ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

20 лютого 2009
Тарифи на послуги казенних підприємств пробірного контролю має затверджувати Міністерство фінансів України відповідними регуляторними актами, а громадськість повинна отримати можливість впливати на формування цих тарифів – Президент Союзу Ювелірів України Дмитро Видолоб.

До Союзу Ювелірів України звернулися малі виготовлювачі ювелірних виробів з різних регіонів України. Вони висловили занепокоєння значним підвищенням тарифів на послуги казенних підприємств пробірного контролю. Деякі з послуг казенних підприємств подорожчали майже у 5 разів. Так, наприклад, хімічний аналіз ювелірного сплаву в ювелірному виробі раніше коштував близько 24 гривень, а тепер – близько 120 гривень. Починаючи з жовтня 2008 року, функції управління казенними підприємствами пробірного контролю здійснює Міністерство фінансів України, а не Державна пробірна служба.

Проблема полягає в тому, що досі казенні підприємства пробірного контролю фактично самостійно встановлюють тарифи на свої послуги. При цьому вони займають монопольне становище. Громадськість та об`єднання учасників ювелірного ринку не мають механізмів впливу на формування цих тарифів.

Але ситуація для виготовлювачів ювелірних виробів може значно покращитися, якщо тарифи на послуги казенних підприємств буде затверджувати…сам Мінфін своїми наказами.

«Відповідно до законодавства, для затвердження тарифів на послуги казенних підприємств наказами Мінфіну буде потрібно проводити громадське обговорення проектів цих наказів, аналіз зауважень і пропозицій, погоджувати проекти з Держкомпідприємництвом, - вважає Президент Союзу Ювелірів України Дмитро Видолоб, - Тоді цей процес буде прозорим, а громадськість та об`єднання підприємців зможуть впливати на формування тарифів казенних підприємств пробірного контролю».

Слід зазначити, що 12.11.2008 р. Міністерством фінансів України був оприлюднений для обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548». Згідно проекту постанови, Мінфін буде встановлювати тарифи на послуги, що надаються органами, які здійснюють державний пробірний контроль за якістю дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та виробів з них, з експертизи відбитків державних пробірних клейм, з клеймування ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, з випробування, проведення контрольних та арбітражних аналізів матеріалів, ювелірних та побутових виробів, що містять дорогоцінні метали.

У листі Союзу Ювелірів України до Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 12.02.2009 р. №35 зазначається, що за результатами опрацювання проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548» встановлено, що його положення не суперечать частині 2 ст. 77 ГКУ, а порушень принципів державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності не виявлено.

Звертаємо увагу всіх зацікавлених сторін на те, що Союз Ювелірів України висловлює неупереджену та об`єктивну позицію стосовно різних ініціатив та пропозицій регуляторних органів, інших об`єднань підприємців і роботодавців, незалежно від стану стосунків з окремими їх посадовими особами. Союз Ювелірів України готовий підтримувати та сприяти реалізації таких ініціатив, якщо вони відповідають вимогам чинного законодавства України та інтересам розвитку вітчизняної ювелірної галузі, розвитку міжнародного співробітництва в сфері ювелірного виробництва та торгівлі відповідно до умов СОТ.

Союз Ювелірів України пропонує висловлювати Ваші пропозиції та зауваження щодо порядку затвердження тарифів на послуги органів пробірного контролю за телефоном "гарячої лініі" 8 (066) 257 86 26 та писати нам на електронну пошту: vydolob@i.ua.




    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України






Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP