ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

06 вересня 2012
За зверненням Союзу ювелірів України ініціюється розроблення нормативно-правового акту, яким будуть затверджені нові типові документи для послуг з виготовлення та ремонту ювелірних виробів

Міністерство юстиції України за зверненням Союзу ювелірів України ініціює розроблення нормативно-правового акту, мета якого – затвердити нові типові форми документів для надання побутових послуг населенню, зокрема – для послуг з виготовлення та ремонту ювелірних виробів. Про це йдеться у листі Мін`юсту до Союзу ювелірів України від 27.08.2012 р. №10398-0-33-12/10.1.

Нові типові форми документів документи повинні замінити так звані «документи суворої звітності», затверджені наказом Укрсоюзсервісу від 29.09.1995 р. №8. Нагадуємо, що саме цим наказом було затверджено форму ПО-Ю1 для виготовлення та ремонту ювелірних виробів та порядок її використання.

Союз ювелірів України мотивує необхідність скасування державної реєстрації наказу Укрсоюзсервісу від 29.09.1995 р. №8 та потребу в розробленні нового нормативно-правового акту наступним.

Затверджені зазначеним наказом Укрсоюзсервісу форми документів суворої звітності та Інструкція щодо їх використання передбачають збирання персональних даних про фізичних осіб, які замовляють відповідні побутові послуги, а саме – прізвище замовника, його адресу та телефон.

Сукупність зазначених відомостей дає можливість ідентифікувати особу, а отже належить до персональних даних, обробка яких, у тому числі збирання, є предметом правового регулювання Закону України від 01.06.2010 р. № 2297-VI «Про захист персональних даних», згідно зі ст. 1, 2 цього Закону.

Відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону України №2297-VI не допускається обробка даних про фізичну особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Правовий статус фізичної особи, стосовно якої відповідно до закону здійснюється обробка її персональних даних, як суб`єкта персональних даних, визначений у ст. 2 цього Закону України. Нормою цієї ж статті Закону визначено, що згода суб'єкта персональних даних - будь-яке документоване, зокрема письмове, добровільне волевиявлення фізичної особи щодо надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки.

Проте, у затверджених наказом Укрсоюзсервісу формах документів суворої звітності та Інструкції щодо їх використання не встановлені вимоги щодо збирання персональних даних про особу виключно за її згодою відповідно до мети їх обробки.

А отже, положення наказу Укрсоюзсервісу не відповідають вимогам Закону України від 01.06.2010 р. № 2297-VI «Про захист персональних даних».

При цьому слід зазначити, що з 1.07.2012 року набрав чинності Закон України від 02.06.2011 № 3454-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних». Відповідно до цього Закону посилено кримінальну відповідальність за незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації, крім випадків, передбачених іншими статтями Кримінального кодексу України (ст. 182 ККУ).

Тобто, виконавці побутових послуг - суб`єкти господарювання, які добросовісно виконують положення наказу Укрсоюзсервісу, після 1.07.2012 року можуть наражати себе на небезпеку притягнення до кримінальної відповідальності за порушення недоторканності приватного життя.

Таким чином, наказ Укрсоюзсервісу зачіпає інтереси як замовників (фізичних осіб – суб`єктів персональних даних), так і виконавців (суб`єктів господарювання) побутових послуг, при цьому ряд його положень не відповідає законодавству.

Крім того, Укрсоюзсервіс не є міністерством або іншим центральним органом виконавчої влади, не є регуляторним органом і не має відповідних владних повноважень видавати нормативно-правові акти, які можуть бути обов`язковими для виконання суб`єктами господарювання.

Оскільки багато учасників ювелірного ринку зацікавлені у простій та доступній формі квитанції для виготовлення та ремонту ювелірних виробів, Союз ювелірів України вважає за необхідне розроблення та прийняття уповноваженим органом нового нормативно-правового акту.

Союз ювелірів України збирає пропозиції учасників ювелірного ринку щодо того, якою повинна бути нова форма квитанції для виготовлення та ремонту ювелірних виробів та порядок її використання.

Пропозиції просимо направляти на електронну пошту info@juvelir.org.ua, dm.vydolob@gmail.com та обговорювати на форумі Союзу ювелірів України http://juvelir.org.ua/forum/.

З повагою,

Апарат Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP