ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

07 березня 2009
Вимоги до оформлення етикетки для маркування ювелірних виробів повинні бути спрощені відповідно до європейської практики – позиція учасників виїзних семінарів з питань державного нагляду і контролю.

Вимоги законодавства і нормативних документів по оформленню етикетки для маркування ювелірних виробів затверджені чотирма різними законами, нормативно-правовими актами і нормативними документами. Це заплутує суб`єктів господарювання - учасників ювелірного ринку, що приводить до збільшення штрафів і посилення тиску на ювелірний бізнес. Але комусь це, напевно, вигідно. Таку позицію висловлювали учасники семінарів в Харкові, Луганську, Дніпропетровську, Запоріжжі, Сімферополі, Одесі, Львові і Києві, організованих Союзом Ювелірів України в період з 17 лютого по 6 березня 2009 р. Групові консультації у формі семінарів були присвячені питанням державного нагляду і контролю над діяльністю учасників ювелірного ринку.

З числа учасників проведених Союзом Ювелірів України семінарів 50% повідомили, що їм доведеться нести додаткові витрати, пов'язані з розробкою нових етикеток з урахуванням усіх вимог, з державною перевіркою засобів вимірювальної техніки крім ваговимірювальних пристроїв, з проведенням обов'язкового контролю якості ювелірних виробів, що реалізовуються, про що раніше підприємці не знали.

Учасники виїзних семінарів звернулися до Союзу Ювелірів України з пропозицією внести зміни до законодавства і нормативних документів, щоб встановити єдині вимоги по оформленню етикетки для маркування ювелірних виробів і спростити ці вимоги. Зокрема, зменшити кількість обов'язкових реквізитів для нанесення на етикетку, допустити штрихове кодування деяких реквізитів, відмінити вимоги про закріплення етикеток пломбами та ін. Внаслідок чого етикетка на ювелірних виробах, що реалізовуються в Україні, повинна бути максимально наближена до прийнятих в країнах Європи правил маркування ювелірних виробів. Союз Ювелірів України вивчає дане питання і готує свої пропозиції для органів виконавчої влади.

На думку Союзу Ювелірів України, має бути єдиний нормативний документ, який встановлює простий і однозначний для розуміння вичерпний перелік вимог щодо оформлення маркування ювелірних виробів, який не допускатиме різних тлумачень.

Багато учасників організованих Союзом Ювелірів України виїзних семінарів висловлювали своє здивування, оскільки органи системи Держспоживстандарту у справах захисту прав споживачів, державного нагляду за дотриманням стандартів, норм і правил, а також представники Мінфіну в різний час вимагали від них нанесення на етикетку необов'язкових реквізитів, не передбачених законодавством. Називалися конкретні приклади – це такі необов'язкові реквізити як дані ліцензії Мінфіну (серія, номер, дата видачі ліцензії, орган ліцензування), ідентифікаційний код фізичної особи-підприємця і ін. При цьому контролюючі органи системи Держспоживстандарту на місцях застосовували до суб'єктів господарювання адміністративно-господарські санкції за нібито недотримання вимог Закону України «Про захист прав споживачів» або державного стандарту ДСТУ 3527-97 «Вироби золотарські з коштовних металів. Загальні технічні умови». Як з'ясовувалося під час семінарів, учасники ювелірного ринку раніше не мали уявлення про те, що до них пред'являлися незаконні вимоги і, відповідно, застосовувалися незаконні санкції.

Слід особливо відзначити, що адміністративно-господарські санкції, які застосовуються органами системи Держспоживстандарту України, є вельми значними, і можуть складати від 30-50% вартості партії ювелірних виробів, що знаходяться у продажу.

У свою чергу, Союз Ювелірів України інформує учасників ювелірного ринку про почастішання перевірок виготовлювачів ювелірних виробів у всіх регіонах України з боку органів Держспоживстандарту, а саме – органів державного нагляду за дотриманням стандартів, норм і правил. Тому на даному етапі учасникам ювелірного ринку слід якнайскоріше провести заходи щодо приведення своєї діяльності у відповідність з вимогами законодавства і нормативних документів, щоб уникнути застосування адміністративно-господарських санкцій з боку органів системи Держспоживстандарту України.

З питань державного нагляду і контролю над діяльністю учасників ювелірного ринку Союз Ювелірів України планує провести додаткові групові консультації у формі семінарів в травні 2009 року.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP