ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

11 квітня 2012
Податкові органи надсилають листи учасникам ювелірного ринку щодо анулювання свідоцтв про сплату єдиного податку. Підприємці, готуйте гідну відповідь!

За повідомленнями з м. Харкова та Херсонської області, підприємці – учасники ювелірного ринку почали отримувати від місцевих органів Державної податкової служби листи, в яких, зокрема зазначається про:

 1. анулювання свідоцтва про сплату єдиного податку;
 2. необхідність здати до місцевого органу ДПС свідоцтво про сплату єдиного податку;
 3. необхідність зареєструвати реєстратор розрахункових операцій.

Союз ювелірів України вважає протиправними рішення про анулювання свідоцтв про сплату єдиного податку з огляду на наступне.

Правові підстави для видачі та використання свідоцтва про сплату єдиного податку були встановлені згідно з Указом Президента України від 03.07.1998 р. №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва». Відповідно до ст. 5 зазначеного Указу Президента, у разі порушення вимог, установлених ст. 1 цього Указу щодо чисельності найманих працівників та граничного обсягу виручки, платник єдиного податку повинен перейти на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, починаючи з наступного звітного періоду (кварталу). Інших підстав для переходу на загальну систему оподаткування встановлено не було.

Указ Президента України №727/98 втратив чинність з 1.01.2012 р. на підставі Закону України від 04.11.2011 р. №4014-VI «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності».

А отже, правові підстави для анулювання органами Державної податкової служби виданих у 2011 році свідоцтв про сплату єдиного податку відсутні.

Правові підстави для анулювання можуть виникати тільки щодо свідоцтва платника єдиного податку, передбаченого ст. 299 Податкового Кодексу України зі змінами, внесеними Законом України №4014-VI, що діють з 1.01.2012 р.. Свідоцтво платника єдиного податку є безстроковим, відповідно до п. 299.3 ст. 299 ПКУ.

Згідно з п. 299.15 ст. 299 ПКУ свідоцтво платника податку анулюється органом державної податкової служби у випадках та у строки:

 1. подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, - в останній день календарного кварталу, в якому подано заяву щодо такої відмови;
 2. припинення юридичної особи (крім перетворення) або припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем відповідно до закону - в день отримання органом державної податкової служби від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення;
 3. несплати протягом двох послідовних кварталів у порядку, встановленому цим Кодексом, податкового боргу, що виник у платника єдиного податку, - в останній день календарного місяця, в якому закінчився граничний строк погашення податкового боргу;
 4. здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - в останній день податкового (звітного) періоду, в якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми;
 5. перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку, - в останній день податкового (звітного) періоду, в якому допущено таке перевищення;
 6. перевищення протягом податкового (звітного) кварталу (календарного року) обсягу доходу, який дає право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному податковому (звітному) кварталі (календарному році), - в останній день податкового (звітного) періоду, в якому відбулося таке перевищення;
 7. застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж зазначені у пункті 291.7 статті 291 цього Кодексу, - в останній день податкового (звітного) періоду, в якому допущено такий спосіб розрахунків.

Анульоване свідоцтво платника єдиного податку підлягає поверненню до органу державної податкової служби, який його видав, протягом 10 днів з дня анулювання.

Союз ювелірів України звертає увагу на те, що, відповідно до ч. 5 Заключних та перехідних положень Закону України №4014-VI, видані свідоцтва про сплату єдиного податку на 2011 рік відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» є дійсними до отримання свідоцтва платника єдиного податку, передбаченого цим Законом, але не пізніше ніж до 1 червня 2012 року.

Союз ювелірів України, проаналізувавши листи від органів Державної податкової служби, отриманих підприємцями – учасниками ювелірного ринку, вважає їх проявом тиску на суб`єктів господарювання з метою домогтися добровільної відмови від спрощеної системи оподаткування.

У зазначених листах органи ДПС безпідставно ототожнюють різні документи, порядок видачі, використання та анулювання яких регулюється різними нормативно-правовими актами України – це свідоцтво про сплату єдиного податку, яке видавалося відповідно до Указу Президента України №727/97, що діяв до 1.01.2012 р., та свідоцтво платника єдиного податку, передбачене ст. 299 ПКУ, що діє з 1.01.2012 р.

Враховуючи викладене вище, органи Державної податкової служби не мають компетенції анулювати свідоцтва про сплату єдиного податку, а їх рішення про анулювання свідоцтв про сплату єдиного податку є нікчемними.

За наявною інформацією, зазначені листи органів ДПС поділяються на:

 1. інформаційні листи, в яких платнику податків пропонується повернути «анульоване» свідоцтво про сплату єдиного податку. Такі листи не потребують ніякого реагування від платника податків, можуть бути ним проігноровані та не потребують оскарження, оскільки в них міститься пропозиція органу ДПС, а не рішення, викладене в установленій формі;
 2. рішення про анулювання свідоцтва про сплату єдиного податку за результатами перевірки платника податку. Наприклад (цитуємо): «ДПІ у … повідомляє наступне: перевіркою від ….03.2012 … встановлено здійснення діяльності у сфері роздрібної торгівлі ювелірними виробами, чим порушено п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України. Відповідно до п. 299.16 ст.299 Податкового кодексу України та на підставі акта перевірки (реєстраційний номер №….., дата реєстрації акта ……..2012) свідоцтво про сплату єдиного податку №… серія … видане … анулюється з 01.04.212 року. Анульоване свідоцтво підлягає поверненню до ДПІ у … протягом 10 днів з дня анулювання.» Враховуючи безперспективність адміністративного оскарження подібних рішень у вищестоящих органах ДПС з урахуванням відтермінування розгляду у другому читанні законопроекту №9661-д, Союз ювелірів України рекомендує оскаржувати рішення про анулювання свідоцтв про сплату єдиного податку в адміністративних судах, одночасно вимагаючи видати свідоцтво платника єдиного податку. Зразки позовних заяв Ви можете скачати тут:

Інші питання щодо судового оскарження рішень податкових органів щодо учасників ювелірного ринку дивіться на сайті Союзу ювелірів України в розділах:

Судова практика оскарження рішень органів ДПС про відмову у видачі свідоцтва платника єдиного податку - дивіться тут: http://www.juvelir.org.ua/index.php?news=289.

З повагою,

Апарат Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP