ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

21 березня 2009
Запровадження оновленого порядку здійснення державного контролю за дотриманням ліцензійних умов учасниками ювелірного ринку не повинне призвести до ускладнення умов ведення бізнесу – Президент Союзу Ювелірів України Дмитро Видолоб.

20 березня 2009 р. у Державному комітеті України з питань регуляторної політики та підприємництва відбулося обговорення проекту спільного наказу Держкомідприємництва та Мінфіну «Про внесення змін до наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства фінансів України від 1 серпня 2001 року № 102/362», оприлюдненого Мінфіном 7.02.2009 р.

В обговоренні цього проекту взяли участь Заступник Голови Держкомпідприємництва України С.І. Третьяков, представники Мінфіну, Державної пробірної служби та Президент Союзу Ювелірів України Д.В. Видолоб.

Цим проектом наказу пропонується внести зміни до порядку контролю за додержанням ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння; з виготовлення виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, торгівлі виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння; збирання, первинної обробки відходів і брухту дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, затвердженого наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства фінансів України від 01.08.2001 № 102/362, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 серпня 2001 року за № 690/5881.

Союз Ювелірів України направляв до Мінфіну та Держкомпідприємництва пропозиції та зауваження щодо проекту цього наказу, оскільки деякі його положення могли значно ускладнити діяльність суб`єктів господарювання. (Прочитати пропозиції та зауваження)

Наприклад, пропонувалося здійснювати контроль за наявністю в ліцензіатів ряду документів дозвільного характеру щодо стану приміщень, які підприємці не зобов`язані отримувати:

  • - висновки санітарно-епідеміологічної експертизи;
  • - висновки експертизи протипожежної безпеки;
  • - висновки експертного обстеження щодо стану охорони праці.

Союз Ювелірів України запропонував виключити ці норми з проекту наказу. Позиція Союзу Ювелірів України полягає в тому, що запровадження контролю за наявністю в ліцензіатів зазначених висновків може спонукати суб`єктів господарювання до їх отримання та нести необґрунтовані додаткові організаційні та адміністративні витрати, що є недоцільним.

Держкомпідприємництво погодилося з пропозицією Союзу Ювелірів України виключити з проекту наказу норми щодо наявності в ліцензіатів зазначених висновків.

Проте, контроль за наявністю відповідних приміщень, які відповідають нормам санітарної та пожежної безпеки буде здійснюватися при перевірках суб`єктів господарювання, які здійснюють виробництво дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, а також виготовлення виробів з них. Це пов`язано з використанням у процесі виробництва небезпечних для життя та здоров`я матеріалів і речовин, а також з вимогами ліцензійних умов щодо забезпечення приміщень протипожежною сигналізацією. На об`єктах торгівлі виробами з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння такий контроль здійснюватися не буде.

Крім того, Союз Ювелірів України вніс зауваження щодо запропонованого Мінфіном контролю за наявністю в ліцензіата на об`єкті:

  • - документів, що засвідчують рівень освіти та кваліфікацію керівників та виконавців робіт (дипломи, свідоцтва про освіту та кваліфікацію, свідоцтва про проходження спеціального навчання);
  • - документів, що засвідчують право власності або оренди на матеріально-технічну базу.

Союз Ювелірів України запропонував виключити ці норми з проекту наказу як недоцільні.

З першого питання Держкомпідприємництво запропонувало Союзу Ювелірів України компромісний варіант – контроль за наявністю документів або копій документів, що засвідчують рівень освіти та кваліфікації, оскільки вимоги щодо рівню освіти та кваліфікації передбачені ліцензійними умовами. Така пропозиція була підтримана.

Щодо питання контролю за наявністю документів, що засвідчують право власності або оренди на матеріально-технічну базу Президент Союзу Ювелірів України Д.В. Видолоб та Перший заступник Голови Державної пробірної служби України В.Д. Ярина провели конструктивну публічну дискусію, в результаті якої Держкомпідприємництво погодилося з пропозицією Союзу Ювелірів України виключити цю норму з проекту наказу. Як пізніше повідомив В.Д. Ярина, позиція Державної пробірної служби з цього питання не змінилася.

Крім того, Союз Ювелірів України вніс пропозицію конкретизувати строк виконання ліцензіатами розпоряджень про усунення порушень ліцензійних умов і встановити його на рівні одного місяця. Це необхідно для того, щоб забезпечити право суб`єкта господарювання на виправлення порушень протягом розумного та достатнього строку. У зв`язку з цим учасники наради обговорили можливі строки виконання різних видів порушень ліцензійних умов.

За результатами обговорення цього питання Заступник Голови Держкомпідприємництва С.І. Третьяков запропонував обмежити не максимальний, а мінімальний строк виконання розпоряджень про усунення порушень ліцензійних умов, і такий мінімальний строк встановити не менше місяця.

Під час наради Заступник Голови Держкомпідприємництва С.І. Третьяков запропонував учасникам підготувати та надати Комітету пропозиції щодо внесення змін до ліцензійних умов, а також внести зміни до Наказу Мінфіну від 07.07.2008 р. №894 "Про затвердження форми звіту про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням та порядку його складання".

Громадське обговорення проекту спільного наказу Держкомідприємництва та Мінфіну «Про внесення змін до наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства фінансів України від 1 серпня 2001 року № 102/362» продовжене до 7 квітня 2009 року.

Союз Ювелірів України пропонує висловлювати Ваші пропозиції або зауваження щодо цього проекту наказу за телефоном "гарячої лініі" 8 (066) 257 86 26 та писати нам на електронну пошту : vydolob@i.ua .
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP