ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

30 січня 2009
Союз Ювелірів України представив Голові Держкомпідприємництва О.В. Кужель альтернативний звіт про базове відстеження результативності наказу Мінфіну від 07.07.2008 р №894.

Сьогодні Президент Союзу Ювелірів України Дмитро Вікторович Видолоб та генеральний директор Едуард Рашитович Джумажанов представили Звіт про базове відстеження результативності наказу Мінфіну від 07.07.2009 р. №894 "Про затвердження форми звіту про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням та порядку його складання" новопризначеному Голові Держкомпідприємництва України Олександрі Володимирівні Кужель.

Таким чином, Союз Ювелірів України виконав рекомендації Держкомпідприємництва України, необхідні для забезпечення перегляду даного регуляторного акту.

У звіті Союзу Ювелірів України доводиться неможливість досягнення цілей й очікуваних результатів прийняття наказу Мінфіну №894, таких як посилення захисту прав споживачів, боротьби з контрабандою та нелегальним оборотом дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, зменшення кількості перевірок. У положеннях наказу Мінфіну №894 виявлені порушення принципів ефективності, адекватності й збалансованості державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності. Було відзначено, що 32% суб'єктів господарювання - учасників ювелірного ринку відмовляються подавати звіти до Мінфіну. Причинами цього є:
1) неможливість об'єднання в одній формі звіту даних не пов'язаних між собою форм внутрішнього обліку - бухгалтерського і податкового обліку та обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння;
2) порушення прав суб'єктів господарювання на комерційну таємницю в умовах відсутності в Мінфіну прямих обов'язків не розголошувати її, а також порушення конституційних прав громадян розпоряджатися власним майном;
3) складність і трудомісткість складання звіту, особливо для платників єдиного податку (цей процес займає, у середньому, від 3 до 5 робочих днів);
4) неоднозначність тлумачення норм наказу Мінфіну №894 суб'єктами господарювання та Мінфіном.

Завантажити Звіт Союзу Ювелірів України про базове відстеження результативності наказу Мінфіну від 07.07.2009 р. №894 "Про затвердження форми звіту про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням та порядку його складання"

У результаті обговорення звіту Союзу Ювелірів України про відстеження результативності наказу Мінфіну №894 Голова Держкомпідприємництва України О.В. Кужель запропонувала Союзу Ювелірів України розробити проект змін  даного наказу з метою усунення проблемних питань, після чого відбудеться процедура дерегуляції.

Таким чином, процес перегляду наказу Мінфіну №894 вийшов на новий етап. Робота триває.

Союз Ювелірів України ініціював перед Держкомпідприємництвом і Мінфіном перегляд наказу №894 на підставі позиції більше 850 ліцензіатів - учасників ювелірного ринку, висловленої у зверненнях, підписних аркушах, спрямованих до Союзу Ювелірів України, а також у резолюціях зборів підприємців.

Слід зазначити, що Міністерство фінансів України оприлюднило власний звіт про базове відстеження результативності Наказу Мінфіну від 07.07.2008 р. №894. Проте, в ньому не було враховано дуже важливий елемент, а саме - не були визначені та проаналізовані кількісні значення показників результативності цього регуляторного акту (наприклад, наскільки у статистично вимірюваних показниках збільшився рівень захисту прав споживачів, адже підвищення рівню захисту прав споживачів було однією з цілей прийняття Наказу №894).

Водночас, Союз Ювелірів України отримав від Міністерства фінансів України лист, у якому заступник Міністра фінансів Денис Фудашкін зазначає, що "завдяки уведенню нового звіту про операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та аналізу його заповнення і подання суб`єктами господарювання виявлені численні випадки порушення ними вимог чинного законодавства щодо ведення обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, нормативних документів стосовно порядку оформлення та маркування (?! - СЮУ) ювелірної продукції, зокрема виробів із срібла, або взагалі нездійснення такого обліку протягом тривалого часу".

За наявною інформацією, альтернативна Асоціація ювелірів України (ген.директор - Г.І. Мажаровський) не надала та не оприлюднила свій звіт про відстеження результативності наказу Мінфіну №894 до Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.

Керівництво альтернативної Асоціації ювелірів України неодноразово заявляло про підтримку наказу Мінфіну від 07.07.2008 р. №894. Адже, не тільки на нараді у Держкомпідприємництві 5 грудня 2008 р., але й у пресі Г.І. Мажаровський переконував, що "АЮУ підтримує введення звітності. Правда, деякі його колеги по Асоціації були, м'яко говорячи, незадоволені цією позицією" (газета "БИЗНЕС", №3, 19.01.2009, с. 80). Ще раніше зазначена альтернативна Асоціація ювелірів України поширювала неправдиву інформацію про Союз Ювелірів України та Дмитра Вікторовича Видолоба за підписом директора Департаменту державного регулювання операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та пробірного нагляду Мінфіну Василя Мельника. Скоріше за все, це робилося, щоби знизити громадську підтримку Союзу Ювелірів України, і в такий спосіб зірвати його роботу з перегляду наказу Мінфіну №894. Хоча це були відверті антиконкурентні дії представника органу влади (Мінфіну) по відношенню до незалежної організації - Союзу Ювелірів України, це не призвело до призупинення робіт з перегляду наказу Мінфіну №894, а спричинило тільки судові позовів з боку як Союзу Ювелірів України, так і Д.В. Видолоба. Цікавий і той факт, що на судовому процесі за позовом Д.В. Видолоба до Мінфіну та Мельника В.П. інтереси третьої особи - Асоціації ювелірів України представляє Владислав Троян, екс-заступник директора Департаменту державного регулювання операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та пробірного нагляду Мінфіну, який працював на посаді під час підготовки, прийняття та впровадження наказу Мінфіну №894. В.В. Троян запам`ятався багатьом учасникам ювелірного ринку своїм виступом під час семінару, проведеного альтернативною асоціацією у м. Запоріжжі 18.09.2008 р.

Що ж стосується повного скасування звітності про операції з дорогоцінними металами й дорогоцінними камінням, то для цього необхідно внесення змін до п. 2 ст. 4 Закону України від 18.11.1997 р. №637/97-ВР "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними". Для прийняття цього рішення потрібна підтримка 226 депутатів Верховної Ради.

Президент Союзу Ювелірів України Дмитро Вікторович Видолоб вже подав відповідні пропозиції на розгляд профільного комітету Верховної Ради України: звітність повинні подавати лише ті суб`єкти, які закуповують або одержують дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння з Державного фонду, тобто за Скарбниці НБУ та Держсховища Мінфіну. Дані пропозиції оформлені як законопроект із пояснювальною запискою й порівняльною таблицею до нього. Союз Ювелірів України вже провів попередні переговори з керівництвом профільного Комітету ВР. Однак, ресурсів для забезпечення подальшого супроводу законопроекту у Верховній Раді з метою ухвалення результативного рішення недостатньо.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP