб-підприємців і 3 млн грн для юридичних осіб, що не враховано в законопроекті. За словами Д.В. Видолоба, учасники ювелірного ринку підтримують ідею збільшення ставок єдиного податку для фізичних осіб - підприємців та зменшення ставок для юридичних осіб. При цьому, дрібні виготовлювачі та торговці ювелірними виробами з обуренням сприймають чергові спроби заборонити їм працювати на єдиному податку, адже запровадження таких обмежень не призведе до позитивних наслідків, натомість спричинить велике скорочення робочих місць, відхід значної частини ювелірного ринку в "тінь", значне зниження рівню захисту прав споживачів.

Під час свого виступу Д.В. Видолоб висловив подяку представникам Держкомпідприємництва України за їх професійний і неупереджений підхід та збалансовану позицію щодо питання збереження права на єдиний податок для суб`єктів малого підприємництва - учасників ювелірного ринку, а також директору Департаменту регуляторної політики Мінекономіки Володимиру Жовтусі за оперативне внесення змін до законопроекту про спрощену систему оподаткування за результатами Зборів Союзу Ювелірів України 27.11.2008 р., завдяки чому було знято велике напруження в підприємницькому середовищі та суспільстві.

Пояснюючи позицію малого ювелірного бізнесу про необхідність збереження йому права на сплату єдиного податку, Д.В. Видолоб зауважив, що протилежні аргументи представників ряду великих підприємств ювелірної галузі, підкріплені їх позицією про необхідність встановлення "рівних умов" на ринку, є необгрунтованими. Насправді цих рівних умов на ювелірному ринку зараз немає не через право малого ювелірного бізнесу на єдиний податок, а через те, що з понад 1100 виробників ювелірної продукції, які зобов`язані подавати до казенних підприємств пробірного контролю свої ювелірні вироби на клеймування і нести чималі витрати, лише 4 ювелірних підприємства мають право самостійно клеймувати свої вироби і таким чином зменшувати свої витрати. Тому Союз Ювелірів України домагається запровадження реального механізму отримання іншими виготовлювачами ювелірних виробів права самостійно клеймувати ювелірні вироби власного виробництва. Але запровадження цього механізму потребує внесення змін до законів України, і тому необхідно, щоб український парламент працював більш-менш стабільно.

Пропонуючи варіант рішення для голосування, Дмитро Видолоб підкреслив, що в даний момент законопроект про спрощену систему оподаткування знаходиться на погодженні в Держкомпідприємництві, і наразі є можливість заблокувати його подальше проходження на рівні Комітету. Тому доцільно рекомендувати Держкомпідприємництву відмовити в погодженні цього законопроекту.

За результатами обговорення, було прийняте рішення:
1. Проект Закону України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва" в запропонованому вигляді не може бути рекомендований для подальшого розгляду Кабінетом Міністрів України.
2. Рекомендувати Державному комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва прийняти рішення про відмову в погодженні зазначеного проекту Закону України
.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP