ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

16 жовтня 2012
Верховна Рада України запровадила обов'язкову реєстрацію в Державній пробірній службі суб'єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, здавання на афінаж відходів і брухту дорогоцінних металів, облік і подання звітів про операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням

Шановні учасники ювелірного ринку!

Сьогодні, 16 жовтня 2012 року, Верховна Рада України за 2 хвилини прийняла в цілому, як Закон України, законопроект № 10223 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо діяльності Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується через відповідних міністрів)».

За цей законопроект проголосували 265 народних депутатів України. Відзначимо, що законопроект № 10223 не був належним чином підготовлений до другого читання: не були надані порівняльна таблиця поправок до законопроекту і узгоджений текст проекту. Таким чином, законопроект був прийнятий в цілому, як Закон України, в редакції, прийнятій у першому читанні.

Згідно з прийнятим законом вводиться процедура обов'язкової реєстрації в Державній пробірній службі України суб'єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням. За здійснення діяльності без такої реєстрації буде введена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 340 до 1700 гривень. У той же час у прийнятому законі не визначений порядок такої реєстрації, перелік вимог до суб'єктів господарювання та перелік документів, необхідних для такої реєстрації, терміни проведення реєстрації і відповідальність за відмову в прийомі документів на реєстрацію, затягування термінів проведення реєстрації, необгрунтовану відмова в реєстрації тощо.

Крім того, даним законом вводиться зобов'язання суб'єктів господарювання продавати або передавати на давальницьких умовах на афінаж відповідним підприємствам відходи та брухт дорогоцінних металів, що зробить неможливим або економічно невигідним надання послуг з виготовлення ювелірних виробів з давальницької сировини, в тому числі за індивідуальними замовленнями.

Також в ухваленому законі вводяться обов'язкові облік дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та подання звітності про операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням для всіх суб'єктів господарювання, які здійснюють такі операції, у тому числі для платників єдиного податку (учасники ювелірного ринку пам'ятають щоквартальний звіт до Мінфіну ф. 1 - ДМ-ДК, проти якого вони виступали в 2008-2010 роках) тощо.

Союз ювелірів України вважає ряд положень прийнятого закону неприйнятними для малого та середнього ювелірного бізнесу, або такими, що потребують суттєвого доопрацювання.

У разі підписання Президентом України цього закону Союз ювелірів України буде вносити пропозиції, спрямовані на максимальне спрощення для малого та середнього ювелірного бізнесу процедури реєстрації в Державній пробірній службі, на забезпечення свободи здійснення операцій з давальницькою сировиною, а також домагатиметься можливості не вести окремий облік дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та не подавати звіти про операції з ними для платників єдиного податку - учасників ювелірного ринку.

Союз ювелірів України розраховує на відповідну підтримку з боку учасників ювелірного ринку.

З повагою,
Президент Союзу ювелірів України Д.В. Видолоб
Генеральний директор
Союзу ювелірів України
Е.Р. Джумажанов    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP