ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

25 квітня 2012
У Конгрес-холі Державної податкової служби України відбулася Всеукраїнська конференція учасників ювелірного ринку

25 квітня 2012 року у Конгрес-холі Державної податкової служби України в м. Києві відбулася Всеукраїнська конференція учасників ювелірного ринку.

Організатором Конференції був Союз ювелірів України, який підготував цей масовий захід у рекордний термін – лише за чотири робочих дні.

На Конференції було зареєстровано 325 підприємців і керівників ювелірних підприємств, представлені всі регіони України. Союз ювелірів України висловлює подяку регіональним координаторам, активістам Форуму Союзу ювелірів України та всім підприємцям, завдяки яким у стислий термін було забезпечено високу явку учасників ювелірного ринку на Конференцію.

Були присутні представники засобів масової інформації – телебачення (канали ТВі та БИЗНЕС) та преси. Також проводилася телезйомка Конференції для подальшої трансляції на інших всеукраїнських і регіональних каналах.

Серед запрошених гостей у роботі Конференції взяли участь депутат Верховної Ради АР Крим Олександра Кужель та Голова ВГО «Фортеця» Оксана Продан, які брали участь в обговоренні питань.

Позицію Державної податкової служби України представляла начальник відділу оподаткування самозайнятих осіб Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України Тетяна Федченко, яка є виконавцем листів ДПС України щодо неможливості платників єдиного податку здійснювати виготовлення та/або торгівлю ювелірними виробами.

Офіційні представники альтернативної Асоціації ювелірів України не брали участі у Конференції, проте взяли участь рядові члени АЮУ, а керівництво цієї асоціації 23-25 квітня висвітлювало проблеми переходу малого ювелірного бізнесу на нові правила роботи за спрощеною системою оподаткування в Інтернет-ЗМІ.

У залі були встановлені три «вільних мікрофони» для виступів учасників Конференції.

Ведучий Конференції – президент Союзу ювелірів України Дмитро Видолоб.

Головна тема Конференції – перехід виготовлювачів і торговців ювелірними виробами на спрощену систему оподаткування відповідно до положень Податкового Кодексу України.

У залі відбулася активна дискусія, в якій змогли взяти участь всі бажаючі підприємці. Учасники ювелірного ринку відкрито висловлювали своє обурення діями податкових органів, які, всупереч нормам Податкового Кодексу, тлумачать його по-своєму, своїми інструктивними міжвідомчими листами встановлюють нові норми, якими позбавляють малий ювелірний бізнес законного права бути платниками єдиного податку.

Підприємці обурені посиленням тиску податкових органів на малий ювелірний бізнес у вигляді тотальних фактичних перевірок, які охопили всю Україну, та перевірок з боку податкової міліції, що проводяться, не зважаючи на оголошений Головою ДПС України О.В. Клименком мораторій на перевірки малого бізнесу до кінця 2-го кварталу 2012 року.

Представниця ДПС України Т.А. Федченко впродовж понад 2 годин наполягала на тому, що з 1 січня 2012 року всі виготовлювачі та торговці ювелірними виробами перебувають на загальній системі оподаткування. При цьому Т.А. Федченко зауважила, що листи ДПС України не є нормативно-правовими актами, не проходили процедуру погодження в Держпідприємництві та не зареєстровані в Міністерстві юстиції України, а щодо перевірок - вона не відповідальна за цей напрям діяльності ДПС України.

Т.А. Федченко пообіцяла всю отриману під час Конференції інформацію та вимоги учасників донести до керівництва ДПС України.

За результатами обговорення учасники Конференції прийняли резолюцію, яку вирішено направити до Президента України В.Ф. Януковича, Голови Верховної Ради України В.М. Литвина, Прем`єр-Міністра України М.Я. Азарова, Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики В.Ю. Хомутинніка, Міністра фінансів України Ю.В. Колобова, Голови Державної податкової служби України О.В. Клименка, Голови Держпідприємництва України М.Ю. Бродського.


РЕЗОЛЮЦІЯ


делегатів Всеукраїнської конференції учасників ювелірного ринку

м. Київ25 квітня 2012 року

Делегати Всеукраїнської конференції учасників ювелірного ринку обурені діями Державної податкової служби України, яка своїми інструктивними листами, що не є нормативно-правовими актами, встановлює нові норми, не передбачені Податковим Кодексом України, які позбавляють учасників ювелірного ринку законного права бути платниками єдиного податку.

Податковий Кодекс України не містить обмежень на застосування спрощеної системи оподаткування малими виготовлювачами та торговцями ювелірними виробами. Проте, податкові органи, керуючись листами ДПС України, а не прямими нормами Кодексу, позбавляють права бути платниками єдиного податку юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – учасників ювелірного ринку. Наслідком цього стали масові відмови у видачі свідоцтв платника єдиного податку виготовлювачам і торговцям ювелірними виробами.

В Україні 90% учасників ювелірного ринку є суб`єктами малого підприємництва. У 1998-2011 роках вони були платниками єдиного податку, створювали робочі місця, сплачували податки і збори, у тому числі збір на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з продажу ювелірних виробів з золота, платини та дорогоцінного каміння за ставкою 5% від обсягу виручки.

Учасники ювелірного ринку наголошують на своєму прагненні платити не менші податки і збори, а платити їх простіше, без додаткового адміністративного тиску з боку податкових органів.

Учасники ювелірного ринку наголошують на своєму законному праві бути платниками єдиного податку.

Учасники ювелірного ринку вимагають:

1. у 10-денний термін відкликати листи Державної податкової служби України про неможливість виробників і торговців ювелірними виробами бути платниками єдиного податку;

2. органам державної податкової служби в термін до 31 травня 2012 року видати свідоцтва платника єдиного податку виготовлювачам і торговцям ювелірними виробами згідно з поданими заявами, з правом обрання І, ІІ, ІІІ та ІV групи платників;

3. притягти до відповідальності посадових осіб Державної податкової служби України, які допустили порушення Конституції України та Податкового Кодексу України, що призводить до руйнування ювелірної галузі та скорочення створених робочих місць;

4. припинити репресивні дії органами державної податкової служби, податкової міліції, підрозділів по боротьбі з економічними злочинами по відношенню до виготовлювачів і торговців ювелірними виробами.

У разі неврахування цих вимог учасники ювелірного ринку залишають за собою право на проведення масових мирних акцій протесту в місті Києві та регіонах України проти незаконних дій органів державної податкової служби.

Делегати Всеукраїнської конференції
учасників ювелірного ринку

Відеорепортаж про проведення Всеукраїнської конференції учасників ювелірного ринку в місті Києві готується до розміщення на офіційному сайті Союзу ювелірів України www.juvelir.org.ua.

Після завершення Конференції Союзом ювелірів України був отриманий лист Державної податкової служби України щодо проведення фактичних перевірок учасників ювелірного ринку. З копією листа просимо ознайомитися тут: сторінка 1 сторінка 2

Апарат Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP