ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

01 жовтня 2012
Союз ювелірів України вважає неприпустимим посилення тиску контролюючих органів на малий ювелірний бізнес та збільшення кількості перевірок

Верховною Радою України 6.09.2012 р. було прийнято у першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» (реєстр. №9733 від 18.01.2012 р.), який може суттєво розширити права Держспоживінспекції та її територіальних підрозділів у регіонах, Державної пробірної служби України та інших органів державного ринкового нагляду за якістю і безпечністю продукції.

Зокрема, законопроектом передбачено дозволити цим контролюючим органам проводити планові перевірки без обов`язкового попередження суб`єктів господарювання не пізніше ніж за 10 днів до початку проведення таких перевірок. При цьому пропонується скасувати право не допускати посадових осіб зазначених органів на перевірку без такого обов`язкового попередження. Такі запропоновані нововведення здатні посилити тиск контролюючих органів на малий ювелірний бізнес та сприяти поширенню корупції.

У разі прийняття цього законопроекту, як Закону України, при зверненні юридичних або фізичних осіб про порушення суб`єктом господарювання вимог законодавства територіальному контролюючому органу не буде потрібно отримувати згоду центрального органу виконавчої влади на проведення позапланових перевірок. Через це може повернутися в Україну практика з`ясування стосунків між суб`єктами господарювання з використанням контролюючих органів.

На жаль, на сьогодні даний законопроект готується на друге читання і тому вимагає реагування з боку підприємницької спільноти.

Крім того, у підготовленому, поданому і розглянутому 26.09.2012 р. Кабінетом Міністрів України проекті Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів» пропонується дозволити податковим органам проводити позапланові документальні виїзні та фактичні перевірки не суб`єктів господарювання із обов`язковим зазначенням у наказах і направленнях на проведення перевірок П.І.Б. підприємця або найменування підприємства, а лише вказувати об`єкти, що підлягатимуть перевірці.

У разі прийняття цього законопроекту, як Закону України, позаплановим документальним виїзним і фактичним податковим перевіркам підлягатимуть, наприклад, всі орендарі торгового центру. При цьому податківці не будуть зобов`язані з`ясовувати, кого саме вони мають перевіряти, до початку проведення перевірки – достатньо буде записати назву магазину або відділу з вивіски та його адресу.

Подібні нововведення сприймаються малим і середнім бізнесом як такі, що спрямовані на посилення адміністративного тиску контролюючих органів, збільшення кількості перевірок тому не підтримуються підприємцями.

Текст законопроекту

Пояснювальна записка

Порівняльна таблиця

Сьогодні у м. Києві підприємці вже провели мітинг проти прийняття обох законопроектів.

Союз ювелірів України виступає проти посилення тиску контролюючих органів на малий ювелірний бізнес та збільшення кількості перевірок.

Тому Союз ювелірів України звертається до Голови Верховної Ради України В.М. Литвина, Голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики В.Ю. Хомутинніка, Прем`єр-Міністра України М.Я. Азарова, Міністра фінансів України Ю.В. Колобова, Міністра юстиції України О.В. Лавриновича, Голови Держпідприємництва України М.Ю. Бродського щодо неприйнятності для малого ювелірного бізнесу запропонованих у законопроектах норм.

Закликаємо весь малий ювелірний бізнес підтримати позицію Союзу ювелірів України, не бути байдужими та надавати всю необхідну допомогу для того, щоби законодавчі ініціативи, які можуть негативно вплинути на розвиток малого та середнього ювелірного бізнесу, ніколи не стали нормами законів України.

З повагою,
Президент Союзу ювелірів України Д.В. Видолоб
Генеральний директор
Союзу ювелірів України
Е.Р. Джумажанов    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP