ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

26 жовтня 2012
Які поправки не були розглянуті Верховною Радою України при прийнятті в цілому, як закону, законопроекту №10223 ?

Шановні учасники ювелірного ринку!

16 жовтня 2012 року Верховна Рада України прийняла в цілому, як Закон України, законопроект №10223 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо діяльності Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів)».

Союз ювелірів України продовжує обговорення прийнятого закону на своєму офіційному сайті та на семінарах в різних містах України, які проводяться з 30 жовтня до 15 листопада 2012 року.

Розгляд законопроекту №10223 у сесійній залі парламенту відбувався без надання народним депутатам порівняльної таблиці. А тому поправки, підготовлені до другого читання, не були розглянуті. У результаті закон був прийнятий в цілому в редакції, прийнятій у першому читанні.

Негативними наслідками цього є прийняття норм:

1) якими вносяться зміни до неіснуючого абзацу 3 частини 4 статті 4 Закону України від 18.11.1997 р. №637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними»;

2) які визначають то Мінфін, то Державну пробірну службу органами, відповідальними за формування та наповнення державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, що спричинить хаос у державному управлінні в цій сфері;

3) які ставлять під велике питання право чотирьох ювелірних заводів самостійно клеймувати державним пробірним клеймом ювелірні вироби власного виробництва, оскільки згідно з прийнятим законом головна умова набуття цього права – наявність акредитованої Держстандартом випробувальної лабораторії буде змінена на наявність атестованої лабораторії Державною пробірною службою України або центральним органом виконавчої влади у сфері технічного регулювання.

Слід зазначити, що ці суттєві недоліки законопроекту №10223 були виправлені автором законопроекту - народним депутатом України Ю.Р. Мірошниченком при підготовці законопроекту до другого читання. Про це свідчить порівняльна таблиця поправок до другого читання, яка не була роздана і тому не була розглянута парламентарями.

Пропонуємо Вам ознайомитися з таблицею поправок до законопроекту №10223:

Сторінка 1 Сторінка 2 Сторінка 3 Сторінка 4 Сторінка 5 Сторінка 6 Сторінка 7 Сторінка 8

Дані порівняльної таблиці свідчать про те, що всі норми, які безпосередньо зачіпають інтереси учасників ювелірного ринку, планувалося залишати в тексті законопроекту. Тобто, запровадження обов`язкової реєстрації суб`єктів господарювання у Державній пробірній службі, обов`язкового обліку та подання звітності про операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, обов`язкового здавання відходів і брухту дорогоцінних металів на афінаж, нових штрафів для суб`єктів господарювання – це все законотворці планували прийняти в другому читанні і в цілому як норми Закону України.

На думку фахівців Союзу ювелірів України прийнятий закон містить ряд суттєвих недоліків та неузгодженостей і тому не повинен бути підписаний Головою Верховної Ради України В.М. Литвиним і переданий на підпис Президенту України. Якщо все ж таки це відбудеться, є великі сподівання, що Президент України В.Ф. Янукович поверне цей закон до парламенту на доопрацювання.

Водночас норми законопроекту №10223, які зачіпають інтереси учасників ювелірного ринку, потребують широкого громадського обговорення, яке раніше не проводилося, вивчення громадської думки та її врахування.

З повагою,

Апарат Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP