ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

20 лютого 2009
Мінюст повернув на доопрацювання наказ Мінфіну від 22.12.2008 р. №1519 щодо нового порядку проведення перевірок та обстежень учасників ювелірного ринку, відбирання проб сировини, ювелірних виробів та здійснення державного пробірного контролю. Пропозиції Союзу Ювелірів України щодо цього наказу відповідають чинному законодавству і повинні бути враховані – Президент Союзу Ювелірів України Дмитро Видолоб.

Офіційно: згідно наказу Міністерства юстиції України від 29.01.2009 р. №164/5 було повернуто на доопрацювання для приведення у відповідність до законодавства наказ Міністерства фінансів України від 22.12.2008 р. №1519 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання законодавства України при виконанні операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та Порядку відбирання проб сировини, матеріалів, ювелірних та побутових виробів, брухту та відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння в організаціях, що перевіряються, та здійснення державного пробірного контролю за якістю ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, призначених для реалізації суб’єктами господарювання та фізичними особами". Про це Міністерство юстиції України проінформувало Союз Ювелірів України у своєму листі від 19.02.2009 р.

Питання про необхідність запровадження нового порядку проведення перевірок та обстежень органами державного пробірного контролю, відбирання проб сировини та зразків продукції, проведення експертиз постало ще восени 2007 року. Це було напередодні введення в дію головного акту з питань контролю - Закону України від 05.04.2007 р. №877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності".

З того часу Союзом Ювелірів України було опрацьовано декілька проектів відповідних наказів Міністерства фінансів України, жодний з яких не був прийнятий. Останній проект наказу був оприлюднений Мінфіном для обговорення 20.11.2008 р. (Прочитати). Цей проект наказу Мінфіну обговорювався також на узгоджувальній нараді в Держкомпідприємництві 5 грудня 2008 року.

Союз Ювелірів України неодноразово висловлював аргументовані зауваження та вносив на розгляд Мінфіну, Держкомпідприємництва та Мінюсту конструктивні пропозиції щодо проекту наказу Мінфіну «Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання законодавства України при виконанні операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та Порядку відбирання проб сировини, матеріалів, ювелірних та побутових виробів, брухту та відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння в організаціях, що перевіряються, та здійснення державного пробірного контролю за якістю ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, призначених для реалізації суб’єктами господарювання та фізичними особами». Прочитати зауваження та пропозиції Союзу Ювелірів України.

Слід зазначити, що згідно Закону України "Про державний бюджет України на 2009 рік" не виділено жодної гривні на проведення органами державного пробірного контролю перевірок, обстежень, забезпечення доставки та збереження проб, сировини, матеріалів, ювелірних виробів, проведення експертиз. Хоча ця діяльність повинна фінансуватися з державного бюджету та здійснюватися силами органів державного пробірного контролю, а не силами та не за рахунок суб`єктів господарювання. Так передбачено Законом "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Відповідно до п. 6 ст. 14, п. 1 ст. 16 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" Державна пробірна служба не має права зобов`язувати підприємців самостійно доставляти відібрані проби сировини, матеріалів, зразки продукції та ювелірні вироби до місця проведення експертизи, і повинна робити це силами контролерів та за власний рахунок. А у разі підтвердження результатами експертизи виявлених порушень суб`єкт господарювання повинен буде відшкодувати вартість експертизи разом із сплатою штрафів.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP