ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

07 червня 2012
Союз ювелірів України звернувся до Президента України В.Ф. Януковича щодо необхідності ветування повторно прийнятого 07.06.2012 р. законопроекту №9661-д. Просимо підтримати наше звернення та організувати збір підписів! Цей закон не потрібний малому ювелірному бізнесу!

Сьогодні Верховна Рада України повторно прийняла в цілому, як закон, проект Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» (законопроект №9661-д від 17.02.2012 р.)

Зазначеним законом, відповідно до прийнятої 24.05.2012 р. поправки №207, внесеної Кабінетом Міністрів України, фізичні особи-підприємці, які здійснюють виготовлення ювелірних виробів та/або торгівлю ювелірними виробами, не матимуть права обирати другу групу платників єдиного податку, а зможуть перебувати лише на третій групі.

Водночас, Міністерство юстиції України за зверненням Союзу ювелірів України провело правову експертизу листа Державної податкової служби України від 06.02.2012 р. №3443/7/17-1217, яким було штучно запроваджено заборону бути платниками єдиного податку виготовлювачам ювелірних виробів і торговцям ювелірними виробами, що не передбачено Податковим Кодексом України.

За результатами проведеної правової експертизи Мін`юст офіційно звернувся до Мінфіну та ДПС України щодо відкликання зазначеного листа з місць застосування та його скасування, оскільки зазначений лист не є нормативно-правовим актом, проте містить нові правові норми, не передбачені Податковим Кодексом.

Фотокопію листа Міністерства юстиції України до Союзу ювелірів України Ви можете скачати ТУТ.

На даний час фізичні особи-підприємці, які здійснюють виготовлення ювелірних виробів та/або торгівлю ювелірними виробами, мають право обирати першу, другу або третю групу платників єдиного податку. Юридичні особи – учасники ювелірного ринку мають право бути платниками єдиного податку четвертої групи.

У зв`язку з загрозою обмеження існуючого права фізичних осіб-підприємців – учасників ювелірного ринку обирати другу групу платників єдиного податку, а також внаслідок прийняття у законопроекті №9661-д інших норм, які можуть знищити вітчизняну видобувну галузь, Союз ювелірів України 07.06.2012 р. офіційно звернувся до Президента України В.Ф. Януковича щодо необхідності повернення до Верховної Ради України для повторного розгляду з пропозиціями Президента України повторно прийнятого 07 червня 2012 року Закону України від «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» (законопроект №9661-д від 17.02.2012 р.), відповідно до статті 94 Конституції України.

Повний текст звернення Союзу ювелірів України до В.Ф. Януковича можна скачати тут:

Сторінка 1 Сторінка 2

Просимо всіх учасників ювелірного ринку, небайдужих до свого статусу платників податків, підтримати позицію Союзу ювелірів України.

Для цього закликаємо Вас скласти звернення до Президента України В.Ф. Януковича та зібрати підписи підприємців – учасників ювелірного ринку під цим зверненням. Звернення та підписні аркуші просимо направляти поштою або спеціальним зв`язком на адресу В.Ф. Януковича. Орієнтовний текст звернення та адреса:

Президенту України
В.Ф. Януковичу
----------------------------
вул. Банкова, 11,
м. Київ, 01220


Про повернення на повторний розгляд
з пропозиціями Президента України
Закону України від 07.06.2012 р.
«Про внесення змін до Податкового
Кодексу України щодо удосконалення
деяких податкових норм»
(законопроект №9661-д від 17.02.2012 р.)

Вельмишановний Вікторе Федоровичу!

Верховною Радою України 07 червня 2012 року повторно прийнято в цілому, як Закон України, проект Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» (законопроект №9661-д від 17.02.2012 р.), внесений народними депутатами України В.Ю. Хомутинніком та О.А. Царьовим.

У прийнятому Законі України допущено звуження існуючих прав і свобод громадян.

Зокрема, у пункті 89 прийнятого Закону внесено зміни до абзацу 4 підпункту 2 пункту 291.4 статті 291 Податкового Кодексу України, яким обмежується чинне право громадян - фізичних осіб-підприємців обирати групу платників єдиного податку тільки третьою групою, якщо такі фізичні особи-підприємці здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Прийнята норма не відповідає вимогам статті 22 Конституції України та дискримінує вітчизняних виготовлювачів і торговців ювелірними виробами по відношенню до фізичних осіб-підприємців, які займаються іншими видами господарської діяльності. Адже діяльність з виготовлення ювелірних виробів і торгівлі ними за способом одержання доходу не відрізняється від інших видів діяльності у сфері товарного виробництва та торгівлі.

Тому фізичні особи-підприємці, які здійснюють виробництво ювелірних виробів та/або торгівлю ними повинні зберегти своє чинне право обирати не тільки третю, а й другу групу платників єдиного податку.

Зауважуємо, що зазначена норма пункту 89 прийнятого Закону була прийнята з порушеннями частини 1 статті 116 Закону України від 10.02.2010 р. №1861-VI «Про Регламент Верховної Ради України», оскільки не була включена до базового тексту законопроекту, не розглядалася у першому читанні та не була прийнята за основу.

З урахуванням викладених зауважень просимо Вас повернути до Верховної Ради України для повторного розгляду з пропозиціями Президента України прийнятий 24 травня та 07 червня 2012 року Закон України від «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» (законопроект №9661-д від 17.02.2012 р.), відповідно до статті 94 Конституції України.

З повагою,

фізична особа-підприємець ___________________ (____________________)

адреса: _________________________________________________________


фізична особа-підприємець ___________________ (____________________)

адреса: _________________________________________________________


фізична особа-підприємець ___________________ (____________________)

адреса: _________________________________________________________


фізична особа-підприємець ___________________ (____________________)

адреса: _________________________________________________________
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP