ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

25 березня 2012
Союз ювелірів України звертається до Голови ДПС України О.В. Клименка щодо припинення перевірок торговців ювелірними виробами – платників єдиного податку під час дії мораторію


Вих. №102
«24» березня 2012 р.

Голові
Державної податкової служби України
Клименку О.В.
----------------------------------------------------------
пл. Львівська, 8, м. Київ, МСП, 04655


Про мораторій на проведення
перевірок платників єдиного податку

Шановний Олександре Вікторовичу !

Союз ювелірів України повністю підтримує оголошений Вами мораторій на проведення податкових перевірок платників єдиного податку до кінця другого кварталу 2012 року. Вашу публічну заяву підприємці сприйняли як акт доброї волі, спрямований на підтримку малого бізнесу в умовах переходу на нові правила роботи за єдиним податком.

Проте, за останні дні фактичні перевірки платників єдиного податку, які здійснюють роздрібну торгівлю ювелірними виробами, проводяться у м. Маріуполі Донецької області, м. Вишневому Київської області, м. Конотопі Сумської області.

Більше того, Державна податкова служба у ... області зобов`язала підпорядковані органи «провести необхідні контрольно-перевірочні заходи, спрямовані на забезпечення рівних умов ведення господарської діяльності та дотримання вимог діючого законодавства щодо порядку проведення готівкових розрахунків суб`єктами господарювання, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами», з поданням інформації щопонеділка до 30.06.2012 р.. У своєму розпорядженні ДПС у ... області посилається на лист ДПС України від 20.03.2012 р. №8003/7/22-1317/200. Є дані про подібні доручення в інших регіонах.

Суб`єкти господарювання, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами на єдиному податку, у своїй більшості мають свідоцтва про сплату єдиного податку, видані на 2011 рік.

Пунктом 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 04.11.2011 р. №4014-VI «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» передбачено установити, що видані свідоцтва про сплату єдиного податку на 2011 рік відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» є дійсними до отримання свідоцтва платника єдиного податку, передбаченого цим Законом, але не пізніше ніж до 1 червня 2012 року.

Враховуючи те, що дію зазначеного Указу Президента України припинено з 1.01.2012 р. відповідно до п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України №4014-VI, правові підстави для анулювання виданих на 2011 рік свідоцтв про сплату єдиного податку, встановлені цим Указом, відсутні.

А отже, суб`єкти господарювання, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами, за будь-яких обставин, крім добровільної відмови від спрощеної системи оподаткування, на даний час є платниками єдиного податку, зокрема на підставі виданих свідоцтв про сплату єдиного податку на 2011 рік. А відтак, на зазначених суб`єктів господарювання, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами, мав би поширюватися оголошений Вами мораторій на проведення податкових перевірок.

У зв`язку з цим просимо надати відповідь, чи діє мораторій на проведення фактичних перевірок платників єдиного податку до кінця другого кварталу 2012р.

Також просимо пояснити, чи було надане доручення територіальним органам ДПС щодо проведення перевірок суб`єктів господарювання, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами та є платниками єдиного податку, викладене у листах, зокрема у листі ДПС України від 20.03.2012 р. №8003/7/22-1317/200.

У разі, якщо оголошений Вами мораторій на проведення фактичних перевірок платників єдиного податку діє, просимо припинити такі перевірки платників єдиного податку, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами, до завершення мораторію.

Просимо також пояснити Вашу позицію щодо того, чи можна вважати забезпеченням рівних умов ведення господарської діяльності спроби переведення зі спрощеної на загальну систему оподаткування переважної більшості – 90% учасників ювелірного ринку, які є суб`єктами малого підприємництва, при цьому враховуючи, що за загальною системою оподаткування працює абсолютна меншість – 10% учасників ювелірного ринку.

Принагідно дозвольте висловити Вам подяку за впровадження проекту «Пульс податкової» за телефоном (044) 284-000-7, як засобу надання підприємцями оперативної інформації про проведення перевірок органами ДПС суб`єктів малого підприємництва під час оголошеного Вами мораторію.

З повагою,
президент Союзу ювелірів України Д.В. Видолоб    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP