ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

14 червня 2012
Про подання учасниками ювелірного ринку – фізичними особами-підприємцями заяв про перехід на третю групу платників єдиного податку

Шановні учасники ювелірного ринку!

За повідомленнями підприємців з м. Києва, Запорізької та Дніпропетровської областей, органи державної податкової служби рекомендують суб`єктам господарювання, які здійснюють виробництво та/або реалізацію ювелірних виробів, та є платниками єдиного податку, до 15 червня 2012 року подати заяви про перехід з другої на третю групу платників.

На даний момент відсутній механізм переходу фізичних осіб-підприємців з обраної на іншу групу платників єдиного податку впродовж календарного року, відповідно до положень Податкового Кодексу України.

Проте, у прийнятому Законі України від 07.06.2012 р. «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» (законопроект №9661-д) передбачено запровадити можливість добровільного переходу з обраної групи на іншу групу платників єдиного податку щоквартально.

З цією метою у законі статтю 298 Податкового Кодексу України доповнено новим підпунктом 298.1.5 такого змісту:

«298.1.5. За умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених цим Кодексом для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється свідоцтво платника податку на додану вартість у порядку, встановленому цим Кодексом».

Цим же законом доповнено підпункт 2 пункту 291.4 статті 291 Податкового Кодексу України, відповідно до чого фізичні особи-підприємці, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння можуть застосовувати лише третю групу платників єдиного податку.

У разі підписання Президентом України даного закону, його буде введено у дію з 1 липня 2012 року.

Але на даний час відсутні правові підстави як для переходу платників єдиного податку з обраної на іншу групу, так і для обмеження права вибору групи платників єдиного податку для фізичних осіб-підприємців – виробників і торговців ювелірними виробами.

Тому при поданні до 15 червня 2012 року заяв про перехід на третю групу платників єдиного податку для учасників ювелірного ринку – фізичних осіб-підприємців можливе настання таких правових наслідків:

Варіант 1 – заяви про перехід з другої на третю групу не будуть задоволені органами державної податкової служби у разі повернення прийнятого закону на повторний розгляд з пропозиціями Президента України та не введення його у дію з 1 липня 2012 року. У такому випадку заявники продовжуватимуть перебувати на другій групі платників єдиного податку;

Варіант 2 – заяви про перехід з другої на третю групу будуть задоволені органами державної податкової служби після введення у дію прийнятого закону, тобто після 1 липня 2012 року, у разі підписання його Президентом України.

У більшості регіонів України на даний час податкові органи відмовляються приймати від учасників ювелірного ринку заяви про перехід на третю групу платників єдиного податку.

Якщо у Вашому регіоні органи податкової служби надають можливість і радять подавати такі заяви, то, з урахуванням можливих правових наслідків, Союз ювелірів України рекомендує подавати заяви про перехід на третю групу платників єдиного податку до 15 липня 2012 року.

Не варто хвилюватися також і тим підприємцям, які за будь-яких причин не змогли подати або не подали заяву про перехід на третю групу платників єдиного податку.

У разі підписання Президентом України прийнятого закону та введення його у дію з 1 липня 2012 року, Кабінет Міністрів України протягом двох місяців повинен привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим законом.

Відповідно до новел зазначеного закону Міністерством фінансів України будуть внесені зміни до Порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та видачі свідоцтва платника єдиного податку, затвердженого наказом міністерства від 20.12.2012 р. №1675. Ці зміни включатимуть у себе новий порядок подання заяви про перехід з обраної на іншу групу платників єдиного податку впродовж календарного року.

Таким чином, всі охочі зможуть подати заяву про перехід на третю групу платників єдиного податку і після 1 липня 2012 року, за умови підписання Президентом України та введення у дію Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» (законопроекту №9661-д).

На даний час учасники ювелірного ринку – фізичні особи підприємці, з урахуванням особливостей ведення ними господарської діяльності, мають право обирати першу, другу або третю групу платників єдиного податку.

З повагою,

Апарат Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP