ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

07 червня 2012
Рекомендації Союзу ювелірів України учасникам ювелірного ринку у зв`язку з результатами правової експертизи листа ДПС України від 06.02.2012 р. №3443/7/17-1217

Шановні учасники ювелірного ринку!

Міністерство юстиції України за зверненням Союзу ювелірів України провело правову експертизу листа Державної податкової служби України від 06.02.2012 р. №3443/7/17-1217, яким було штучно запроваджено заборону бути платниками єдиного податку виготовлювачам ювелірних виробів і торговцям ювелірними виробами, що не передбачено Податковим Кодексом України.

За результатами проведеної правової експертизи Мін`юст офіційно звернувся до Мінфіну та ДПС України щодо відкликання зазначеного листа з місць застосування та його скасування, оскільки зазначений лист не є нормативно-правовим актом, проте містить нові правові норми, не передбачені Податковим Кодексом.

Фотокопію листа Міністерства юстиції України до Союзу ювелірів України Ви можете скачати ТУТ.

Це – справжня перемога Союзу ювелірів України у справі захисту законних прав учасників ювелірного ринку на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

На даний час фізичні особи-підприємці, які здійснюють виготовлення ювелірних виробів та/або торгівлю ювелірними виробами, мають право обирати першу, другу або третю групу платників єдиного податку. Юридичні особи – учасники ювелірного ринку мають право бути платниками єдиного податку четвертої групи.

Що робити зараз учасникам ювелірного ринку?

1. Скачати, роздрукувати та показати податковому інспектору, начальнику юридичного відділу податкової інспекції, начальнику податкової інспекції або його заступнику фотокопію листа Міністерства юстиції України до Союзу ювелірів України від 31.05.2012 р. №5476-0-33-12/10.1.

2. Вимагати від податкової інспекції терміново видати Вам нове, безстрокове свідоцтво платника єдиного податку відповідно до поданої Вами у січні 2012 року заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, з обов`язковим зазначенням всіх обраних Вами видів діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2005 і без будь-яких приписок, не передбачених Податковим Кодексом України.

3. Якщо Ви отримали нове, безстрокове свідоцтво платника єдиного податку, проте в ньому податкова інспекція відмовилася зазначити КВЕД 52.48.2 «Роздрібна торгівля годинниками та ювелірними виробами», або у свідоцтві зроблено приписку типу «крім торгівлі ювелірними виробами», Вам необхідно разом з фотокопією листа Міністерства юстиції України до Союзу ювелірів України від 31.05.2012 р. №5476-0-33-12/10.1 подати заяву про внесення змін до свідоцтва платника єдиного податку в частині обраних Вами виду господарської діяльності. Ви маєте право вимагати, щоб орган податкової служби видав Вам новий бланк свідоцтва, у якому будуть вказані всі обрані Вами види діяльності і не буде жодних приписок, якими протиправно обмежується Ваша діяльність.

4. Зверніть увагу! Заміна бланка свідоцтва здійснюється у день видачі Вам нового бланку. Таким чином, Ви не повинні заздалегідь здавати до органу податкової служби бланк раніше виданого Вам свідоцтва.

5. Якщо Ви оскаржуєте в суді рішення податкових органів про відмову у видачі свідоцтва платника єдиного податку або податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення, які Ви, як платники єдиного податку, не могли вчинити, Вас необхідно долучити до матеріалів справи, як доказ, фотокопію листа Міністерства юстиції України до Союзу ювелірів України від 31.05.2012 р. №5476-0-33-12/10.1. Пояснити суду, що позиція ДПС України про неможливість бути платниками єдиного податку виготовлювачів і торговців ювелірними виробами, викладена у листі від 06.02.2012 р. №3443/7/17-1217, по суті визнана незаконною, а сам лист підлягає відкликанню та скасуванню.

6. НЕ ПЛАТИТИ ГРОШІ НІБИТО «НА ПІДПИСАННЯ ЗАКОНУ» ! Як стало відомо, дехто збирає кошти з учасників ювелірного ринку нібито на підписання повторно прийнятого Верховною Радою України 07.06.2012 р. Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» (законопроект №9661-д). Проте цей закон непотрібний учасникам ювелірного ринку, оскільки обмежує право обирати другу групу платників єдиного податку. Адже зараз фізичні особи-підприємці – учасники ювелірного ринку можуть працювати на другій групі.

7. ЗІБРАТИ ПІДПИСИ ПІД ЗВЕРНЕННЯМ до Голови Верховної Ради України В.М. Литвина про недоцільність підписання і подання на підпис Президенту України повторно прийнятого Верховною Радою України 07.06.2012 р. Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» (законопроект №9661-д), яким забороняється фізичним особам-підприємцям – учасникам ювелірного ринку обирати другу групу платників єдиного податку. НАПРАВИТИ ЗВЕРНЕННЯ ТА ПІДПИСНІ АРКУШІ поштою або спеціальним зв`язком на адресу Голови Верховної Ради України В.М. Литвина: вул. Грушевського, 5, м. Київ, 01008. Текст звернення та підписні аркуші Ви знайдете на сайті Союзу ювелірів України www.juvelir.org.ua.

8. ЗІБРАТИ ПІДПИСИ ПІД ЗВЕРНЕННЯМ до Президента України В.Ф. Януковича про необхідність повернення до Верховної Ради України на повторний розгляд з пропозиціями Президента України повторно прийнятого Верховною Радою України 07.06.2012 р. Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» (законопроект №9661-д), яким забороняється фізичним особам-підприємцям – учасникам ювелірного ринку обирати другу групу платників єдиного податку. НАПРАВИТИ ЗВЕРНЕННЯ ТА ПІДПИСНІ АРКУШІ поштою або спеціальним зв`язком на адресу Президента України В.Ф. Януковича: вул. Банкова, 11, м. Київ, 01220. Текст звернення та підписні аркуші Ви знайдете на сайті Союзу ювелірів України www.juvelir.org.ua.

9. ЗІБРАТИ ПІДПИСИ ПІД ЗВЕРНЕННЯМ до Президента України В.Ф. Януковича щодо притягнення до відповідальності посадових осіб ДПС України, причетних до розроблення та направлення протизаконного листа Державної податкової служби України від 06.02.2012 р. №3443/7/17-1217, яким було штучно запроваджено заборону бути платниками єдиного податку виготовлювачам ювелірних виробів і торговцям ювелірними виробами, що не передбачено Податковим Кодексом України. НАПРАВИТИ ЗВЕРНЕННЯ ТА ПІДПИСНІ АРКУШІ поштою або спеціальним зв`язком на адресу Президента України В.Ф. Януковича: вул. Банкова, 11, м. Київ, 01220. Текст звернення та підписні аркуші Ви знайдете на сайті Союзу ювелірів України www.juvelir.org.ua.

10. ЗІБРАТИ ПІДПИСИ ПІД ЗВЕРНЕННЯМ до Першого Віце-Прем`єр-Міністра України В.І. Хорошковського щодо проведення службового розслідування та притягнення до відповідальності посадових осіб ДПС України, причетних до розроблення та направлення протизаконного листа Державної податкової служби України від 06.02.2012 р. №3443/7/17-1217, яким було штучно запроваджено заборону бути платниками єдиного податку виготовлювачам ювелірних виробів і торговцям ювелірними виробами, що не передбачено Податковим Кодексом України. НАПРАВИТИ ЗВЕРНЕННЯ ТА ПІДПИСНІ АРКУШІ поштою або спеціальним зв`язком на адресу Першого Віце-Прем`єр-Міністра України В.І. Хорошковського: вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008. Текст звернення та підписні аркуші Ви знайдете на сайті Союзу ювелірів України www.juvelir.org.ua.

З повагою,


Дмитро Видолоб
Президент Союзу ювелірів України


Едуард Джумажанов
Генеральний директор Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP