ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

22 жовтня 2012
Чи підпише Президент України В.Ф. Янукович прийнятий 16.10.2012 р. в цілому, як закон, законопроект №10223 ?

Шановні учасники ювелірного ринку!

Сьогодні найбільш актуальне питання, яке хвилює всіх учасників ювелірного ринку, є те, чи підпише Президент України В.Ф. Янукович прийнятий 16.10.2012 р. в цілому, як Закон України, законопроект №10223 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо діяльності Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується через відповідних міністрів)», чи поверне на доопрацювання зі своїми пропозиціями.

Станом на 22 жовтня 2012 р. прийнятий закон готується на підпис Головою Верховної Ради В.М. Литвиним з метою подальшого подання на підпис Президенту України В.Ф. Януковичу.

Цим законом запроваджуються норми щодо обов`язкової реєстрації учасників ювелірного ринку в Державній пробірній службі України, обов`язкового здавання на афінаж відходів і брухту дорогоцінних металів, запровадження обов`язкового обліку та звітності про операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, перерозподілу регуляторних і контрольних функцій Мінфіну і Державної пробірної служби.

Запровадження реєстрації суб`єктів господарювання у Державній пробірній службі України відповідатиме поглядам Президента України. Адже ще півтора роки тому В.Ф. Янукович своїм Указом від 13.04.2011 р. №461/2011 визначив, що Державна пробірна служба України веде реєстр суб'єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням.

Очевидно, також буде відповідати баченню Президента уточнення норми щодо обов`язкового ведення всіма суб`єктами господарювання обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та подання звітності про операції з ними. Адже такий обов`язковий облік і звітність були запроваджені для всіх суб`єктів підприємницької діяльності ще 1997 року згідно з першою редакцією Закону України від 18.11.1997 р. №637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними».

Непрогнозованою поки що лишається реакція Президента України на ряд положень законопроекту №10223, таких як покладання обов`язку на суб`єктів господарювання передавати відходи і брухт дорогоцінних металів за договорами купівлі-продажу або на давальницьких умовах для афінажу підприємствам. Адже запровадження цієї норми негативним чином відіб`ється на малих і середніх ювелірних виробництвах, насамперед – на дрібних ювелірних майстернях, які здійснюють виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням.

Також невідомо, як відреагує Президент на явні суттєві недоліки законопроекту №10223, такі як:

  • - внесення змін до абзацу 3 частини 4 статті 4 Закону України від 18.11.1997 р. №637/97-ВР, якого не існує в законі, оскільки цей абзац був виключений ще в лютому 2012 року відповідно до Закону України від 09.02.2012 №4395-VI;
  • - неузгодженість положень щодо визначення органів влади, відповідальних за формування та наповнення Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Адже згідно з прийнятими новаціями ці функції належать одночасно і Мінфіну, і Державній пробірній службі України, чого не може бути в системі державного управління.

Слід зазначити, що ці недоліки законопроекту мали бути виправлені при підготовці до другого читання. Відповідні зміни були внесені до таблиці поправок до законопроекту. Зокрема, планувалося виключити з тексту законопроекту зміни до неіснуючого абзацу Закону №637/97-ВР та залишити функції з формування та наповнення державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння за Мінфіном.

Проте, 16 жовтня народні депутати розглянули законопроект №10223 в другому читанні без врахування внесених поправок у тій редакції, яка була прийнята в першому читанні. Відповідно, ці недоліки не були усунені, і залишилися в тексті прийнятого в цілому Закону України.

Союз ювелірів України звертає увагу на ці та інші недоліки прийнятого законопроекту №10223 у пропозиціях і зауваженнях, які подає Голові Верховної Ради України В.М. Литвину та Президенту України В.Ф. Януковичу, та акцентує увагу на можливих ускладненнях для малого та середнього ювелірного бізнесу у зв`язку з прийняттям цього закону.

З повагою,

Апарат Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP