ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

08 червня 2012
Ми були з самого початку праві, і ми перемогли! Малий ювелірний бізнес має право на єдиний податок. Звернення Союзу ювелірів України до учасників ювелірного ринку.

Шановні учасники ювелірного ринку!

Союз ювелірів України домігся законного вирішення штучно створеної проблеми навколо реалізації права малих виготовлювачів ювелірних виробів і торговців ювелірними виробами бути платниками єдиного податку.

Міністерство юстиції України за зверненням Союзу ювелірів України провело правову експертизу листа Державної податкової служби України від 06.02.2012 р. №3443/7/17-1217, яким було запроваджено заборону бути платниками єдиного податку виготовлювачам ювелірних виробів і торговцям ювелірними виробами, що не передбачено Податковим Кодексом України.

За результатами проведеної правової експертизи Мін`юст офіційно звернувся до Мінфіну та ДПС України щодо відкликання зазначеного листа з місць застосування та його скасування, оскільки зазначений лист не є нормативно-правовим актом, проте містить нові правові норми, не передбачені Податковим Кодексом. Цей лист ДПС України – незаконний!

Фотокопію листа Міністерства юстиції України до Союзу ювелірів України Ви можете скачати ТУТ.

Союз ювелірів України впродовж понад 7 років захищає законні права та інтереси малого ювелірного бізнесу, у тому числі право на спрощену систему оподаткування. Наші представники у 2007-2011 роках входили до складу численних відомчих, урядових та парламентських робочих груп з опрацювання проекту Податкового Кодексу України та змін до нього. З самого початку ми стояли на позиціях неприпустимості скорочення переліку видів діяльності, які можуть здійснюватися платниками єдиного податку.

2011 року ми домоглися перемоги після прийняття Верховною Радою України та введення у дію Закону України від 04.11.2011 р. №4014-VI «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності».

З самого початку ми чітко знали і мали впевненість у тому, що малі виготовлювачі ювелірних виробів і торговці ювелірними виробами мають право обирати спрощену систему оподаткування та бути платниками єдиного податку. Проте, Державна податкова служба України впродовж майже всього першого півріччя 2012 року відмовлялася визнавати це законне право. Наслідки цих дій – катастрофічні для розвитку ювелірного виробництва та торгівлі. Наразі невідомо, скільки часу знадобиться для відродження ювелірної галузі України.

Зараз, коли Союз ювелірів України відстояв законне право малого ювелірного бізнесу на єдиний податок, учасники ювелірного ринку – фізичні особи-підприємці мають право обирати другу або третю групу платників єдиного податку, юридичні особи мають право бути платниками єдиного податку четвертої групи. Самозайняті підприємці, які надають населенню побутові послуги з виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням та/або з ремонту ювелірних виробів, мають право бути платниками єдиного податку першої групи.

Проте, перемога може бути не повною, якщо буде введено в дію повторно прийнятий 7 червня 2012 року Закон України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» (законопроект №9661-д), яким пропонується заборонити учасникам ювелірного ринку – фізичним особам-підприємцям бути платниками єдиного податку другої групи. Цей закон потребує вето Президента України та повернення на доопрацювання та повторний розгляд!

Для малого ювелірного бізнесу також існують інші виклики, які потребують реагування. До таких викликів належать і прийнятий у першому читанні законопроект №10223 народного депутата України Ю.Р. Мірошниченка, і урядові законопроекти №9443 «Про внутрішню торгівлю» та №10558 щодо оподаткування багатства та предметів розкоші, та інші законодавчі ініціативи органів виконавчої влади, реалізація яких може значно ускладнити господарську діяльність у сфері ювелірного виробництва та торгівлі.

Якщо не буде громадського реагування на ці ініціативи, то згодом буде запроваджено гірший і складніший за ліцензування механізм входження суб`єктів господарювання в ювелірний ринок, буде ускладнено облік та повернено обов`язкову звітність про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням, будуть ускладнені умови ведення бізнесу натомість будуть введені нові штрафні санкції, будуть введені нові обмеження на застосування спрощеної системи оподаткування.

Тому головна ідея, яку повинні винести учасники ювелірного ринку з останніх п`яти місяців – це необхідність об`єднуватися навколо професійно діючих галузевих союзів, які не словами, а реальними справами захищають законні права та інтереси малого ювелірного бізнесу. Для того, щоб мати право на підтримку та захист своїх прав підприємці та компанії повинні бути учасниками таких об`єднань.

Союз ювелірів України своїми справами та багаторічним досвідом підтверджує свій статус єдиної в Україні організації, яка опікується проблемами ювелірної галузі та захищає законні права та інтереси учасників ювелірного ринку, не відступаючи від намічених цілей і завдань.

Закликаємо Вас приєднуватися до нашого громадського руху і ставати повноцінними учасниками Союзу ювелірів України! Спільними діями, разом ми подолаємо всі труднощі, вирішимо всі нагальні проблеми. Разом ми переможемо!

Дмитро Видолоб
Президент Союзу ювелірів України

Едуард Джумажанов
Генеральний директор Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP